Skocz do zawartości
paput

VW museum - Galeria Pępowo

Rekomendowane odpowiedzi

"Galeria Pępowo to jedyne na Pomorzu i największe w Polsce Muzeum Volkswagena!

Dla ceniących humor i nietuzinkowość, dla kolekcjonerów, posiadaczy samochodów zabytkowych i urodzonych "garbusiarzy" stworzyliśmy kolekcję ikonek motoryzacji. Zgromadziliśmy w niej ponad 30 zabytkowych samochodów Volkswagena!

Od kultowego garbusa, poprzez hipisowskiego ogórka, do oryginalnego Kubelwagena ze straży pożarnej..."

 

To tekst, na który się natknąłem przypadkiem i postanowiłem odwiedzić owe muzeum... Ale do rzeczy. Jadąc do tego miejsca nastawiony byłem na kilka zapyziałych garbusików i tyle, a tu wielkie zaskoczenie. Profesjonalne muzeum, każdy samochód w hali, z opisami, czyste, zadbane, w oryginalnych stanach... Kolekcja zawiera wiele ciekawych egzemplarzy. Poniżej przedstawiam kilka fotek z wypadu, ale to oczywiście nie wszystko... Na zdjęciach widać tylko część ekspozycji - nie ma między innymi fotek z górnego poziomu, bo tam są na prawdę ciekawe i cenne okazy. :) Chodzi o to, żeby pokazać Wam, że coś takiego istnieje, a nie przedstawienie całego eksponatu, bo nie byłoby po co jechać... Oprócz VW znajdą się tam także pojazdy: Porsche, Mercedes, Fiat 125, Skoda, Audi...

 

Adres:

Galeria Pępowo

ul. Armii Krajowej 50

83-330 Pępowo

tel: +48 604 704 050

 

 

godziny otwarcia: sobota/niedziela 10:00-16:00, w pozostałe dni otwarcie po ustaleniu telefonicznym

 

adres internetowy: www.vwmuseum.pl

 

 

Troszkę fotek:

d738c6eede405c32m.jpg

 

736d3a5036e54087m.jpg

 

17076df127e4e20dm.jpg

 

6195b7babfaee465m.jpg

 

9a6f4fff41d54f8bm.jpg

 

97b61a6cd9aa41e8m.jpg

 

ad498c71f132bcbcm.jpg

 

I to, co Nas najbardziej interesuje, czyli PASSATY:

 

c226a956c23a9fd1m.jpg

 

e2b5683c71d45b28m.jpg

 

3194230c619c5505m.jpg

 

6b0d4eda12449b2fm.jpg

 

6b7647a866f16e29m.jpg

 

5fcdd80b4ed8378em.jpg

 

9884a5e6b9360ee1m.jpg

 

86e4c68dcc1d5d08m.jpg

 

Czyż logo VW nie jest piękniejsze od loga MB?? :D

 

a182c5516347bbcfm.jpg

 

Jakby ktoś z Was się wybrał do muzeum, powiedzcie, że jesteście z passat forum. :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaledwie 1 kilometr od mojej chatki ;)

... muzeum istnieje bardzo króciutko, może z miesiąc..... a bynajmniej reklamuje się od miesiąca, przejeżdżam codziennie obok niego do pracy, widziałem reklamę "galeria" ale nie miałem pojęcia co tam jest :P

super :D

zaraz sobie podjadę :)

Pozdrawiam

ps.te numery rej.(nie tylko busika) jak bym skądś znał :P

img1962kw6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B2 Country wymiata :vw:

masz może zdjęcie tego golfa co stoi na fotce za tym czerwonym na zółtych zjazdówkach ?

Bo też mi wygląda na wersję Country.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak blisko a nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego :)

Dzisiaj zrobimy wycieczkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest to Pępowo? Bo piszą że

Nasza galeria to jedyne na Pomorzu

a ja Pępowo znalazłem w Wielkopolsce koło Gostynia :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super! Trzeba będzie się wybrać, chociaż blisko nie jest. Na stronie nawet piszą że można sobie wypożyczyć Garbusa :) A swoją drogą ciekawe że ani jeden z nich nie jest zarejestrowany jako pojazd zabytkowy.

Gdzie jest to Pępowo?
W google maps wpisz Pępowo a potem wybierz po lewej stronie "Pępowo, Pomorskie".
Jakby ktoś z Was się wybrał do muzeum, powiedzcie, że jesteście z passat forum. pozdrawiam

A co są jakieś zniżki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz może zdjęcie tego golfa co stoi na fotce za tym czerwonym na zółtych zjazdówkach ?

 

Brat ma. Dorzucę fotki, ale jutro, bo dopiero wróciłem z wakacji i muszę się najpierw rozpakować. :)

 

A co są jakieś zniżki?

 

No narazie nie, ale chłopaki stamtąd są obcykani w temacie i mieli zajrzeć na forum. Poza tym powiedziałem, że im zrobię reklamę, to niech wiedzą, że vw-passat.pl do nich jeździ. :D Jakieś tam reklamy po drodze do Żukowa były, ale malutkie i ledwo co je wypatrzyłem. Jak jechałem przed wczoraj to dali większą, ale też niezbyt się w oczy rzuca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zolte to nie jest czasem Porsche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na trzecim zdjęciu jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jechałem przed wczoraj
Żukopwa
Żukowa ;)

kurcze, to byłeś normalnie u mnie :P

A co są jakieś zniżki?

Ja dziś podjadę pogadać a jak się ludzie ze spotów pomorskich zdecydują to pojedziemy tam większą grupką w przyszłą niedzielę.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=32194&page=9

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W google maps wpisz Pępowo a potem wybierz po lewej stronie "Pępowo, Pomorskie".

jest, dziękować

kurde będę musiał się tam kulnąć kiedyś :) na zdjęciach wygląda wszystko super. Można sobie otwierać drzwi, bagażniki, klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żukowa

 

Thx, z pośpiechu. :D

 

kurcze, to byłeś normalnie u mnie

 

Następnym razem się spotkamy na jakimś mikrospocie :D jak będziesz miał ochotę.

 

Można sobie otwierać drzwi, bagażniki, klapy ?

 

Nie we wszystkich, bo niektóre pozamykane, żeby dzieciarnia jak włazi syfu nie porobiła. Ale spoko - chłopaki w porządku tam siedzą, to da rady się dogadać. Passat B1 też był zamknięty - nawet nie mówiłem, żeby otwierał, ale jak zobaczył, że z forum to otworzył. :D Także myślę, że każdy będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności