Skocz do zawartości
Gość viszi

Demontaż kluczyka (wymiana baterii)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj probowalem zakodowac kluczyk na 5 roznych sposobow znalezionych na forum i lipa...

Przed tymi probami jak i po nich, pilot (kluczyk - 3 przyciski) zachowuje sie tak samo, czyli zamyka/otwiera mi auto bez problemu ale ten trzeci przycisk od bagaznika nie reaguje (poza mrugnieciem kierunkowzkazami)

Drugi kluczyk tak samo.

O co chodzi?? Czy paski z tego roku (tak jak moj kombi) nie maja otwierania klapy fabrycznie? zatem po co ten 3 guzik na pilocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wczoraj probowalem zakodowac kluczyk na 5 roznych sposobow znalezionych na forum i lipa...

Przed tymi probami jak i po nich, pilot (kluczyk - 3 przyciski) zachowuje sie tak samo, czyli zamyka/otwiera mi auto bez problemu ale ten trzeci przycisk od bagaznika nie reaguje (poza mrugnieciem kierunkowzkazami)

Drugi kluczyk tak samo.

O co chodzi?? Czy paski z tego roku (tak jak moj kombi) nie maja otwierania klapy fabrycznie? zatem po co ten 3 guzik na pilocie?

Musisz dłużej go przytrzymać a wtedy otwiera się tylko tylna klapa.Po uniesieniu klapy( ręcznie oczywiście ) np. wkładasz coś do bagażnika, a kiedy zamykasz klapę zamek zamyka się samoczynnie.Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem?

 

Ty masz b5.Może u Ciebie jest inaczej

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz dłużej go przytrzymać a wtedy otwiera się tylko tylna klapa.Po uniesieniu klapy( ręcznie oczywiście ) np. wkładasz coś do bagażnika, a kiedy zamykasz klapę zamek zamyka się samoczynnie.Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem?

 

 

rozumiem wszystko tylko nawet po przytrzymaniu tego przycisku przez 4-5 sekund nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dodam jeszcze ze mam wersje HIGHLINE i zamykajac/otwierajac auto z kluczyka domyka/otwiera mi szyby. Natomiast z pilota (przytrzymujac przycisk) juz niestety nie.

Czy to moze miec zwiazek z tym ze nie moge tez z pilota otwierac tylnej klapy??? Samo zamykanie i otwieranie zamkow z pilota dziala bez problemu.

Czy wszystkie te objawy swiadcza o tym ze musze zakodowac pioty od nowa??? Moze sie rozkodowaly (probowalem juz kilku metod by zakodowac piloty i zaden nie podzialal). A moze przyczyna lezy gdzies indziej??

z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dział B6 ;) ,

Koledzy dodam jeszcze ze mam wersje HIGHLINE i zamykajac/otwierajac auto z kluczyka domyka/otwiera mi szyby

czyli wszystko dziala jak należy , a jak chcesz mieć zamykanie/otwieranie szyb z pilota to musisz odpowiednio zaprogramować moduł komfortu link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130 i wtedy wszystko będzie śmigać z pilota :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial sie udac do VW zeby mi zakodowali piloty bo wyczerpalem juz wszystkie metody mechanicznego zakodowania kluczykow a nie mam dojscia do vaga.

pytanko - ile kosztuje taka usluga orientuje sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faraon62

Witam.

Miałem też ten problem, na forum znalazłem pomoc, wszystko się udało,poniżej link do filmiku który zamieściłem na youtub - może Wam pomóc:

 

 

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy kluczyki do B6 sa wodoszczelne ? W wakacje zanurzylem kluczyk na glebokosc 1m na 10 sec w morzu i dalej dziala, zastanawiam sie czy wymieniac teraz baterie czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wymieniłem baterię w pilocie B6 według instrukcji. Teraz nie działa otwieranie auta tzn centralnego zamka. Auto odpala normalnie i zamyka się. Jednak gdy chce wejść to muszę to robić przez bagażnik, ponieważ środkowy przycisk(tj. otwieranie bagażnika) działa. Podsumowując. Nie działa mi przycisk otwierania. Reszta jest ok.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterię i włóż jeszcze raz. Jeśli nie da rady czeka Cię adaptacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja? Tzn?

Czytałem o tym, że grot kluczyka musze wsadzić w klamkę, ale nie wiem jak rozebrać tą klamkę;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaptacja? Tzn?

Czytałem o tym, że grot kluczyka musze wsadzić w klamkę, ale nie wiem jak rozebrać tą klamkę;/

 

Z jednej strony obudowy zamka przy klamce jest otworek zeby cos tam wlozyc o podwazyc ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki. Lecę się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adaptacja? Tzn?

Czytałem o tym, że grot kluczyka musze wsadzić w klamkę, ale nie wiem jak rozebrać tą klamkę;/

może to cię naprowadzi jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta miniaturowa "dziurka" służy do otwierania samochodu jak zabraknie prądu do otwarcia przy pomocy pilota. Wkładając plastikowy kluczyk z pilota w ten otwór podważamy plastikową osłonę do góry i otrzymujemy dostęp do normalnego zamka. Wkładając kluczyk do zamka otwieramy drzwi w klasyczny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie a mianowicie dzis nie moglem zamknac auta z pilota,odpalac odpala na nim i chodzi,ale nie chce zamknac auta naszczescie jest drugi kluczyk ktory dziala ok,i teraz pytanie czy to moze byc bateria czy raczej rozkodowanie,bo dioda miga jak naciskam przycisk?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem baterie i dalej nie dzilalo,ale cos tam pokombinowalem,wyciagnelem plastikowy kluczyk wsadzielm do zamka,i za chwile wszystko zaskoczylo i dziala ok,dziwne bo dalej nie wiem co to bylo?!ale tak to juz bywa.pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem taki że pilot nie łapał mi już z dalszej odległości,więc postanowiłem wymienić baterię.Po wymianie baterii okazało się że pilot nie reaguje na otwieranie,zamykanie,mogłem tylko mechanicznie to robić.Sprawdziłem baterię,dawała tylko 1,5V oczywiście była nowa,zamieniłem ją na kolejną nową i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Wczoraj wymieniłem baterię w pilocie B6 według instrukcji. Teraz nie działa otwieranie auta tzn centralnego zamka. Auto odpala normalnie i zamyka się. Jednak gdy chce wejść to muszę to robić przez bagażnik, ponieważ środkowy przycisk(tj. otwieranie bagażnika) działa. Podsumowując. Nie działa mi przycisk otwierania. Reszta jest ok.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

 

Dokładnie to samo dziś było u mnie po wymianie baterii działał przycisk zamykania lecz przycisk otwierania nie działał -działał za to przycisk otwierania bagażnika więc szybko wróciłem to starej baterii i wszystko działa poprawnie a baterie chciałem zmienic profilaktycznie bo juz kilka lat nie była wymieniana dodam że stara pokazuje 3,07V a ta nowa co nie działało otwieranie drzwi 3,20V czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje?

czy te 3,07V to jeszcze jest na tyle dobre napięcie że nie musze wymieniac tej baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności