Skocz do zawartości
shel82

Woda za fotelem kierowcy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie nie leci na pewno od przodu, bo mokry jest tylko dywanik na podłodze za siedzeniem kierowcy z boku po mocowaniu pasów też jest sucho - skąd to może leciec?

było kilka podobnych wątków - czytałem, ale wszystko dotyczy zle wymionej szyby przedniej, albo zapchanych nanałów odpływowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shel82 ;

 

A sprawdzałeś czy masz wszystkie (szczelne) zaślepki w podłodze?

 

b5nadwoziezalepkinr5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie leci od przodu,tylko z tylu podloga jest niżej i tam zbiera się woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
shel82 ;

 

A sprawdzałeś czy masz wszystkie (szczelne) zaślepki w podłodze?

 

b5nadwoziezalepkinr5.th.png

 

Jurek, a masz może rozpiskie nazw z miejscami z tego rysunku, bo włąśnie jakoś te zdjęcie od miejsca pasażera jakoś do mojej wyobraźni nie tarfia i nie potarfię sobie tego wyobraźić gdzie znajdują się poszczegulne zaślepki, może po nazwach z opisem dotrze to do mnie ;)

a może jakieś zdjęcia real?

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie leci od przodu,tylko z tylu podloga jest niżej i tam zbiera się woda

 

Od przodu jakoś nie ma jak, przynajmniej tak mi się wydaje, aha jak jadę jest ok, tylko na postoju podczas sporego deszczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% woda leci od przodu mialem to samo a ze podloga z tylu jest nizej to tam sie gromadzi a z kad bierze sie z przodu to znajdziesz na forum gdybys wyjol caly dywanik pod fotelem kierowcy to zauwazysz ze podloga jest mokra od przodu do tylu pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek, a masz może rozpiskie nazw z miejscami z tego rysunku, bo włąśnie jakoś te zdjęcie od miejsca pasażera jakoś do mojej wyobraźni nie tarfia i nie potarfię sobie tego wyobraźić gdzie znajdują się poszczegulne zaślepki, może po nazwach z opisem dotrze to do mnie ;)

a może jakieś zdjęcia real?

dzięki z góry

 

shel82;

 

Przód : 8 i 10 - zaślepki ,9 - rurka odpływu wody.

b5zalepkays7.th.png

Tył : 4,16,18 - zaślepki , 17 - zawór odpływu , 14 - rurka odpływu wody.

b5zalepka1in4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem za fotem pasażera - tylko u mnie poprzedni właściciel zamontował nieorginalne głośniki i spod uszczelki głośnika do środka wpadała woda - zamiast do odprowadzenia w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info Panowie (po piwku) jutro jak tylko będzie pogoda zaczynam szukanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w pasacie ale w innym aucie tak mialem. Była lekko peknieta lampa tylnia tamtedy woda szła po bagazniku i dywanik był mokry za pasażerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Sprawdź w czasie deszczu lub na myjni czy woda nie dostaje sie pod uszczelką drzwi zaraz pod głośnikiem. U mnie po zdjęciu blachy osłaniającej wnętrze drzwi (musiałem zdjąć aby wymienić zamek ), uszczelka na tej osłonie nie dolegała i tamtędy woda sie lała po osłonie progu do wnętrza. Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

ja tak miałem i wina leżała w uszczelce filtru przeciwpyłkowego - proponuje podniesienie wykładziny z przodu bo mi tez się wydawało ze woda płynie do środka gdzieś z tyłu a tu okazało się że z przodu jest wilgotno a z tyłu miałem prawie centymetr wody - moja uszczelka była do wywalenia i zastąpiłem ją silikonem - teraz jest cacy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pid

Ja mam podobny problem , ale zaczołem od kanalików pod akumulatorem sprawdz sobie bo u mnie był sam muł aż ciężko było palcem przepchnąć, najlepiej wyjmij całkiem te gumki w otworach bo one tylko gromadza muł, następnie jak masz szyber dach to kanaliki przepchaj sobie najlepiej linką jakąś, ale ostatnio jak zrobiłem 500 km na trasie i padał bardzo deszcz wręcz ulewa to zauważyłem że mam korbke od tylnej szyby mokrą i wygląda na to że uszczelnienie dżwi coś nie tak ale ostatnio nie czuje żeby był mokry dywanik szukajcie jak coś to chętnie poczytam o tym problemie bo sam go nie skonczyłem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zwierzu

sluchaj jak masz szyber to w przednium slupku jest rurka i ona powinna byc polaczona z odplywem w drzwiach(taki czarny "dzyndzel") wyciagnij ten "dzyndzel delikatnie i zobacz czy jest polaczony z ta rurka taka nie mala , jak nie to z tad ci leci do srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy uszczelką co jest przy szybie ktora powinna dolegac do szyby z zewnatrz moze sie woda dostac do środka ??Ostatnio przy myciu auta zauwazylem ze jak lalem wode zeby splukac nic nie lecialo po drzwiach tylko wszystko do środka miedzy szyba a ta uszczelka heh :( i od tego pewnie tez mi linka od podnoszenia szyb pekla bo byla zardzewiala czy ktos wie co zrobic z ta uszczelka ?? szczelinka jest doslownie 2 3 mm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a są gdzieś może zdjęcia tych kanalików pod akumulatorem? - 3BG?

ponieważ w 3BG nie trzeba wywalać akumulatora? jeden kanał znalazłem bliżej serwa, ale drugiego znaleźć nie mogę dlatego przydałby się jakieś zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a są gdzieś może zdjęcia tych kanalików pod akumulatorem? - 3BG?

ponieważ w 3BG nie trzeba wywalać akumulatora? jeden kanał znalazłem bliżej serwa, ale drugiego znaleźć nie mogę dlatego przydałby się jakieś zdjęcia...

 

drugi kanał jest centralnie pod akumulatorem, musisz wyjąć aku i blache na której on spoczywa i masz kanał jak na dłoni.pozdro

 

ps.kanał mogą delikatnie zasłaniać przewody od klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem podobny problem, u mnie lecialo z obudowy komputera pod nia tam gdzie kable przechodza w wiazkach do srodka wystarczy zdjac oslone ta nad nogami kierowcy puscic troche wody na szybe i oserwowac gdzie leci a i uniesc lekko koncowke dywanika za pedalami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pid

ja juz wszystko naprawiłem i jak rozebrałem tapicerke z drzwi to się okazało ze tamtędy leci i koło głośnika wypływa do środka i wszystko za siedzenie kierowcy, trzeba było uszczelnić tą osłonę co dzieli od tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
shel82;

 

Przód : 8 i 10 - zaślepki ,9 - rurka odpływu wody.

b5zalepkays7.th.png

Tył : 4,16,18 - zaślepki , 17 - zawór odpływu , 14 - rurka odpływu wody.

b5zalepka1in4.th.png

 

 

Podeślesz mi ten programik z takimi obrazkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności