Skocz do zawartości
bunia23

dusi sie strzela pasek 1.8 benz

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko z góry przepraszam jak moj problem jest gdzies opisany ale nie mogłem znalesc odpowiedzi zaczne od poczatku gdy rano odpale paska na zimnym silniku i dodam lekko gazu strasznie sie dusi dławi teraz to jest coraz gozej niechce zapalic za 1 razem tylko zapali zejdzie z obrotów i zgasnie silnik 1.8 benz 125 koni. wymieniłem swiece przewody czujnik temp cieczy kupiłem uzywaną przepływkę noi nic to nie dało . niemam pojecia co mu jest pojechałem na komputer ale nie wykazalo błedów. Czytałem jeszcze o przeczyszczeniu przepustnicy ma moze ktos jakies rysunki albo moze mi opisac jak to zrobic czy jest to mozliwe samemu przeczyscic czy lepiej jechac do mechanika . Niestety mechanikom nie ufam sami wiecie dlaczego wole zrobic wszystko sam ale nie zawsze to sie udaje . Moze ktos miał podobny problem z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Sucho miałeś jak świece wymieniałeś? Wymien filtra paliwa - groszowe sprawy, a może byc to i to. Przepustnica to raczej nie będzie - nie szalałby na wolnych obrotach.

 

Przepływki nie kupuje się używanej a nowa w ASO (najtaniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucho filtr paliwa raczej tez nie bo mam to samo na gazie jak i na benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić w przewodach dolotowych powietrza. Sprawdź wszystkie czy są na swoim miejscu.Sprawdź filtr powietrza czy nie jest zapchany. Jeśli to nic nie da kolego jedź do gazowników, jeśli masz autko zagazowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza jest nowy u gazownika byłem powiedział ze wszystko jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie upierał przy przepływce.... I jeszcze sondę lambda można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyro

sprawdź wężyki od podciśnienia, tak dla pewności ściągnij jeszcze - klemę na jakieś 2 min, załóż ją z powrotem i wtedy sprawdź jak będzie autko pracować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje gosc mogł mi sprzedac walnieta przepływke a jak moge sonde sprawdzic najbardziej sie dusi jak silnik jest zimny ile kosztuje nowa przepływka w aso gdzie te węzyki od podcisnienia sie znajdują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaufać vagowi. Jeśli nie pokazuje błędów to z przepływką i sondą jest wszystko ok, tym bardziej na zimnym silniku. Dwa dni temu padła mi przepływka, cały czas pokazuje jej błąd, silnik jak przestanie chodzić na "ssaniu" skaczą obroty tak od 890 do 980 i jest zamulony podczas jazdy. przepustnicę mozesz wyczyścić a może to bedzie tego przyczyna, gdzieś było opisane jej czyszczenie. Jeśli tak ci chodzi na gazie i na benzynie, błędów nie pokazyje, skierowałbym uwage na zapłon, cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Błąd przepływomierza rzadko kiedy wykrywany jest przez VAGa - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie na kompie bardzo nie pokazuje błedu przepływki a znowu kupywac nowe cewki to znów koszt ciekawe czy da sie jakos sprawdzic te cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie przepływki bardzo rzadko wychodzi na kompie, a są to typowe objawy jej niedomagania. Nie kupuje się używanej przepływki to delikatny element i łatwo ją uszkodzić.

Zacząłbym właśnie od niej.

Sondę sprawdzisz na komputerze.

Jeżeli chodzi o samą cewkę zapłonową to psują się one baaaardzo rzadko. Sam mam do sprzedania taką już bardzo długo i chętnych brak.

Ew. kable zapłonowe i świece, ale wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze kupic nowa przepływke a moze mi ktos opisac jak sie czysci przepustnice bo ja szukałem ale nigdzie niema jasno napisane co i jak swiece przewody mam nowe pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Kolego w ASO masz system wymiany przepływki - w moim przypadku przy zdaniu starej za nową zapłaciłem około 40% pierwotnej ceny - tak czy siak wymienić warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile zapłaciłes za swoją przepływkę jesli moge wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

370 brutto. Za nową oryginalną hitachi (jak na pierwszy montaż).

 

Pozornie cena wydaje się być nieatrakcyjna, ale ja mam 2,8 ACK z rzadko spotykanym przepływomierzem z końcówką C.

 

Dla porównania:

Oferta Allegro: 600

Intercars: 900

Oferta za forum: 900

 

 

A za to info należy się "pomógł" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie naganianie na przyznanie punktu "pomógł" wydaje się jakieś takie niesmaczne...

Napisz potem z ciekawości czy to faktycznie przepływka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys napisał na forum jak sprawdzic przepływke ze gdy silnik chodzi trzeba wyjac wtyczke i jak praca silnika sie nie zmieni to przepływka jest zepsuta umnie jest tak jak wyjme wtyczke to praca silnika sie nie zmienia lecz gdy ja włoze to na chwile silnik przygasnie co o tm sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij przepływkę - jak silnik będzie pracował normalnie, to znaczy, że przepływka jest popsuta. Nie masz od kogo pożyczyć przepływki na chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie lipa bo niemam żadnego kumpla co ma takigo paska jak moj odpiałem wtyczke od przepływki i chodzil tak samo bez roznicy lecz gry ja spowrotem przypiałem do na chwile silnik przygasł ale niezgasł co o tym sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności