Skocz do zawartości
Gość gag

Brak kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gag

Dzisiaj przestały działać kierunkowskazy w moim pasku 1.9 AFN 98r.

Jednocześnie nie działają światła awaryjne. Sprawdziłem bezpieczniki od kierunków i świateł awaryjnych i są ok. Przy przełączeniu manetki słychać charakterystyczne (tylko jedno)tyknięcie lecz kieunek nie działa. Podobnie przy włączeniu awaryjnych jedno tyknięcie i nic się nie dzieje. Lampki kierunkowskazów działają wszystkie(przy załączaniu alarmu) oraz przy wychylonej manetce kierunków palą się lampu postojowe co może oznaczać że manetka jest sprawna. Może to jakiś inny bezpiecznik lub przerywacz? Jak pojadę do serwisu to zapłacę kupe kasiory a to może jest jakieś głupstwo. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz awaryjne światła jest przerywacz,który jest zintegrowany z tym włącznikiem,pewnie to jego sprawka,miałem podobną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gag

Dzięki. Właśnie naprawiłem usterkę. Do przerywacza świateł awaryjnych dostał się chyba jakiś paproch. Po wyjęciu i przeczyszczeniu działa super.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obyło się bez kosztów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JACEK B

Witaj! Mam taki sam problem z kierunkowskazami. Jak wymontować włącznik awaryjnych aby go nie uszkodzić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Nie znalazłem podobnego wątku, więc dopiąłem się to tego.

Czy może mi ktoś pomóc co to może być w moim passku.

Otóż zdarzyło się mi już to 3 razy w dużych odstępach czasu. Chodzi o to, że jak odpalę samochód nie mam świateł mijania oraz kierunkowskazów. Po wyłączeniu silniaka i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy.

Czy może to być awaria stacyjki? Czy może coś innego?

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wyłączeniu silniaka i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy.

Czy może to być awaria stacyjki? Czy może coś innego?

Jak zdarzy Ci się to jeszcze raz, to nie gaś silnika tylko spróbuj poruszać kluczykiem w stacyjce (tylko tak żeby nie zgasić silnika), jak zapalą się światła to na pewno jest wina stacyjki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ciekawa sugestia.

Jak sprawdzę to się odezwę.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak świateł i kierunkowskazów spowodowany był awarią kostki stacyjki- pęknięta.

Po wymianie wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem tu nowy, Passata mam od miesiaca, dopiero go poznaje. Trafil w moje rece Passat kolegi i niestety nie ma w nim kierunkowskazow ani swiatel awaryjnych. Jak sugerowaliscie wyzej wyjalem przerywacz ( wlacznik awaryjnych ) i sprawdzilem w swoim passacie - dziala normalnie. Zamieniajac wlaczniki i wkladajac dzialajacy z mojego passata do kolegi ta sama historia - brak kierunkow i awaryjnych. Manetka raczej sprawna, gdyz przy wylaczonej stacyjce wlacza prawa lub lewa strone swiatel postojowych, czyli normalnie. Bezpieczniki od awaryjnych i kierunkow sa ok. Poradzicie cos? Z gory dziekuje i pozdrawiam. Dodam, ze Passat to 2.0 benzyna 1997 rok.

Edytowane przez cd6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradzicie cos?

No sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Wymień włącznik awaryjnych (koszt niewielki) i po sprawie.

 

Wątek zamykam, bo w dziale B5 problem omówiony na wszystkie sposoby ;)

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności