Skocz do zawartości
Gość fafa69

Silnik TDI 101 PS i + Tiptronik - prośba o opinie, wrażenia z ekspoatacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fafa69

witam wszystkich posiadaczy wspaniałych samochodów VW. Mam pytanie dotyczące tej opcji co w tytule czyli silnik TDI 101 PS i skrzynia biegów tiptronik. jak ta opcja sie spisuje, jak wygląda spalanie, i jak eksploatacja. Jakie są wasze doświadczenia i opinie. Dziękuje za wszystkie opinie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie ten silnika w połączeniu z ta skrzynia rewelacji nie robi ... spalanie w mieście bedzie zapewne na poziomie 9L i jechać to będzie kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność przejechać sie paskiem z tym silnikiem ale w manualu, moim zdaniem całkiem nieźle to lata więc w golfie tymbardziej powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jak w 101 PS ale ja mam 115 PS i to tez pompowtrysk i jezdzi sie swietnie.

Srednia spalania u mnie 6,3-6,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

W manualu taki motorek mam i powiem ze rakieta to nie jest napewno oczywiscie pasek, głwnie chodzi mi o bieg 1 i 2 poszalec nie mozna. Miałem okazje jechac 130PS i powiem ze róznice odczułem tylko na tych 2 pierwszych biegach tam rwie do przodu ładnie. Co do spalania jako ze u mnie generalnie tylko jazda miejska mieszcze sie w 7l spokojnie.

OT. takie spokojne "wozidełko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 115km PD i także tiptronic i po półrocznej eksploatacji trochę więcej kucy by sie przydało. Ale ogólnie 101km powinno jakoś w miarę jeździć i oszczędnie.

hekon napisałes że 6,5 litra, ale w tiptronicu jest ciężko uzyskać. zależy od nogi ale licz w mieście 7,5 - 9 jak depniesz to i 11. Ale tiptronic, wygoda jak ta lala:D jak dbasz to i Ci posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w Golfie te 101 kucy z automatem wystarcza bo lżejszy pojazd, w Pasku 101km z autmatem było stanowczo za mało - dlatego zwiększyłem na jakieś 130km - dopiero wtedy samochód stał się zdolny do sprawnego wyprzedzania i dynamicznej jazdy po mieście.

Niestety spalanie w mieście przy dynamicznej, ale nie wariackiej jezdzie na krotkich <15km odcinkach z klima to 10,5l bez klimy 9,9l.

I oczywiscie w Pasku do tego slinika skrzynie byly montowane 4biegowe a nie Tiptronic 5biegowy, ale nie zmienia to za dużo w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Nie wiem, jak to dokladnie w Golfie IV wygladalo, ale w Passacie silnik 1.9 TDI o mocy 101PS byl polaczony najwyzej ze zwyklym automatem, a nie tiptronik'iem :) Tiptronik byl w 130PS-ale nie mam pewnosci, jak to w Golfie wygladalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiptronik jest tez w 115PS i spisuje sie swietnie w ATJ (ponad300 Nm), spalanie podalem 6,3 ale srednie ogolne, po miescie 7,5 tzreba liczyc spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem skodę superb z tym silnikiem w manualu, różnica między tym a paskiem 115 którym jeżdżę jest naprawdę odczuwalna

na duży plus dla 101 to powiem że w superbie palił mniej niż 115 w pasku.

ze spalania naprawdę byłem zadowolony

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego paska z AVB(74kW) na tiptronicu tylko ze on ma chipa(nie wiem dokladnie na ile) :D No i fajnie sie jezdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Ja mam jednego paska z AVB(74kW) na tiptronicu tylko ze on ma chipa(nie wiem dokladnie na ile)

Jestes pewien, ze to tiptronik, a nie zwykly automat :?::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101 + tiptronik to taka troche taczka....

 

101 + manual... bolid kubicy to to nie jest... ale calkiem przyjemnie sie pomyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

Piękne dzięki Panowie, a jak z eksploatacją tej skrzyni (tiptronica?) kiedy jak i gdzie wymieniać olej filtr co ile kilometrów i jak sprawdzać poziom, bo bagnetu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

silnik 1,9 TDI typ silnika AUY 85kW tiptronic, spalanie na autostradzie w Niemczech przy prędkości 150km/h (średnie) na tempomacie 6,1 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dara1982

witam czy mozna w pasku po lifcie AVB 101km zamienic zwykly automat na tiptronik.Jezeli tak to co oprocz skrzyni trzeba zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności