Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejny problem z moimi szybkami, a mianowicie jak już kiedyś tutaj pisałem nie działało opuszczanie/zamykanie prawego tylnego okna z konsoli oraz opuszczanie szyby w owych drzwiach. Ostatnio pojawił się kolejny problem. Szyba pasażera zaczęła sama z siebie się otwierać na ok. 8cm. Gdy puszczę przycisk zamykania ona automatycznie wraca do tej pozycji. Czasem uda się ją zamknąć, ale po 10 sekundach szyba znowu idzie w dół. Dzień po tych "wyczynach" padł mi prawdopodobnie sterownik. Żadna szyba nie reaguje, nie słychać pyknięć przekaźników, po prostu kaplica. Napięcie do sterownika dochodzi - sprawdzałem. Teraz pytanie do Was: myślicie, że jeszcze da się coś zrobić z tym sterownikiem czy muszę szukać innego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś rozbierał sterownik.. było nawet na forum opisane co nieco.. w środku są przekaźniki, pewnie któryś padł.. tylko że może być tak że padnięcie sterownika było czymś spowodowane.. sprawdź czy kable zwarcia gdzieś nie mają.. może któryś przełącznik uszkodzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdzę kable czy nie mają gdzieś przebicia jak tylko się uporam z alternatorem. Chociaż nie dawno sprawdzałem całą instalke i wszystko było ok. Dam znać jak skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką wiązkę mam osobno do czego to i gdzie to wpiąć ?

DSC_0450.jpg

 

Do czego ten przewód?? - strona prawa drzwi przednie

DSC_0451.jpg

 

według długości wychodzi na to ze jest pod kanapa sadze ze to do modułu komfortu??

DSC_0453.jpg

 

co do reszty wtyczek to już znalazłem na forum tylko z tym mam problem

Edytowane przez TomasZ82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seweryn92

witam mam pytanie posiadam passata b3 1.6td z1989 na wyposazeniu ma el. szyberdach i wspomaganie kierownicy i tu pytanie czy duży jest problem z podlaczeniem szyb el. z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce pisać jeszcze raz ale tego tu nie znalazłem

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/135090-Pytanie-o-wtyczki-do-instalcji-szyb-passat-B4

 

samo podłączenie pod bezpiecznik rozumiem ale nie wiem do czego te wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie posiadam passata b3 1.6td z1989 na wyposazeniu ma el. szyberdach i wspomaganie kierownicy i tu pytanie czy duży jest problem z podlaczeniem szyb el. z przodu?

żadnego.

 

Panowie nie chce pisać jeszcze raz ale tego tu nie znalazłem

nie wskazane jest się powtarzać...

samo podłączenie pod bezpiecznik rozumiem ale nie wiem do czego te wtyczki

masz b3 a wiązkę pokazujesz od b4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo będę boczki zakładać od b4 mam kompletna instalacje od bezpieczników po drzwi. Tylko nie wiem właśnie do czego są te wtyczki tak mi się wydaje ze to może być do sterowania z konsoli tylnymi szybami tylko gdzie to powinno być wpięte. Bo mam ta wiązkę luzem + ta wtyczka od strony pasażera za kostka od wewnątrz pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 ma inny system elektrycznych szyb niż B3. W B3 wszystkim steruje jeden sterownik co siedzi pod tylną kanapą, w B4 sterownik jest zintegrowany z silniczkiem w każdych drzwiach. Stąd podłączenie wiązki z B4 do silników z B3 nie jest możliwe bez poważnej ingerencji w instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam wszystko od B4 ;] podnośniki , instalacje itp tylko jedna wiązka leży ( zdjęcie numer 1 ), która nigdzie nie jest wpięta i nie wiem gdzie wpiąć, jak i tą wtyczkę od strony pasażera od przodu zdjęcie numer 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś powie gdzie mam wpiąć w instalacje od B4 te wtyczki z pierwszego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz wtyczki i kolory przewodów do nich dochodzące bo na fotach mało widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadło mnie przeziębienie wiec dopiero dziś pisze ta wtyczka jest 8 pinowa

1- biało/żółty

2- czarno/niebieski

3- czarno/żółty

4- biało/zielony

5- biały

 

resztę podłączyłem tak jak trzeba czerwony + do plusa, brązowy - masa i niebiesko/szary do niebiesko/szarego ale

nie podnosi mi szyby prawej od strony kierowcy, jedynie mogę opuścić ( od pasażera działa normalnie ) , a po przekręceniu kluczyka opuszcza mi prawą szyba, jak podłącze tylne szyby to opuszcza mi samo przednie szyby??

( nie mam tego modułu pod kanapa - niby nie trzeba ale czy na pewno ??? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopadło mnie przeziębienie

wracając do postu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/32757-montaz-elektrycznych-szyb-od-A-do-Z?p=1909564&viewfull=1#post1909564

1 i 3 zdjęcie przedstawia wiązkę elektrycznych i podgrzewanych szyb w b4.

 

 

resztę podłączyłem tak jak trzeba czerwony + do plusa, brązowy - masa i niebiesko/szary do niebiesko/szarego ale

nie podnosi mi szyby prawej od strony kierowcy, jedynie mogę opuścić ( od pasażera działa normalnie ) , a po przekręceniu kluczyka opuszcza mi prawą szyba, jak podłącze tylne szyby to opuszcza mi samo przednie szyby??

sprawdź wszystko jeszcze raz..

 

( nie mam tego modułu pod kanapa - niby nie trzeba ale czy na pewno ??? )

wiązka i podnośniki z b4 nie obsługują modułu pod kanapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie jeśli podnośnik kierowcy ktoś próbował naprawić to czy może być coś takiego ze ktoś coś popsuł i teraz takie cyrki się dzieją ?? A jak powinna wyglądać wiązka sterowania szybami tylnymi z konsoli ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanie jeśli podnośnik kierowcy ktoś próbował naprawić to czy może być coś takiego ze ktoś coś popsuł i teraz takie cyrki się dzieją ??

wszystko jest możliwe...

 

A jak powinna wyglądać wiązka sterowania szybami tylnymi z konsoli ???

kawałek wiązki, z jednej strony (od strony przełącznika) kostka 8 pinów:

1. brązowy

2. brązowo czerwony

3. czarno biały

4. szaro niebieski

5. brązowy

6. czerwony

7. brązowy

8. brązowo zielony

Z drugiej strony kostka 6 pin, kolory identyczne tylko brązowe przewody łączą się razem i podpięte są pod jeden pin. Wpinana w b3 w okolicach słupka A prawego. W b4 pewnie podobne miejsce wpięcia, nie wiem dokładnie gdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze ktoś spaprał sprawę z silniczkiem ale żeby to sprawdzić muszę mięć 2 a z tego co przeglądam to albo całość albo wcale ;/ i ceny z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co Cię ratuje to tani szrot i pilnowanie sobie okazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej ze wszystko rozebrane hehe :D i lipa jeździć bez boczków :D bo woda się leje do środka przez drzwi jak deszcz pada :D no nic trzeba szukać okazji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedź do jakiegoś elektronika z mechanizmem, niech rozbierze silniczek i sprawdzi co jest grane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności