Skocz do zawartości
proximuss

Migajace swiatla mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Dzisiaj wieczorem stojac w korku zauwazylem ze moje swiatla mijania migaja (mrugaja), swiatla byly skierowane na tyl samochodu ktory stal przede mna i akurat zwrocilem na to uwage. Miesiac temu wymienialem pasek wielorowkowy, kolo pasowe na alternatorze i napinacz paska wielorowkowego. Moze ktos wie co moze byc przyczyna migajacych swiatel. Dodam ze dzisiaj mocno padal deszcz jak jechalem wiec moze to przez wilgoc na pasku lub albo alternator????. prosze o pomoc, z gory bardzo dziekuje!!!pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!! Dzisiaj wieczorem stojac w korku zauwazylem ze moje swiatla mijania migaja (mrugaja), swiatla byly skierowane na tyl samochodu ktory stal przede mna i akurat zwrocilem na to uwage. Miesiac temu wymienialem pasek wielorowkowy, kolo pasowe na alternatorze i napinacz paska wielorowkowego. Moze ktos wie co moze byc przyczyna migajacych swiatel. Dodam ze dzisiaj mocno padal deszcz jak jechalem wiec moze to przez wilgoc na pasku lub albo alternator????. prosze o pomoc, z gory bardzo dziekuje!!!pozdrawiam.

 

proximuss ;

 

Sprawdź miernikiem napięcie bez obciążenia oraz po włączeniu świateł.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz sprawdze!!! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halogeny czy ksenon? Zresztą jak migają równomiernie, to zastanowiłbym się czy alarm nimi nie steruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymienilem szczotki w alternatorze i tez mi swiatla mrygaja nie wiem czy szczotki musza sie dotrzec? to moze byc przyczyna?

 

Dzisiaj go odpalilem pochodzil chwile i swiatla zachowuja sie normalnie mam nadzieje ze tak zostanie sprawdze jutro dam znac.na razie nim nie jezdze.dzieki za odpowiedzi

 

Witam ponownie u mnie chyba bedzie to co u pitul1978.mierzylem napiecie przyrzadem i podaje dobre wartosci okolo 14,44V .jestem teraz w anglii i musze jechac do Polski i zastanawiam sie co zrobic nie wiem czy to wytrzyma 2000 kilometrow.pozdrawiam

Edytowane przez moscone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź masę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie powodem "mrugania" był zaśniedziały + na alternatorze więc dobrze jest sprawdzić masę przy akunulatorze, + przy alternatorze, stan szczotek na regulatorze

Dodam że mrugało mi też podświetlenie deski, liczników itp, działo się to nie zie zawsze ale często przy dużym obciążeniu alternatora (klima, światła, stop)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie mialem ten sam problem

znaczy sie jak rano wlaczylem silnik wlaczylem swiatla to tez mrugalo jak sie autko troche cieple zrobilo bylo ok.

Wiec wizyta u elektryka pomiary i wszystko ok, (bo juz do niego zajechalem)

rano znowu to samo i autko na noc zostalo u elektryka rano dzwonil i stwierdzili w alternatorze regulator napiecia, wymiana na ori bosch i 200zl i wszystko ok.

No i przy okazji cale sprawdzenie alternatora jak lozyska, szczotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności