Skocz do zawartości
Robe73

dziwne zachowanie silnika po wyłączeniu zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieję że temat nie wyląduje na śmietniku,tak jak ostatnio. Mam problem zgaszeniem silnika ,po wyłączeniu zapłonu silnik jaszcze przez chwile pracuje(szarpię nim)dopiero wciśnięcie pedału gazu powoduje że silnik zgaśnie,co ciekawe dzieje się to tak w czasie dużych upałów.Pojechałem do elektryka samochodowego i ten stwierdził że to wina wtrysku(ponoć leje lub puszcza)i kazał mi jechać do mechanika a ten stwierdził że to wina kostki w stacyjce.Wymieniłem kostkę na nową i dalej to samo,już mi brak pomysłów co dalej robić.Spróbuje jeszcze wymienić kopułkę z palcem (sugestia mechanika).Może ktoś miał podobny przypadek to proszę o radę co dalej robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w B5. Też w czasie upałów silnik dostaje samozapłonu i muszę go dławić hamulcem. wcześniej już o tym w innym poście pytałem. no i na pewno to nie wina kostki stacyjki, bo też mam nową. Czujnik temperatury płynu na wszelki wypadek - też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy masz zamontowaną inst. gazową Najczęszczą przyczyną samozapłonu są nieodpowiednie świece gdy założone są tzw. zaciepłe świece występują własnie takie objawy gdyż rozgrzana świeca zapala mieszankę bez iskry.Wystarczy obejrzeć jak świeczka wygląda ,zaciepła jest koloru jasnego widać na niej coś jakby pęcherzyki natomiast zimna potrafi sie obkopcić czarnym nalotem prawidłowy kolor to jasnt brąz i na twoim miejscu zaczął bym własnie od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalację gazową mam a co do przyczyny samozapłonu to wina leżała po stronie złego ustawienia zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi było to samo i okazało się że po nagrzaniu sie komory silnika pancerz od linki gazu rozszerzał się i za bardzo naciągał linke. Pomogło popuszczenie linki. A druga rzeczą może być zapłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu powtórka z rozrywki,po ostatniej wizycie u mechanika znowu zaczęły się samozapłony,z tego co zauważyłem to się tak dzieje jak mam zapłon ustawiony na zero.Panowie mam pytanie na które znaki powinno się ustawiać zapłon na te które są na kole pasowym i na obudowie od rozrządu czy na znakach na przy skrzyni biegów(szukałem tych znaków przy skrzyni ale nic nie znalazłem).Z jakim wyprzedzeniem najlepiej ustawić zapłon żeby było dobrze na pb i lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz źle dobrane świece zapłonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś toi zapłon na 6 stopni,na benzynie ustawiaj, punkty na kole zamachowym przy skrzyni sa napewno tylko ogolnie ciezko je zobaczyć,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo w gorące dni już od 3 lat i sie z tym pogodziłem :634:

Świece NGK BUR5ET, wyglądają normalnie.

 

Może zobacz jak wyglądają i czy masz odstęp elektrod 0,8mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pomogło ustawienie zapłonu na 6 stopni i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie w b3 1.8 i mechanik mi powiedział że na gazie zbiera sie nagar na świecach i po wyłączeniu silnika on sie spala i silnik nadal pracuje zmieniłem świece i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności