Skocz do zawartości
marhal

Opis sposobu wymiany koła pasowego alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

wyszło całkiem nieźle. nie było uszczerbku na zdrowiu alternatora:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy jak mi sprzegielko, kolo pasowe alternatora odpadlo to czy musze wymieniac calyt alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a czy jak mi sprzegielko, kolo pasowe alternatora odpadlo to czy musze wymieniac calyt alternator?
nie wystarczy wymienić same koło pasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak sie całkiem rozleci to spada tylko górna czesc a dolna zostaje bo jest wkrecona na gwincie na osce wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.. mam ten samproblem... wczoraj wieczorem wracajac do domu uslyszalem tylko huk z pod maski ;/ automatyczie hamowanie i wylaczenie silnika. zagladam pod maske i .... pasek zerwany sprzegielko na resztkach wiatraka chlodnica poharatana ://zlosc nie z tej ziemi.. a popiszczalo jakies 3dni i sie rozpadlo. Dzisiaj czesci zakupione i sie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to problem zażegnany... wszystko wymienione + nowy rozrzad i pompa wody... ajjj kieszen aż boli ;// ale coz...

zmieniajcie rolki kiedy zaczynaja piszczec taniej wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było problemu przy wymianie sprzęgiełka ? Jakiej marki ? Ja dwa razy się naciąłem na źle zwymiarowane sprzęgiełko marki INA, jedno z allegro drugie ze sklepu. Oba padły niedługo po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo zadnego problmu. jarowniez zalozylem INA ale orginl nie tam jakies z alledrogo czy cos. znajomy mechanik mial to a on na byle czym nierobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy w moim passacie mam sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora czy może wolne koło pasowe alternatora. Czy można zamiast jednego użyć drugi? Mam passata z 98 1.9 TDI silnik AHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy ty będziesz patrzył na wewnętrzne łopatki alternatora podczas pracy silnika niech druga osoba wyłączy silnik, jesli łopatki alternatora obracają się jeszcze przez chwilę po zatrzymaniu paska to masz sprzęgiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie kupiłem nowe sprzegiełko alternatora firmy INA.W poniedziałek będe je wymieniał lecz czy trzymając je w ręku i zblokowanie od środka palcem sprzegiełko fizycznie powinno sie kręcić w jedną stronę a w drugą nie ?Dodam ,że moje ani w tę ani w tę sie nie kręci czy tak ma być ?Czy dopiero na zamontowanym alternatorze ma się kręcic jak powinno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak mocne, że ręką tego nie obrócisz. WIrujący wirnik ma dużą bezwładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polonez15 dzięki za odpowiedz. Ps.Fajny nick ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;) Czyli zderzaka nie muszę ściągać do wymiany sprzęgiełka alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale altka trzeba wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego;)Coś mi piszczy pod maską jak odpalę auto-najbardziej jak jest rozgrzane(osłuchowo po stronie alternatora)-jak włączę klimę to piszczy strasznie,to samo jak włączę odbiorniki prądu(np.jak mrugam długimi na postoju to w momencie palenia się świateł piszczy bardziej). Myślicie że to koło pasowe altka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co myśleć... Napinacz skacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasek nie telepie pracuje normalnie tylko to ćwierkanie…nawet jak awaryjne włączę to ćwierka wartym zapalania sie świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytałem czy napinacz skacze, czy jak na niego spojrzysz to stoi w bezruchu? A pasek stary? Bo on też może wydawać takie dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności