Skocz do zawartości
delpapi

Jakie świece do 1.9 TDI AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o podpowiedź jakie wybrac świece żarowe do 1.9 TDI AFN 110KM:

NGK Y-732U czy BOSCH DURATERM czekam na wasze opinie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Witam

Ja mam BERU,sprawują sie bardzo dobrze.Miniona zima była dla nich niezłym testem-bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Proponuję Boscha tzw. "czarne" czyli z czarnym oznaczeniem i czarną ilozacją lub tak powiedział przedmówca :) BERU. Generalnie i Bosch i Beru to orginały w VAG-u

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

odradzałbym świece z Bosha - moga z nimi być problemy, NGK nie jest złe ale jesli masz możliwośc to kup świece firmy Febi - są troszkę dorższe ale o potwierdzonej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie wiem co ma byc złego wswiecach Boscha. Mam ponad 150 sztuk nowych świec Boscha "zielone" do PD-ków po 2002 roku i jeszcze nie mialismy żadnej reklamacji a przedało się ich już około 100sztuk. I tak ludzie kupują Bosche bo są łatwiej dostepne niż Beru.

 

Febi to znany producent ale nie w świecach więc ja ich nie polecę

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

hha

u nas zawsze były problemy z Boshem, dlatego właśnie ja ich nie polecam. Na febim jeździ kilku moich znajomych i to w różnych silnika diesla i nie mają żadnych problemów, więc ja jestem skłonny polecić febi. Z resztą u nas Bosh wyjątkowo kiepsko się sprzedaje - jest prawdopodobnie spowodowane drastycznym spadkiem jakości wyrobów na rynku polskim, w firmie przerabialiśmy juz chyba wszystkie możliwe reklamacje. Ja osobiście jak tylko moge to unikam produktów Bosha

 

PS

hha o której moge się do Ciebie zgłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazłem takie BERU LINK w takim razie zaraz je kupie, pozdrawiam i dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Identycznie wygladają "czarne" Bosche :) . Cena średnia :610:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boscha niestety nie moge nigdzie znalesc, jak znasz namiary to podaj (i w jakiej cenie)

 

znalazlem tylko TAKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba wymieć wszystkie - czy można pojedyńczo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Boscha niestety nie moge nigdzie znalesc, jak znasz namiary to podaj (i w jakiej cenie znalazlem tylko TAKIE

 

 

To są zielone :) czyli do PD130 i innych.

 

Ja kupiłem kiedyś 250 sztuk takich świec po 7zł za sztukę :)

 

PS. świec może i nie trzeba wymieniać wszystkich na raz tylko te spalone ale jak masz tani komplet do kupienia to wymieniasz całość i masz pewnoość, że wszystko gra !!!

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Identycznie wygladają "czarne" Bosche :) . Cena średnia :610:

 

HHA

 

Czy mógłbys podać nr katalogowy tych świec boscha silnik AFN 1997 r.

Zgóry dzięki pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem się przyjrzeć moim świecom żarowym w związku z tym, że podczas zimy(której nie było) gdy silnik był bardziej wychłodzony to mi jakoś nie palił na wszystkie gary. Przypuszczałem, że to świece, ale w związku z tym że jakoś palił to wcześniej sprawę olałem. Jakież było moje zdziwienie po ich sprawdzeniu na krótko. 3 nie grzały wcale, a jedna wykazywała namiastkę lekko ciepła i to mnie właśnie zaciekawiło bo do wczoraj byłem pewien, że świeca albo grzeje, albo nie. Mam też VW T4 2,4D i w niej nie ma szans odpalić gdy 2 świece są nieżywe, a passek odpalał.

Zamontowane były Beru. Ja założyłem Bosch Duraterm. Zobaczymy jak się sprawdzą w zimie o ile będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość osvch

Witam, przymierzam się do zmiany świec w moim passacie i tak szukając na allegro znalazłem oto takie świece BERU: klik. Czy cena 20zł/szt. to nie za mało, czyt. czy są one oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osvch

 

Trudno wyczuć oryginalność tych Beru , cena faktycznie podejrzana.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osvch

 

Trudno wyczuć oryginalność tych Beru , cena faktycznie podejrzana.;)

 

Ale sprzedawca wzorowy.. patrząc po koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sprzedawca wzorowy.. patrząc po koncie.

Kupiłem te świece dwa tygodnie temu u tego sprzedawcy i jak najbardziej ok a poza tym już wiele części u niego kupiłem typu napinacze paski filtry polecany jest na naszym forum.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności