Skocz do zawartości
jptomczyk

Chce wymienic silnik na wiekszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 1.9tdi pd 130 bhp z 6 stopniowa przekladnia. Da sie zalozyc inny silnik tdi np 2.5 badz 3litry tdi w miejsce mojego 1.9?? czy potrzebne byly by przerobki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co? majac zdrowy silnik nie lepiej go porzadnie podlubac? zrob sobie 200-230 i przejdzie ci ochota na swapy.

 

2.5 pomylka. 3.0 juz lepiej ale waga i koszta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale koszta przerobek i czesci wyjda wiecej niz jak bym mial zaplacic za 3litrowy silnik tylko pytanie jest czy jak bym takowy zalozyl to czy moje podzespoly wytrzymaja pewno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam silnik 3,0 TDI nie należy do tanich....ze swapem zawsze są jakieś problemy,a tak...wymienisz pare gratów i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co trzeba bylo by wymienic i jakie byly by koszta?, wiem ze bezpiecznie jest do 200bhp 1.9 podciagnac bo w prypadku przedobrzenia skroce i to bardzo zywotnosc swojego silnika a czego bym niechcial zrobic bo jestem taksowkarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kase jaka trzeba wybulic na silnik 3.0 i potem cala robote z mechanika i kablami mozna twojego podlubac spokojnie na 200KM a zapewniam cie ze to prz napedzie na przednie kola i tak wystarczy zeby gubic trakcje na 3 biegu w zakretach. zastanow sie nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze by byla piekna gleba z przodu i fajna podsterownosc z tym 3.0. pomijam fakt, ze 3.0 nie jest seryjnie montowany w passacie wiec moze dochodzic zabawa z lapami. generalnie swap, ktory bedzie jezdzil wyjdzie tyle samo co zdlubanie fury na grubo ponad 200 kucy. czy jest sens? pakuj gt22, fmic, pompki race, walek i bedzie 240+

 

jeszcze jest mozliwosc 2.5 r5 tdi. tego mozna smialo pakowac.

 

 

jako taksowkarzomi proponuje bezpieczna moc ok. 180. i tak nie bedziesz tego uzywal przy jezdzie z klientami. zapakowac turbo arl albo hybryde arl/gt20 i jezdzic. fimc by sie przydal, bo bedzie sie gotowal.

 

 

po miesiacu stwierdzisz, ze duza moc na oske podczas deszczu to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie ptanko po takiej przerobce czy dzwiek mojego diesela sie zmieni czy dalej bedzie postukiwal jak to diesel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie ptanko po takiej przerobce czy dzwiek mojego diesela sie zmieni czy dalej bedzie postukiwal jak to diesel ?

 

 

 

jesli zrobisz wydech to mozna nawet zrobic dosyc glosnego wariata, ale klekot bedzie zawsze. to diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić silnik 3.0 TDI to najmniejszy problem, dochodzi skrzynia biegów, osprzet i jeszcze to wszystko trzeba pomieścić ... mocowania na 100% są inne ... jak znajdziesz kogos kto sie podejmnie tematu i zrobi to tak żeby wszystko chodziło ok to za robotę zapłacisz najmniej drugie tyle co dasz za części ...

 

lepiej zainwestuj w 1.9TDI ... przy napedzie na jedną oś nie ma sensu więcej jak 200KM - pamiętaj ze najpierw warto zainwestowac w hamulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a srednie koszty za tuning 1.9 to...??? , i jak dlugo zajmuja takie przerubki?

 

I po co to pogrubienie?

 

No a co sie czepiasz? kolor i pogrubienie ci nie pasuje? masz jakies problemy z tym?, chlopie czepiaj sie wulgaryzmow a czcionke i kolor zostaw w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co chcesz osiągnąć ... chyba za około 6000PLN można dojść do tych 200KM ... poskladaj zapytania do firm które się tym zajmują, polecam firmy : TUNE-UP.PL w Gdańsku, Masters Tuning w Warszawie lub Katowicach, Rogalotti w Warszawie ... jedź gdzie Ci pasuje albo tam gdzie dostaniesz najlepszą oferte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności