Skocz do zawartości
Gość Sanczo70

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sanczo70

Witam serdecznie. Posiadam Passata B3 93 rok - benzyna+gaz. Ostatnio zauważyłem, że w czasie jazdy temperatura spada poniżej 70 stopni. Wcześniej wynosiła ok. 80-90 w korkach ok 100.Wentylator załączał się przy ok 95. Prześledziłem forum i postanowiłem wymienić termostat. Nie pomogło. Wymieniłem czujnik temperatury, który zaczął wskazywać mi w czasie jazdy 95-100 w korkach 120. Wentylator załącza się przy 110. Stwierdziłem, że widok 120 stopni w korkach i upale może przyprawić mnie o zawał serca więc wymieniłem czujnik na stary. Jak to możliwe, że 2 czujniki wskazują tak różne temperatury. Dodam, że termostat otwiera się i zamyka prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Jak wymieniłem czujnik na nowy EPS firma to wskazywał 120 stopni. Po powrocie do oryginału wszystko wróciło do normy temperatura koło 90 stopni troszke powyżej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację i też zaczynałem się bać więc wymieniłem termostat a okazało się że ten stary się poprostu zaciął. Mam teraz oryginalny termostat a czyjniki wymieniałme 2 razy. Stary pokazaywał właśnie 120 stopni kupiłem zamiennik i lipa za mało raz raz za dużo. No i kuoiłem EPS i troszkę się uspokoiło ale przelutowałem też styki w liczniku i EPSik dobrze się spisuje. Jesli nie skacze ci temperaturka to albo czujnik albo pompa wody powoli pada. Ewentualnie zapowietrzenie układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kacper.zbrozerk@gmail.com

Mam pytanie jak już jesteście przy czujnikach temperatury. W passkach 91-93 można spotkać dwa rodzaje czujników albo jeden na 4styki albo dwa po dwa styki w przypadku tego drugiego rozwiązania jest czujnik niebieski i czarny. Pytanie moje który jest za co odpowiedzialny? Zegar wskazujący temperaturę czerwona dioda która czasem miga...? Może ktoś wie? Będę wdzięczny za wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B3 RP jest czujnik na dwa piny. Za wskazania wskaźnika odpowiada czarny o ile się nie mylę:) Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski daje informacje komputerowi wtryskowemu - ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myślę ale niebieski odpowiada chyba za ssanie :) tylko bez podtekstów proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwólcie że wrócę jeszcze do tego wątku:)

 

Mam pytanie o temperaturę silnika...

Sprawa wygląda tak. Uruchamiam silnik, jadę kilka kilometrów jest ok. Łapie temperaturkę, wyłacza się ssanie, ciepłe powietrze jest dostępne prawie natychmiast.

 

Martwi mnie tylko wahanie temperatury. Czyli dochodzi do 90 stopni a potem spada i utrzymuje się w granicach 80 stopni przez pewien czas. Czasami to trwa minutę a czasami nawet i 15-20 minut. Temperatura nie spada poniżej 80.

Po jakimś czasie wszystko wraca do normy i temperatura się trzyma poniżej 90 stopni.

Obydwa biegi wentylatorka załączają się poprawnie. Układ jest szczelny(prawie bo poci się spod króćca jak w większości pasków).

 

Kiedyś stawiałem że to otwiera się duży obieg i jest chwile obniżenie temperatury ale obecnie zaczynam się matwić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności