Skocz do zawartości
mardokJR

bład brak komunikacji ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem właścicielem Passata B5 z radiem BETA . Chciałem podłączyć zmieniarkę na 6CD. Gdy ją dostałem od razu zabrałem sie za jej montaż ... Oczywiście najpierw sprawdziłem czy będzie działać - działała . A gdy już rozmieściłem kabel i ją podłączyłem włożyłem płyty i załączyłem radio. Najpierw pokazuje się komunikat MAGAZINE a następnie NO CD CHANGER . Co mogło się stać ? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście najpierw sprawdziłem czy będzie działać - działała
czyli podłaczyłeś do radia, i było ok, tak ??

jeśli tak to musisz sprawdzić wtyki, złącza, nie ma cudów, jak działała to i po podlaczeniu musi działać.

Komunikat "NO CD CHANGER" mówi o braku zmieniarki, wywołujesz ją z klawisza a radio nie zostało zakodowane do obsługi zmieniacza, tu może być problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być , bo zagrało raz. Tak mi się wydaję. Jak podłączyłem nawigacje z golfa to wszystko pięknie chodziło . Kabel też dobry. A z tym kodowaniem próbowałem ale kumpel nie zna kodu do tego z vag-u .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekodować radio np: vag-iem

56 -Radio

kodowanie- 07

interesuje Cie ostatnia cyfra, oblicz co masz i jezeli nie jest zakodowane na zmieniarkę dodaj do niej 2

xxxx?: Radiokonfiguration

 

+0 - Radio mit passiver Antenne (Stabantenne)

+1 - Aktive/Ferngespeiste Antenne

+2 - CD-Player/Wechsler

+4 - Zweitdisplay im Schalttafeleinsatz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś próbował właśnie takiego zrobić i mu pokazało błąd "brak komunikacji" zaraz do niego zadzwonię i się spytam ... a te xxxx to kod radia tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodowanie składa się z pięciu cyfr.

tych czterech "ixów" nie ruszasz (to cyfry kodowania, które pozostawiasz w twoim przypadku), interesuje cie ostatnia cyfra, czyli tam gdzie znak zapytania, do tej cyfry masz dodać 2. Najlepiej by było jak byś podał swoje całe kodowanie radia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jutro zobaczę i dam odpowiedź może z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tą 2 zakodował i nie działa, a może coś z radiem ? Chcę jeszcze podmienić inne radio ale nie mam do niego kodu po odłączeniu napięcia aby je uruchomić. Muszę znaleźć drugi kabel albo jakąś przejściówkę. Coś pokombinuje. Na forum czytałem że się nieraz dziwnie zachowują, raz działa raz nie działa. Kabel sprawdziłem, ma przejścia, zwarcia nie ma (kabel oryginalny od Audi), a swoją drogą to jest chore żeby w tak nowym aucie montować radio na kasety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie zmieniareczka działa :) dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zeberko1977

hej , ja zamontowalem do passata B5 radio beta 5 i za kazdym razem gdy odpalam radio musze wklepywac kody..??? Czy wie ktos jak sie to wklepuje raz na zawsze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodbniej masz radio wyprodukowane po roku 1998. VW zmienił nieco połaczenia w kostce zasilania..

Zobacz i sprawdź tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Od nie dawna mam problem ze swoim odtwarzaczem CD. Mam radio gamma i oryginalny odtwarzacz płyt cd. Gdy przełączam z radia na płytę wyświetla komunikat "CHK MAGAZINE"

nie znalazłem żadnego tematu z podobnym problem dlatego dołączam się tutaj. Czy ktoś miał już podobny problem? Czy Cd jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

 

Od nie dawna mam problem ze swoim odtwarzaczem CD. Mam radio gamma i oryginalny odtwarzacz płyt cd. Gdy przełączam z radia na płytę wyświetla komunikat "CHK MAGAZINE"

nie znalazłem żadnego tematu z podobnym problem dlatego dołączam się tutaj. Czy ktoś miał już podobny problem? Czy Cd jest do wymiany?

 

Domniemam że nie czyta/nie widzi płyty.Być może laser jest do czyszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze czyszczenie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam Betę 5 + CD jako 2x1DIN. U mnie też pojawia się CHK MAGAZINE, ale tylko jeśli włożę płytę do napędu i od razu wcisnę CD na radiu. Wg mnie to normalne zachowanie radia, bo sprawdza, gdzie została umieszczona płyta a skoro nie masz zmieniarki w bagażniku/schowku itp., to nie może jej znaleźć. Spróbuj zrobić taki manewr: włóż płytę do napędu i poczekaj aż ją sobie 'rozpozna'. Dopiero po kilku sekundach przełącz na CD i zobacz, czy też się pojawi taki komunikat. U mnie w ten sposób od razu zaczyna odtwarzać muzykę.

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopnę się do tego tematu by nie zakładać nowego.Jak mam zmienić kodowanie radia Gamma V żeby nie pokazywał błędu braku CD zmieniarki którą wywaliłem bo była padnięta?

Dzięki za pomoc pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności