Skocz do zawartości
automobilklub

wskaźniki paliwa i temperatury przestały działać

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ ja go "oszukałem" jest możliwe że to teraz on mnie oszukuje ze wskazaniem paliwa?

No a co myślałeś? Ze to tylko w jedną stronę działa? Samochód się wkur...... w końcu i zaczął też oszukiwać :fajny Zresztą postaw się na jego miejscu - gdyby ktoś ciebie robił od dłuższego czasu w H....., to w koncu by ci nerwy puściły, czyż nie? :D Dlatego tez nie rozumiem - skąd twoje zdziwienie tym faktem :hmm

 

ps: Wymień pływak z czujnikiem w zbiorniku paliwa. Używka kosztuje 50 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z pływakiem od audi a4, ten sam silnik ale pokazywał w drugą stronę, czyli na pełnym baku miałem pusty a na pustym pełny. Niestety też oszukiwał. Problem w tym że po włączeniu zapłonu pokazuje prawidłową wartość (chyba) a po odpaleniu spada na zero, lub po zatankowaniu do pełna pokazuje 3/4. Musi chyba wpier.... dostać żeby się posłuszny zrobił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem pływak, coś się zmeniło, a mianowicie stary pływak pokazywał mi zero, nowy pokazywał pierwszą białą kreskę. postanowiłem wyjeździć paliwo, lecz zszedł tylko do pierwszej czerwonej kreski, nie opadł na zero. później po zatankowaniu ok 13 litrów paliwa zawędrował na drugą czerwoną kreskę i zgasła na chwilę rezerwa (nie wiem ile rezerwy ma passat i czy to możliwe). za ok 3 tygodnie będę tankował auto do pełna więc napiszę jak się zachował. Dziwi mnie czemu nie opadł na zero... P.s pływak kupiłem na złomie samochodowym w holandii - od polaka za piwo:) Więc za granicą nie jest tak drogo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po zmianie pływaka i zatankowaniu do pełna znów pokazał 3/4 baku z tą różnicą że opadała do rezerwy o wiele wolniej (na starym do rezerwy robiłem ok 250 km a na nowym ok 400-450) po czym na rezerwie miałem moze 15 do 20 litrów. Cięzko stwierdzić bo nie chciałem zeby auto stanęło w drodze. Ma ktoś jakiś pomysł czemu pokazuje tak jak mu się podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc problem rozwiązany! (tak myślę bo nie tankowałem jeszcze do pełna) Problemem okazał się wessany bak przez co pływak nie dochodził do samej góry, kupiłem auto już z takim ale nic nie było widać bo zassało go od góry. Po prawie roku czasu wessało mi też bak od dołu więc musiałem go wyciągnąć i sprawa się wyjaśniła. Dodam że gdy zassało go od dołu cały kosz z pompą paliwa uniosło do góry i nie mogłem odpalać na benzynie mimo że w baku było paliwo. Wymieniłem filtr węglowy i nie dokręcam do końca korka od paliwa. Mam nadzieję ze komuś się przyda ta informacja i że nikt nie będzie musiał ponosić kosztów kupna nowego baku. Mój udało się całe szczęście wyprostować sprężarkom z powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem filtr węglowy i nie dokręcam do końca korka od paliwa.

 

Skoro wymieniłeś filtr, to możesz normalnie dokrecać korek do oporu. Bak właśnie od dołu zasysa, gdy jest ten właśnie filtr zapchany na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale filtr wydawał mi się wporządku. Do myślenia dał mi zawór do filtra, podłączyłem vag-a i zrobiłem test, było bardzo ciche pukanie, podłączyłem drugi zawór i było bardzo wyraźne pukanie, zmieniłem go i teraz obserwuje jak się wszystko zachowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przestał mi licznik wskazywać temperaturę oraz poziom paliwa.Również nie wyświetla temperatury na komputerze i climatronic. Nie działa przełącznik komputera pokładowego. Licznik uszkodzony? Reszta licznika działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAG-a i sprawdz jakie masz błędy. Mozesz tez zrobić test wskaźników VAG-iem zeby zobaczyć czy wskazówki działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności