Skocz do zawartości
Michal1980

Jaki laptop z wyjsciem HDMI?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do Was, musze kupic nowe laptopa do uzytku domowego ale musze miec wyjscie HDMI. Generalnie zainteresowaly mnie tylko 2 egzemlarze w Staurnie i Media Markcie (moja granica to 1000€): Jeden do Sony Vario za 800 i Acer za 1000. Acer jest technicznie o wiele lepszy (4GB RAMu, CPU chyba 2,6, 350GB HDD, czytnik 5 kart, linii papilarnych) ale... ponoc Sony to Sony, a Acerem nie mialem nigdy do czynienia, znajoma z MM mowi, ze Acery czesto trafiaja do serwisu i to nawet po kilka razy... hmmm, Acer wyglada o wiele ladniej ale obydwa sa made in china... Zatem, co wybrac? Chyba, ze jest jakas alternatywa jeszcze, o ktorej nie wiem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jak najbardziej, Acera odradzam chociażby na awaryjność i fakt, że posiada tylko jedno centrum serwisowe na całą europę - w Czechach.

 

Poszukaj notebook'ow:

Packard Bell Easynote SB87-P-023IL

Packard Bell Easynote MB89-P-019

HP Pavilion DV9870

HP Pavilion DV6890

 

w niemczech te modele mogą mieć trochę inne oznaczenia ale skup się na Packard Bell, HP, Sony

 

ps. oczywiście znajdą się tacy którzy będą zachwalać Acer'a, a ganić HP ale wiadomo ilu użytkownik tyle opinii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Dell 1526 - bez zastrzeżeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie tylko tyle, ze kupilem dobrego i drogiego laptopa, po tym jak sie zepsul i pojechal na serwis zostalem bez kompa, a ze potrzebowalem to kupilem najtansze co bylo - Acera ktorego zawsze uwazalem za smiec. I o dziwo chodzi i nie ma do niego zastrzezen. Teraz mi sie wydaje, ze najwazniejsza w tym wszystkim jest gwarancja, bo psuje sie wszystko bez wyjatkow niezaleznie od marki i renomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
psuje sie wszystko bez wyjatkow niezaleznie od marki i renomy.

 

Dokładnie to tylko elektronika, a w dodatku we większości z jednej fabryki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym że jakość wykonania nie zawsze jest taka sama i na to trzeba zwrócić uwage również. W moim acerku zawiasy skrzypią trzeszczą, mają już delikatne luzy po pół roku a zabierałem go z domu może 5 razy, natomias w hpeku mojej dziewczyny który jest non stop noszony, katowany, upadał kilka razy a mimo to wszystko jest sztywne.

W acerku rozbraja mnie też uginająca się klawiatura.

 

 

PS. Nie wspominam że mam w cholere bad sektorów na dysku i pierwsze 80 GB nie nadaje się do użytku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew temu co się mówi na temat dobrych kompów, niektórzy polecają Toschibę, Asusa czy Della ja od 4 lat mam acerka i działa bezawaryjnie jednym słowem " jak burza", a przeżył chyba wszystko łącznie z upadkiem i zalaniem, wypasiony latopik za właściwie nie duże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damiano6677

ja polecam toshiba p200 12d u mnie sie spisuje swietnie:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja granica to 1000€
Za taka kasę to tylko zakup w USA przez ebay - do wyboru do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Toshibę X205 S9800 :)

 

Przykładowy link > http://allegro.pl/item399091467_toshiba_x205_s9800_geforce_8700mgt_f_vat_lapkowo%5D.html

 

Ten model i z większymi dyskami zakupiło kilkunastu moich kolegów. Na ebayu kosztuje ok 1450 $ . Testują go od kilku miesięcy i w warunkach pustynnych spisuje się znakomicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odzew. Suma sumarum padlo na HP Pavilion. Zona miala ocierajace buty wiec musialem sie spieszyc z decyzja, ale nie zaluje, cena 699€ (czyli troche grosza zostalo), gwarancja 2 lata, oczywiscie wyjscie HDMI i inne tam bajery, ktore teraz sie stosuje. Niebieske podswietlenie klawiszy multimedialnych (jak w Passku;), karbonowa obudowa, 3GB ramu, 250GB HDD wbudowany WLAN i BT to w sumie to, na czym mi zalezalo. Jedyny mankament to mniejszy ekran (15 cali, przedtem mialem 15,4 i jakos lepiej tro wszystko wygladalo, ale musze sie przyzwyczaic), no i Vista na pokladzie, do ktorej jakos nie moge sie przekonac. Ale ogolnie git majonez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista na pokladzie ???

 

Formatuj szybko !! :))

 

pozdrawiam i bezawaryjnosci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyszedł czas odkopać temat, bo dawno tu nikt nie zaglądał, a nie chcę zakładać nowego.

Mam pytanko: Jakiej marki laptopa polecacie? Chodzi mi o to żeby był w miarę najmniej awaryjny i w miarę dobrze wyposażony żebym nie musiał za chwilę zmieniać. Składam dokumenty do CPRu o lapka dla syna i powiedzieli mi tam że mam im przedstawić model i fakturę proforma. Nie wiem jaki % kwoty udzieli CPR choć to mało istotne, resztę dołożę z własnej kieszeni. Mogę przeznaczyć na zakup około 2,5 tyś.zł. Lapek będzie używany do korzystania z programów nauczania i takie tam podobne, czasem jakieś bajki filmy i przeglądanie netu. W wolnej chwili ja też z niego skorzystam (jak znajdę czas :kwasny) Pytam o markę, bo rozglądałem się za Lenovo, ale jak poczytałem opinię na temat dostępności serwisu, to mam mieszane uczucia. Dlatego postanowiłem zapytać kolegów na forum. może znajdzie się ktoś kto ma już jakieś doświadczenia w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się mało w tym temacie orientuję, ale z własnego doświadczenia wiem, że jak lapek to nigdy w metalowej obudowie. A co do samego Lenovo to ja jestem zadowolony, niestety raz była potrzeba wysłania go do serwisu to 2 tygodnie łącznie trwało, jakiś syf w biosie się narobił - podobno dość częsta przypadłość Lenovo ostatnimi czasy, ale poza tym jak najbardziej ok. Obudowa z dobrego materiału, bo prawie rok dość intensywnego użytkowania, a poza drobnymi ryskami nic nie widać, nie powycierało się nic itp. Awaryjność, hmm, marka nie ma w tym większego pola do popisu, bo większość lapków ma takie same podzespoły. ;) No, ale wiadomo, jakość tkwi w szczegółach :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do producenta to szczerze powiedziawszy wsio rawno. Mam Acera i Asusa. Oba działają bez problemów. Jedynie co mogę zasugerować to zakup komputera bez systemu. Dlaczego? Kupując z preinstalowanym systemem dostajesz całe stado programów śmieci najczęściej w wersji demo, których tak na prawdę nigdy nie użyjesz, a stracisz masę pamięci. Kolejna sprawa to licencja. Teraz laptopy są bez naklejki licencyjnej, a klucz jest zaszyty w Biosie i wystarczy, że coś padnie i będziesz chciał przeinstalować system. Możesz się zdziwić jak laptop nie wstanie-wiem przeżyłem to osobiście i Asus wylądował w serwisie-na szczęście nie skasowali mnie ale straszyli, że jeżeli z mojej winy(a trochę było) to instalacja odpłatna. Fakt, że laptop bez systemu jest tańszy w zakupie, ale za to musisz liczyć się z zakupem systemu. Sterowniki do laptopa za darmo zdobędziesz na stronie producenta. U mnie różnica gdy wywaliłem "oryginalny" system i zainstalowałem "czysty" wynosiła 20-kilka GB!!!! I to po usunięciu, jak mi się wydawało, wszystkich śmieci z tego "oryginalnego" systemu. Nie instaluj, a jeżeli będziesz kupował z systemem, staraj się unikać Win 8.1 z usługą Bing. Nie do zdobycia czysty obraz systemu. Win8.1 z Bing jest systemem, który Microsoft "sprezentował" producentom w celu obniżenia kosztów i dlatego nigdzie nie ma legalnego ISO tego systemu. Tak samo z Win 10. Jak nie musisz to wstrzymaj się. Wielu moich znajomych ma problemy ze starszymi wersjami oprogramowania, a i sterowniki nie zawsze działają jak należy. Pomijam fakt, że Win10 to idealny inwigilator, który zbiera wszystkie dane z i o komputerze i przesyła do Microsoft. Do lipca 2016 jest czas na darmową aktualizację do Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie. Ne jestem informatykiem ani znawca. Jestem użytkownikiem tak jak i Ty. Osobiście korzystam z Asusa model X71Vseries, zakupiony był w 2007 roku i powiem ze działa do dziś. Użytkuję go jako komputer stacjonarny i przenośny, czasami grałem (teraz dzieci grają więcej). Sprzęt działa bez problemu, ma wszystkie potrzebne wyjścia, nie odbiega parametrami od obecnych na rynku. Asus produkuje dobre modele , do Acera nie mam przekonania, mogłem mieć wtedy acera z dyskiem 1TB w cenie mojego Asusa nie skusiłem się i nie żałuje.Znajoma miała Acera i podczas użytkowania jej się zapalił (pożar). Podpowiem Ci ze patrz za Asusem tyko patrz na wyższe modele a nie te z dolnych półek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie koledzy :respect Wszystkie Wasze rady i podpowiedzi są mi bardzo pomocne, bo ja sam osobiście nie mam czasu na to żeby śledzić wszelakie niuanse związane z elektroniką komputerową - mam synka z autyzmem i codziennie dowożę go do przedszkola oddalonego 40 km. Dwa kursy dziennie, plus do tego wszelakie terapie i zajęcia więc mam co robić. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to obecnie wszystkie mają HDMI, a przynajmniej 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności