Skocz do zawartości
Gość to_ja_adams

Włam przez "hakera" na kompa - kradzież haseł

Rekomendowane odpowiedzi

Adams , masz VR 'a to weź ziomka linką do holowania za nogi przymocuj i zrób mu przejażdżkę po okolicy :)

działa w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, bez paranoi...

 

adams, zastanów się co Ty robisz pisząc takie rzeczy publicznie? przecież każdy może przeczytać to, co tu właśnie napisałeś, to primo...

 

...secundo - zastanów się w jaki sposób on się do tych Twoich haseł dobrał. Smutne jest to, że nie mógł tego zrobić "ot tak". Musiałeś mu w tym niestety pomóc "wpuszczając" go do swojego komputera (albo masz od lat nieaktualizowanego windowsa). :( Mądry Polak po szkodzie? Zaraz przeglądnę logi serwera - jeśli zmienił Ci hasło, to zostaje po tym ślad - i z tym już na policje można iść...

 

edit: ok. pozamiatane, widzę, że już możesz się zalogować. To już nic nie sprawdzę... szkoda...

 

edit2: swoją droga taki temat to też niezły socjotechniczny trik co by czyjeś konto "zajumać" ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasła już mam ;) załatwiłem to przez kolegę kolegi...

 

mam też wszystkie dane kolesie łącznie z adresem IP ;)

 

może jest tu jakiś ogólnie mówiąc "znający się na komputerach" (proszę na priv) ;)

 

jak zabezpieczyć kompa by taka sytuacja się nie powtórzyła?! mam windowsa XP z SP2 i jakiegoś tam antywira... co konkretnie zainstalować by uniemożliwić komuś włam na mojego kompa?!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, prócz antyvira zainstaluj jakiegoś firewall'a i skonfiguruj tak aby wychwytywał wszystkie połączenia przychodzące, w ten ten sposób nie ma bata żeby ktoś się wbił, bo przy takiej próbie wyskakuje Ci okienko i decydujesz, zezwolić, czy zabronić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zabezpieczyć kompa by taka sytuacja się nie powtórzyła?! mam windowsa XP z SP2 i jakiegoś tam antywira... co konkretnie zainstalować by uniemożliwić komuś włam na mojego kompa?!

 

Ja mam Pande - ma wbudowany firewall i od 5 lat zero jakiegoś syfu. Panda pyta cię o każde podejrzane wtargnięcie czy zezwolić na połączenie, a standardowe połączenie ustawisz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co konkretnie zainstalować by uniemożliwić komuś włam na mojego kompa?!

 

antywirus tu nic nie pomaga ;] zainstaluj firewalla on słuzy do tego zeby nikt Ci nie wlazł na kompa, ale 100% skutecznosci nie ma zaden sposob :) chyba ze nie podłaczac sie do sieci :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, a jaki masz internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams, a jaki masz internet ?

 

radiówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się, że to nie był włam, tylko ktoś podsłuchiwał Twoją sieciówkę. Nazywa się to sniffing.

Jeśli masz jedno hasło do wszystkiego, to sprawa jest już całkiem prosta. Jeśli masz hasła różne to koleś musiał jakiś czas nasłuchwiać, a jaki tego efekt wszyscy wiemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wydaje mi się, że to nie był włam, tylko ktoś podsłuchiwał Twoją sieciówkę. Nazywa się to sniffing.

Jeśli masz jedno hasło do wszystkiego, to sprawa jest już całkiem prosta. Jeśli masz hasła różne to koleś musiał jakiś czas nasłuchwiać, a jaki tego efekt wszyscy wiemy ;)

 

mam różne hasła, różne nicki... kole3s wybrał konkretnie nie, bo np mój brat czy siostra korzystający z tego samego kompa nie mieli żadnych problemów z logowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zabezpieczyć kompa by taka sytuacja się nie powtórzyła?! mam windowsa XP z SP2 i jakiegoś tam antywira... co konkretnie zainstalować by uniemożliwić komuś włam na mojego kompa?!

 

zdrowy rozsądek... nic poza tym. Ten system broni się sam... od Ciebie zależy czy gościa wpuścisz do środka, czy nie ... paranoja, nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam też wszystkie dane kolesie łącznie z adresem IP

 

Jesteś pewien, że to są dane gościa który się włamał? Może to jest po prostu komputer z końca "łańcuszka" połączeniowego z którego się włamano? Żaden myślący h4x nie włamuje się ze swojego adresu domowego;) No chyba, że to małolat "Script kiddie" i jeszcze nie wie, że go widać;)

Najlepiej, jak piszą koledzy dobry firewall, system na bieżąco aktualizowany i myśleć, co się pobiera, gdzie się pobiera i co się uruchamia:) Jeśli korzystasz z "radiówki" to zalecam jakiś programik do podglądu połączeń In... i Out..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności