Skocz do zawartości
antrax

Olej w skrzyni manual...

Rekomendowane odpowiedzi

okej okej okej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to chyba lekko zawaliłem sprawę...

Mianowicie wymieniałem dzisiaj olej w skrzyni w moim 97 1.6 benzyna. Tak się złożyło, że nie miałem tego torxa, i odkręciłem korek spustowy zwykłą żabką, bo trochę wystawał i było za co złapać. Niestety korka wlewu za cholere nie mogłem odkręcić, no i zaczęły się schody... Znalazłem u góry skrzyni plastikową zaślepke, a pod nią wystającą rurkę średnicy około 8mm, mniej więcej jak patrzyć od przodu samochodu, to pzy podszybiu lekko w lewo, i na dół, taka zaślepka na skrzyni- NO I TAMTĘDY WŁAŚNIE WLAŁEM OLEJ.

Szło strasznie wolno, ale weszło. Znajomy mechanik powiedział 2,5 litra, no i tyle wlałem, na oko, nie mając dostępu do korka wlewu. TERAZ PYTANIE. Czy nie zaszkodziłem swojemu autku???? Ktoś się może na tym zna? Bo ze mnie mechanik żaden, ale ambitnie próbuję czegoś się nauczyć :)

(2x zepsujesz, to się nauczysz ;))

 

---------- Dodano o 18:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:00 ----------

 

Aha, przepraszam że się tak podpinam, ale nie mogę jeszcze zakładać nowych tematów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

No to chyba lekko zawaliłem sprawę...

Mianowicie wymieniałem dzisiaj olej w skrzyni w moim 97 1.6 benzyna. Tak się złożyło, że nie miałem tego torxa, i odkręciłem korek spustowy zwykłą żabką, bo trochę wystawał i było za co złapać. Niestety korka wlewu za cholere nie mogłem odkręcić, no i zaczęły się schody... Znalazłem u góry skrzyni plastikową zaślepke, a pod nią wystającą rurkę średnicy około 8mm, mniej więcej jak patrzyć od przodu samochodu, to pzy podszybiu lekko w lewo, i na dół, taka zaślepka na skrzyni- NO I TAMTĘDY WŁAŚNIE WLAŁEM OLEJ.

Szło strasznie wolno, ale weszło. Znajomy mechanik powiedział 2,5 litra, no i tyle wlałem, na oko, nie mając dostępu do korka wlewu. TERAZ PYTANIE. Czy nie zaszkodziłem swojemu autku???? Ktoś się może na tym zna? Bo ze mnie mechanik żaden, ale ambitnie próbuję czegoś się nauczyć :)

(2x zepsujesz, to się nauczysz ;))

 

---------- Dodano o 18:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:00 ----------

 

Aha, przepraszam że się tak podpinam, ale nie mogę jeszcze zakładać nowych tematów :(

 

 

nic się nie stało jeśli zalałeś przez zaślepkę (to jest odpowietrzenie skrzyni)

co do ilości 2.5 litra nie powinno zaszkodzić (w silniku nadmiar może wyrzucić) ale w skrzynie raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca :)

Może będzie jeszcze ze mnie mechanik ;)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzanie tematu ,ale znalazłem dziwną notkę na temat oleju w skrzyni. Według programu w skrzyni biegów są dwa osobne oleje: olej do skrzyni biegów 75W80 i układu różnicowego 75W90. korek 2.jpg Jest chyba na mniejszy imbus niż korek wlewu do skrzyni i nie wiem od czego on jest . Zaciekawił mnie ten temat ,bo prawa strona skrzyni jest mokra z oleju ,a olej główny nie ubywa :)

rys1.jpg

olej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cos wiadomo z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności