Skocz do zawartości
tw182

samochód cięzarowy, zdjęcie kratki-konsekwencje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam oprocz passata renault clio 2 '02r, samochod zarejestrowany jest jako ciężarowy i ma z tyłu kratkę, ktora niestety troche ogranicza widoczosc. Dzisiaj zajżałem w dowod rejestracyjny toyoty mojego kumpla i co mnie zdziwilo, tez jest zareejestrrowana jako cięzarówka, a kratki u niego nie ma. Drugi kumpel powiedzial ze jak samochod jest kupiony z firmy przez osobę prywatną, to kratke mozna zdjąc, a mi się wydawało ze trzeba odrazu zmieniac cos przy rejestracji pojazdu. Wiecie moze jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.motofakty.pl/artykul/osobowy_czy_ciezarowy.html zdaje się że to się jeszcze nie zmieniło.

No i jeszcze kwestia rozliczeń z fiskusem. Inaczej rozliczasz samochód zarejestrowany jako ciężarowy, inaczej osobowy. Jest to kwestia wysokości amortyzacji, VATu za paliwo itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszą w tym artykule aż miło... kto z Was, posiadaczy kombi-ciężarówek stał kiedyś w kolejce z tirami na granicy? ;)

 

policja się nie czepia, chyba że trafisz na jakiegoś kretyna służbistę. Ciężarówka w myśl nowych przepisów musi mieć przestrzeń bagażową większą od przestrzeni pasażerskiej (kropka). Więc czy masz kratkę, czy jej nie masz, nie jesteś posiadaczem samochodu ciężarowego z punktu widzenia przepisów (kropka).

 

A jeśli nie ciężarówka to co? ...

 

Możesz zainwestować 300zł w przegląd i zmianę homologacji, tylko po co? Przepisy ubezpieczeniowe nadal rozróżniają to, co masz wpisane w dowodzie i np. w moim przypadku zamiast 1100 za OC zapłaciłem tylko 450 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek a na ile osób masz zarejestrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4... ale wewnętrzny pas mam (dali razem z samochodem, więc sobie przykręciłem na przyszłość, co by go nie zgubić).

 

do pełni szczęścia brakuje mi tylko faktury za usługę "przerobienia na osobowe" (czyli demontażu kratki) oraz xero wpisu do KRSu zakładu, w którym tejże usługi dokonano. Później przegląd za 180zł (o dopuszczenie do ruchu po ważnych zmianach konstrukcyjnych - czy jakoś tak), później trzeba wziąc urlop i spędzić cały dzień w urzędzie z tymi trzema papierami, zapłacić 30zł za nowy dowód, następnie do PZU, dopłacić 500zł do ubezpieczenia i... mam osobowe auto.

 

PO CO MI TO ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, moja tez jest 4ro osobowa, a mam piaty zagłówek i pas ;]

czyli moge odkręcic i wogole sie tym nie przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Marecek ... No można wszystko, ale sam piszesz ze "jak trafisz na jakiegoś policjanta słuzbistę". To jest równiez kwestia rozliczeń samochodu w firmie. Inaczej rozliczasz samochód ciężarowy. Moim zdaniem kratkę spokojnie można zdjąć i przed policjantem ewentualnie udawać głupka (gdyby sie taki znalazł co zwróci na to uwagę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli moge odkręcic i wogole sie tym nie przejmowac?

nie, bo w dowodzie masz wpisaną rejestrację na 4 osoby... pytanie czy masz taką potrzebę, żeby jeździć w więcej niż 2...

 

Moim zdaniem kratkę spokojnie można zdjąć i przed policjantem ewentualnie udawać głupka (gdyby sie taki znalazł co zwróci na to uwagę).

tak jak napisałem - z punktu widzenia prawa nie jest to ciężarówka, bo nie ma przestrzeni bagażowej większej niż pasażerskiej. Jestem osobą prywatną, kupiłem auto dla siebie, nie na żadną firmę. Jeżdżę więc bez kratki...

 

problem jest taki, że jak mnie zatrzymają, to kratka będzie ostatnim z powodów, dla których mogliby zabrać mi dowód. Ale i z tym powalczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności