Skocz do zawartości
mumin

Vag-com problem z odczytami (komunikacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z komunikacja, sterowniki zainstalowane jak nalezy. dwa rozne komputery, swiezy XP, drugi vista, ustawione na com1, test przechodzi, a w Vagu laczy sie jedynie z klimatyzacja i centralnym zamkiem. Co moze byc przyczyna, kabel kupiony nowy wiec to nie to, komputery dwa rozne wiec tez nie to. Nie moge odczytac silnika, abs(brak odpowiedzi z kontrolela itd itd, mimo iz w zeszlym roku nie bylo z tym problemu. Jakies pomysly gdzie szukac przyczyny, co sprawdzic? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś test całości a nie poszczególnych parametrów? co ci wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojezdza mi do 08 i jako jedyne odczytuje kontrolel po czym jest komunikat ze wymaga zarejestrowanej wersji i konczy skanowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, dopóki na forum nie wyczytałem że nasze "fesjiki" gadają dobrze tylko z VAG COM 3.xx a nie 4.09 :).

 

Poszukaj 3.11 :)

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=300235874320 dokladnie taki kabel,w opisie jest napisane Supports VAG-COM version 409.1 or 311.2. sprawdzalem i na obu jest to samo na 311 takze, wiec przyczyna musi byc inna;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z kąd masz wersje 311.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wplywana tyle zeby nie dalo sie odczytac? rozumiem ze kasowac bledow nie mozna ale czytac>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi wyslac mejla z hmm instrukcja jak to zrobic, sklep z witaminami daleko i nie wiem gdzie znalezc mumin @ halifax.pl dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będe zakładał nowego wątku i podepnę się tutaj. Otóż mam problem z komunikacją Vag-com w golfie IV z 2000r. Jakiś czas temu zalogowałem się bez problemu żeby sprawdzić błędy i wszystko było OK. Teraz próbowałem parę razy i błąd (status 3). Napięcie Uc=12,1V , K=ok 10,7V a w czasie pracy Uc ok 13,5 a K=ok 12V. Dodam że wszystko w kompie mam OK kable mam dwa (KKL na com i Hex na usb) i żaden nie działa w golfie (sprawdzałem w pasku 3BG i śmigają aż miło) Już nie mam pomysłów. Co to może być? :633:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od spraw podstawowych, skontroluj gniazdo, konkretnie piny, złączkę gniazda też, bo jest ono umieszczona w przedniej konsoli, przy wkładaniu lekko się kiwa na boki, dlatego sprawdź mocowanie na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Sipowitz miałeś racje

:) Coś nie łączy w gniezdzie OBD w aucie. A już myślałem ze coś się zepsuło przy kompie auta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marioba

Witam wszystkich... mam INTERFEJS OBD2 USB VAG-COM 409.1 KKL cos takiego jak na linku http://www.allegro.pl/item475451143_interfejs_obd2_usb_vag_com_409_1_kkl_audi_int1.html Mam problem tego typu ze ten OBD nie moze polaczyc sie z moim passatem silnik AEB 1.8T 1998..... Czy ktos zna powod... Uzywalem vag 409 czy to mozliwe ze z ta wersja nie bedzie chodzil... z gory dziekuje. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś port COM w menedżerze urządzeń w przedziale (COM1 do COM4) i taki sam w VAG-COMie? Sterki do kabla zainstalowane? W ustawieniach VAG COM puść test, sprawdź czy kabel "gada". Jeśli tak, to możliwe, że masz np. odcinkę OBD zrobioną.

 

To o czym mówię:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8905

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem nowym uzytkownikiem prosze o wyrozumialosc.

Mam taki problem ze ustawiam dokladnie tak jak jest opisane z tymi COm-ami. kabel mam VAG USB KKL, program to VAG-COM 409.1 + crack. Laczy mi sie ze sterownikami ale na przyklad jak chce zmienic sobie inspekcje olejowa to mi wyskakuje komunikat zebym zarejestrowal Vag-Coma. Co to moze byc ? Przeciez mam zkrakowana wersje a program pisze ze potrzebuje serialu i zarejestrowanego vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z innej instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem.Zakupilem taki oto kabelek

 

Obd2 USB KKL + VAG-COM Release 704 plus zainstalowalem program vcds 10.6

 

Wogole nie chce sie polaczyc...Nawet nie chce wykonac testu...Komunikat brak komunikacji...

 

Jak z tym dalej postepowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obd2 USB KKL + VAG-COM Release

 

KKL działa z VAG-COM 311.2/409 lub VCDS Lite,

 

Zainstalowałem program VCDS Lite i wszystko chodzi jak trzeba :)

 

Tylko teraz jest pytanie.Nie mogę zdiagnozować Passata B6.

 

Co robić:?:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam oto taki problem, łącze sie z moim passatem rocznik 2000 poprzez vag-com 3.11 i wszystko jest super dopóki nie odpale silnika w tedy zrywa sie połączenie i juz sie nie połąćzy. Próbowałem na innych autach i wszystko jest ok. Może wiecie co może być przyczyną dlaczego nie chce się łączyć przy urucomionym silniku?

Edytowane przez asterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności