Skocz do zawartości
tomek0701

piszczenie na skręconych kołach

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, mam następujący problem. Podczas max skeconych kół wydobywa się z pod maski pisk ale występuje tylko gdy silnik pracuje sobie na wolnych obrotach. Gdy dodam gazu przestaje piszczeć. Pasek wielorowkowy razem z napinaczem zostal wymieniony 500 km temu myślałem że to pomoże, czy powinienem wymienić coś jeszcze? czy może poprostu pasek musi się dotrzeć do rowków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawć poziom płynu w zbiorniczku od wspomagania, moze to cos z pompką wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy max skręconych kołach także słychać pisk, ale to chyba temu, że wspomaganie pracuje i jak się skręci do oporu to się wydobywa takowy pisk. Płyn w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak mam chyba nie ma sie co martwić:523:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wymienić płyn wspomagania układu kierowniczego ten ma już za małą gęstość. Druga możliwość to po prostu za luźny pasek napędu pompy i przy niskich obrotach ślizga się po kole pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy maksymalnym skręcie pracuje na maksymalnej wydajności i będzie zawsze piszczeć ( wyć ), dodam że nie wolno tak za długo trzymać skręconych kół bo pompę szlag trafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Kuczlaw ale się mylisz, pompa nie ma prawa piszczeć. Sam miałem tak w T4 ale po wymianie płynu (czego u nas się nie praktykuje) było po bólu. W pasacie nigdy mi nie piszczało i nie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pompa nie powinna piszczeć przy skręconych kołach. U mnie niestety piszczy ale wszystkie paski wymieniłem przy zmianie rozrządu. Teraz planuję wymianę oleju to i przy okazji wymienię płyn i zobaczę czy coś się zmieni. Dam znać niebawem czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje wymienić płyn wspomagania układu kierowniczego ten ma już za małą gęstość. Druga możliwość to po prostu za luźny pasek napędu pompy i przy niskich obrotach ślizga się po kole pompy.

pasek z całym napinaczem został wymieniony na nowy. więc napinacz powinien go chyba dobrze napiąć czy może pasek można jeszcze jakoś delikatnie ręcznie dociągnąć? no nic, zmienię jeszcze płyn w ASO Skoda i podzielę się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PERGAMIN

w instrukcji jest napisane że maksymalny skręt to optimum do około 10 sek. w innym wypadku przegrzewa się pompa,tak jest w moim aucie, w mercedesach i w innych peugotach! Pytałem się w servisie i potwierdzili. Pisk jest tak jakby ostrzeżeniem,trzymaj ale nie za długo!

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w instrukcji jest napisane że maksymalny skręt to optimum do około 10 sek. w innym wypadku przegrzewa się pompa,tak jest w moim aucie, w mercedesach i w innych peugotach! Pytałem się w servisie i potwierdzili. Pisk jest tak jakby ostrzeżeniem,trzymaj ale nie za długo!

PZDR

ale ja nie trzymam za dlugo, pisk jest od razu slyszalny gdy tylko skręcę koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy maksymalnym skręcie pracuje na maksymalnej wydajności. Pasek wymieniłeś 500 km temu to teraz wypadało by sprawdzić czy nie trzeba go naciągnąć bo się na 100% ułożył i dopracował tylko nie za mocno bo wykończysz łożyska pompy. Jak to nie pomoże to spróbuj wymienić płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 przynajmniej u mojego ojcaa to tak piszczy od nowosci tj od 1997 roku wiec moge powiedziec smialo, ze to norma w AHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj dorzucę ciekawostkę do lektury

thum_1374148b32b5e6e046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności