Skocz do zawartości
piotrwrc

Droga na Warszawe, a radary ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przyjechalem wczoraj z Warszawy i jestem zaszokowany...... :eek::eek::eek::eek::eek:

 

Jade wczoraj sluzbowym VW Golfem V 1.9 TDI 150 KM czyli jest czym targac :D

 

Trasa Gliwice-Warszawa-Gliwice

 

....a wiec tak.... targam sobie caly czas te 150-160km/h ale tam jest masakrycznie duzo radarow czyli na ograniczeniu do 70km/h zjezdzam na prawy pas, pakuje sie miedzy ciezarowki zaczynam zwalniac (widze juz radar) do 70-80km/h a lewym pasem targaja kolo radaru po 180km/h :eek::eek::eek:

i zaczynaja mnie wyprzedzac ciezarowki ktore tez mialy <100km/h :eek::eek::eek:

i to niebylo tylko raz czy dwa..... caly czas w jedna i droga strone :eek:

 

Dlatego pytam : LEO WHY ? ? ? :eek::D heh

 

te radary niedzialaja czy jak ? niektorzy kolo tych radarow mieli ze dwie paki.... i nic .....

 

Leo why ? :D:D:D

 

 

Z gory dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam Piotr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka - jakby działały to by misiaki z suszarką nie stały (chyba). Skoda by nie krążyła więc teoretycznie są to "straszaki".

PS Moja żona przy tych foto miała chyba 110km/h i do tej pory nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała ilość z puszek posiada kompana w postaci aparatu :) ,ale zwalniać trzeba, akurat bedzie w tej i co wtedy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i tak bylo najlepsze jak ja zwalniam a wszystki ciezarowki (z wlaczonym tempomatem) targaly lewym pasem po <100km/h :eek::D heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem się kierowcy ostrzegają o tych aktywnych, poza tym jak jedziesz z niedozwolonym urządzeniem w postaci wykrywacza, to aktywność "budki" z wkładem wychwytujesz już z 3 kilometrów ;) Jak dołożyć do tego CB radio, to już wiesz dlaczego niektórzy kierowcy tirów zasuwają. Poza tym z tego co wiem, to ruskich, ani w ogóle przyjezdnych takie fotoradardki grzeją, bo i tak ich na granicy nie zatrzymają i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam tez na tirach duzo litwinow jezdzi..... np. z Chevrolet`ami ....oni tam non stop po tej drodze smigaja tam i nazat.... ;) to chyba by nieryzykowali jak by "skrzynki byly pelne" !?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco-w

Proponuję się zaopatrzyć w CB. Na tej trasie często jeżdżę i zawsze wiadomo od innych kierowców, głównie TIR-ów, gdzie są aktywne fotoradary. Skąd oni to wiedzą? To proste - widzą ze swojej wysokości czy za szkiełkiem fotoradaru jest soczewka czy jej nie ma. A poza tym niektóre fotoradary na tej trasie mają zamalowane szkiełka. I nie skody tam łapią tylko do Piotrkowa (licząc od Katowic) vectry albo czasami mondek, a za piotrkowem wiśniowa nubira. Niby takie nic, a ostatnio widziałem jak zgarnęli nowiutkiego bentleya continentala:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzialem po przeciwnej stronie (jak wracalem) dwa mondea (jeden stary drugi nowy) czarne (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fotoradar na 50 to wystarczy zwolnić do 65-70. Jeśli jest na 70 to zwolnić wystarczy do 85-90. Zazwyczaj, zaznaczam - ZAZWYCZAJ - fotoradary są ustawiane na +16 lub +21 km/h, bo gdyby miały robić zdjęcia od +1 czy +6 to by flesz migał jak stroboskop ;) Więc jeśli cięzarówki jadą przez 70tke z prędkością ok 90 (ja tempo ustawiam na ok 88-89 bo mniej pije niż na odcięciu) to są bezpieczni. Większość ciężarówek ma kagańce na 89 kmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności