Skocz do zawartości
Ziewal

Kontrolka bagażnika nie świeci się

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozpięciu kostki sprawdź przejścia w mikrostyku wyglądają miej więcej tak (masa FIS (+) masa oświetlenie) [- + -] albo sprawdź napięcia na odpiętej kostce od zamka. Jeżeli nie masz miernika to zrób mostek między (masą FIS i (+) pużniej (masa oświetlenie i (+) Jeżeli przy mostku FIS piknie i zapali kontrolkę otwartych drzwi to ok jeżeli nie to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Co do mikrostyku to że działa Ci oświetlenie to nie znaczy że ten włącznik jest ok w środku ma trzy bieżnie każda z nich to jak pisałem wyżej [- + -] możesz mieć uszkodzoną tą od FISa. Zapraszam na Hel pomogę;)

 

tylko że ja nie mam kontrolki otwartych drzwi a jedynie bagażnika bo ma B5 3B a nie 3BG a co do helu to troche daleko mam żeby z taka pierdułka jechac ale dziękuje za dobre chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie mam pojęcia jak to usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam sedana b5 3bg i pełen fis i działa mi lampka po otwarciu klapy ale nie dziala wyswietlenie na fisie czy wie ktos co to moze byc i jaka jest tego przyczyna ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie bo u mnie w pasku combi jest tylna lampka sufitowa tak jak bym miała by oświetlać bagażnik i jak on się władcza po otworzeniu klapy czy jakoś inaczej, bo włożyłem żarówkę ale i tak nie świeci się w ogóle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić mikroswitcha w zamku klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala a co muszę tapicerkę ściągać z tylnej klapy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś sprytny, to wystarczy tylko odchylić tapicerkę od wewnątrz i masz dostęp do cięgna od zamka. Tapicerka jest na metalowych spinkach, trzeba zdecydowanie szarpnąć, ale tak, aby nie wyrwać plastikowych mocowań w tapicerce. No i dwa wkręty przy szybie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo sipowitz za pomoc pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo,mikroswitcha kupiłem w motorpolu,byłem ździwiony że mają bo kiedyś trzeba było wymieniać cały zamek lub kombinować.pozdro z wrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wykręcaliście zamek ?? czy nie bo znalazłem wczoraj to idzie tam kostka do zamka. Ale coś tam trzeba jeszcze wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu klapy wykręcasz dwie śruby od zamka, odpinasz cięgno od wewnątrz (pod tapicerką) i odpinasz kabel elektryczny od switcha i wywlekasz zamek na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to widze ze na tym forum jeszcze chyba nikt nie mniał takiego problemu jak mój zeby paliła sie lampka w bagazniku a na fisie nic i nawet otwarcie bagaznika niewłancza alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lampa świeci się przez cały czas, to możliwe jest uszkodzenie switcha (ma zwarcie) lub w gumowych przepustach przy zawiasach. Co do FISa, to wcześniej świeciła się ta kontrolka? Bo jak już pewnie czytałeś na forum, nie zawsze ta kontrolka działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lampka po zamknieciu nie swieci sie na fisie od kąd kupiłem auto tez nic sie nie wyswietla mam całego fisa wiec powinno no i po otwarciu powinno włonczyc alarm a nie włancza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki nie ma reguły, wcale nie musi świecić. Nawet jeśli wykonasz test VAGiem w Instruments to pomimo tego, że się zaświeci, wcale nie oznacza, że powinna działać. Drugi wariant mało prawdopodobny to uszkodzona jednak sekcja switcha (działa tylko ta od lampki). Wypnij wtyczkę, poszukaj pinu masowego i zwieraj go przez bezpiecznik z jednym i z drugim i obserwuj co się dzieje, w tej sposób określisz, czy faktycznie switch jest częściowo uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności