Skocz do zawartości
matviey

centralny zamek - tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxxxxx

a lampka w bagażniku swiecila sie caly czas ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie się nie świeciła, i po zrobieniu też się nie świeci ;/ W weekend pogrzebie to może znajde przyczyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałeś klapę rozebraną to trzeba był sprawdzić kostkę idącą do mikro włącznika w zamku. W moim pasu po wyciągnięciu tej wtyczki posypał się zielony proszek, który wcześniej był jednym z dwóch pinów w kostce. Ale na szczęście da się wymienić sam mikro włącznik, dostępny w ASO. A nie jak w przypadku mikro włącznika w drzwiach z całym zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w moim pasku (sedan) że drzwi działają normalnie z zamka w drzwiach kierowcy i na klapie tyle tylko że klape żeby zamknąć to musze przekręcić kluczykiem zamek z pionu na poziom a odwrotnie żeby otworzyć:(. Zamek z kluczyka wogóle nie reaguje w drzwiach pasarzera moge sobie kręcić kluczykiem i nic. Jak zamykam auto od środka przyciskiem na panelu drzwiowym zamek od pasarzera zamyka się i zaraz otwiera a reszta pozostaje zamknięta. Co może być nie tak z zamkiem u pasarzera i jak zlokalizować niedomaganie zamka w klapie? Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danekwro

To ja także dorzucę swój podobny przypadek: klasyczna blokada klapy w Kombiaku (1999) – ściąganie tapicerki i otwieranie od środka. Wyszło na to że siłownik się zatarł i nawet z kluczyka nie chciał otworzyć klapy. Po ręcznym rozruszaniu i przesmarowaniu tego tłoczka chodzi z kluczyka natomiast z centrala dalej nie, wspomnę że zamek z kluczyka steruje centralem (zamki,szyby). Proszę o jakąś poradę bo aktualnie sprawa wygląda następująco: mam central na wszystkie drzwi z pilota natomiast klapę bagażnika muszę otwierać/zamykać manualnie kluczykiem w zamku (mam takie wrażenie, że jak zamykam kluczykiem klapę to coś mi tam strzela-jakiś taki metaliczny dźwięk więc obawiam się czy za jakiś czas nie rozsypie mi się wkładka).

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem jak lukasz_23 i bywałem cały temat i nikt nie napisał co to może być albo nie widziałem pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś bo dalej nie wiem co może być pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie ma pomysłu co moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie co to moze byc bo dalej nie moge dojsc do tego co to i byłem u elektryka i nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytalem caly ten watek i juz mniej wiecej wiem od czego zaczac szukanie przyczyny problemu, ale i tak opisze swoj przypadek moze ktos zna zloty srodek :luka

W aucie oprócz fabrycznego centralnego posiadam dołożony alarm, sytuacja jest następująca..zamykam centrale z oryginalnego pilota(kluczyka) wszystkie drzwi się zamykają, łapię za klapę, otwarta. Zamykam auto i uzbrajam alarm z dodatkowego pilota, wszystkie drzwi się zamykają, łapię klapę, otwarta. Rozumiem ze coś mogło się zrypać, ale czy przypadkiem alarm nie powinien zawyć?? Jeśli mam choćby maskę źle zatrzaśnięta to pojawia się sygnalizacja dźwiękowa po zamknięciu, a tu otwarta klapa i nic. Od czego zacząć sprawdzanie tej klapy?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam też problem z tylną klapą w variancie, kupiłem auto już z nie działającym zamkiem, moduł komfortu wymieniłem bo stary był totalnie uszkodzony, ale teraz pytanie, muszę to jakoś zaprogramować ? bo nie wiem czy w poprzednim wozie była elektryczna klapa. Dodam że nie działa otwieranie z wnętrza ani z przycisku na klapie, co więcej w tylnej klapie nie mam zamka na kluczyk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Variancie mam problem za otwieraniem klapy. Otwiera się tylko z kluczyka. Nie działa otwieranie z pilota, przycisku klapy i przycisku w drzwiach kierowcy. Klapa była rozebrana i sprawdzone wszystko 2 razy :( wszystko jest tam sprawne.

Czyżby moduł komfortu nie puszczał sygnału??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś bezpośrednio napięcie na siłownik i działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik działa, nie robiłem tego osobiście :) Raz sprawdzał Kolega Slaweeek, a w tej chwili walczy (pewnie do domu wrócił i mam nadzieję, że skończy z sukcesem) z passkiem mój znajomy. Dobrze, że tego nie widzę bo rozprół mi auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza. Niestety uszkodzony moduł komfortu - zalany :dupablada korozja zrobiła swoje. Może się uda się go naprawić:glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytalem caly ten watek i juz mniej wiecej wiem od czego zaczac szukanie przyczyny problemu, ale i tak opisze swoj przypadek moze ktos zna zloty srodek

W aucie oprócz fabrycznego centralnego posiadam dołożony alarm, sytuacja jest następująca..zamykam centrale z oryginalnego pilota(kluczyka) wszystkie drzwi się zamykają, łapię za klapę, otwarta. Zamykam auto i uzbrajam alarm z dodatkowego pilota, wszystkie drzwi się zamykają, łapię klapę, otwarta. Rozumiem ze coś mogło się zrypać, ale czy przypadkiem alarm nie powinien zawyć?? Jeśli mam choćby maskę źle zatrzaśnięta to pojawia się sygnalizacja dźwiękowa po zamknięciu, a tu otwarta klapa i nic. Od czego zacząć sprawdzanie tej klapy?? Pozdrawiam

 

Pytanie -czy zapala się lampka jak otwierasz bagażnik? Jeżeli nie to mikro styk w zamku nie daje info że klapa otwarta i alarm nie zawyje. Mikro styk ma dwa styki na lampkę i do modułu komfortu i zaczął bym od tego, bo jeżeli ma styk cały czas zwarty to moduł odbiera że klapa jest nonstop zamknięta więc jej nie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co za te zalane moduły komfortu i komputery tiptronica to VW powinien beknąć, to jest jakaś paranoja, jak można umieścić w podłodze komputery i jeszcze tak beznadziejnie je zabezpieczyć, płytka elektroniki nawet nie jest zabezpieczona lakierem co jest podstawą w elektronice motoryzacyjnej, może jakiś pozew zbiorowy ? przecie w ekstremalnych sytuacjach może to być niebezpieczne dla życia !!!

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj kupilem passata sedana, czy moze ktos podpowiedziec dlaczego nie dziala otwierania klapy z kluczyka?tylko z wewnatrz samochodu poprzez przycisk w drzwiach.

Czy to moze byc wina slabej baterii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj kupilem passata sedana, czy moze ktos podpowiedziec dlaczego nie dziala otwierania klapy z kluczyka?tylko z wewnatrz samochodu poprzez przycisk w drzwiach.

Czy to moze byc wina slabej baterii???

z awarta wnioskuję że to b6 czyli zły dział a sprawdź jakie masz błędy w module komfortu pewnie będzie coś o zamku klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności