Skocz do zawartości
Gość zajec

problem z przystosowaniem scyzoryka..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajec

witam serdecznie ..problem stary jak swiat , ale nie wszysko jest jeszcze odkryte .. zatem do rzeczy .. posiadam w swoim pasku dwa zwykłe kluczyki z pilotami w krztałcie fasoli , zachciało mi sie scyzoryka , zakupiłem takowy(433Mhz) i próbuje go bez skutku dopasować , forum przewertowałem i próbowałem różnych sposobów , co prawda jeszcze kluczyka swego nie rozwaliłem (by wydłubac immo) i robie to w ten sposób , że jeden w stacyjke , drugi w drzwi i zamykam (robie to swymi starymi kluczykami) a jednoczesnie w scyzoryku wciskam zamykanie i nic ... i tu moje pytanie , czy musze w drzwiach miec koniecznie scyzoryk z wymienionym grotem i immo?? czy moim sposobem tez powinno zadziałac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

immo to tylko jest potrzebne do stacyjki, bo to stacyjka sprawdza czy jest zgodność czy nie ma. Jeżeli kupiłeś scyzoryk to ta procedura z kluczykiem w stacyjce i w drzwiach to raczej nie pomoże. To jest procedura np. do kluczyka po wymianie baterii. Moim zdaniem to musisz VAG'iem programować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie ..problem stary jak swiat , ale nie wszysko jest jeszcze odkryte .. zatem do rzeczy .. posiadam w swoim pasku dwa zwykłe kluczyki z pilotami w krztałcie fasoli , zachciało mi sie scyzoryka , zakupiłem takowy(433Mhz) i próbuje go bez skutku dopasować , forum przewertowałem i próbowałem różnych sposobów , co prawda jeszcze kluczyka swego nie rozwaliłem (by wydłubac immo) i robie to w ten sposób , że jeden w stacyjke , drugi w drzwi i zamykam (robie to swymi starymi kluczykami) a jednoczesnie w scyzoryku wciskam zamykanie i nic ... i tu moje pytanie , czy musze w drzwiach miec koniecznie scyzoryk z wymienionym grotem i immo?? czy moim sposobem tez powinno zadziałac ...

No pewnie że musisz mieć w drzwiach scyzoryk z dopasowanym grotem. Immo nie jest w tym przypadku ważne.

Ja dopasowałem swój scyzoryk wg tej procedury http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm

tej bez użycia komputera, i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie ..problem stary jak swiat , ale nie wszysko jest jeszcze odkryte .. zatem do rzeczy .. posiadam w swoim pasku dwa zwykłe kluczyki z pilotami w krztałcie fasoli , zachciało mi sie scyzoryka , zakupiłem takowy(433Mhz) i próbuje go bez skutku dopasować , forum przewertowałem i próbowałem różnych sposobów , co prawda jeszcze kluczyka swego nie rozwaliłem (by wydłubac immo) i robie to w ten sposób , że jeden w stacyjke , drugi w drzwi i zamykam (robie to swymi starymi kluczykami) a jednoczesnie w scyzoryku wciskam zamykanie i nic ... i tu moje pytanie , czy musze w drzwiach miec koniecznie scyzoryk z wymienionym grotem i immo?? czy moim sposobem tez powinno zadziałac ...

A gdzie kupiłeś scyzoryk na 433 MHz bo już dłuższy czas szukami ale są tylko z częstotliwościami 433,xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec
No pewnie że musisz mieć w drzwiach scyzoryk z dopasowanym grotem. Immo nie jest w tym przypadku ważne.

Ja dopasowałem swój scyzoryk wg tej procedury http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm

tej bez użycia komputera, i wszystko działa.

nie bardzo rozumiem , dlaczego musi byc scyzoryk z grotem , a nie może byc zapas a w drugiej rece scyzoryl , przeciez pilot nie jest połaczony z grotem ... nie chciałbym jeszcze rozwalac zapasoweo by wyjąc immo i grot , bo jesli nie uda mi sie przystosowac scyzoryka to pozbawie sie zapasu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec
A gdzie kupiłeś scyzoryk na 433 MHz bo już dłuższy czas szukami ale są tylko z częstotliwościami 433,xx?

udalo mi sie spotkac na allegro , jest w super stanie ( ponoc zapasowy) tyle ze musiałem wyłożyc 210zł ...no coż ale nie ma niestety w nich wyboru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
udalo mi sie spotkac na allegro , jest w super stanie ( ponoc zapasowy) tyle ze musiałem wyłożyc 210zł ...no coż ale nie ma niestety w nich wyboru ...

 

W twoim roczniku nie zaprogramujesz pilota bez VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec
W twoim roczniku nie zaprogramujesz pilota bez VAG

ach ten VAG ... niestety nie posiadam ... a czy w jakims warsztacie moge to wykonac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim roczniku nie zaprogramujesz pilota bez VAG

 

Dlaczego nie?

Ja też mam 98 rocznik i zaprogramowałem scyzoryk bez żadnego problemu za pierwszym razem i bez vaga. Użyłem podanej wyżej procedury.

Procedura opisuje że kluczyk ma być w zamku, ja tak zrobiłem, nie wiem może i można bez wkładania ale ja tego nie próbowałem. Z resztą przecież i tak musisz dorobić grot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

No to nie wiem ja probowalem,ale nic z tego nie wychodzilo.Gdzies czytalem ze to od rocznika 99 albo 2000.I tak trzeba VAG zeby zaprogramowac imo w kluczyku,chyba ze znajdziesz jakas kopiarkę,wogole twój moduł komfortu ma sterowanie zdalne,jaki ma numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

1Jo959799H , ktos mi kiedys pisał ze nie ma sterowania , tyle ze posiadam dwa piloty(duze fasole) i sprawdzałem zgodnie z zaleceniem z forum czy alarm jest fabryczny , i wyszlo mi ze jest fabryczny...immo juz posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego paska i wiem ze swojego doswiadczenia ze bez vag nie dopasujesz nowego kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie wiem ja probowalem,ale nic z tego nie wychodzilo.Gdzies czytalem ze to od rocznika 99 albo 2000.I tak trzeba VAG zeby zaprogramowac imo w kluczyku,chyba ze znajdziesz jakas kopiarkę,wogole twój moduł komfortu ma sterowanie zdalne,jaki ma numer?

Co to w ogóle za pytanie, przecież napisałem że zaprogramowałem sobie pilota ręcznie więc jasne jest że moduł ma sterowanie zdalne. Moduł 1J0959799AH. Nie wiem jaki Wy macie problem ale ja tak jak powiedziałem zaprogramowałem pilota wg podanej wcześniej procedury, za pierwszym razem i bez żadnego problemu i bez vaga. Wykonałem procedurę, usłyszałem krótki sygnał z syreny alarmowej i pilot działał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim:

Mama Scyzora na 433MHz - immo zaprogramowane bez problemu, alarmu nie udalo mi sie bez vag'a wiec odpalam VAG i widze że jest przypisany 1 pilot ale za chiny nie da się zmienić tej wartości na 2 (ani na żadną inną - próbowałem 0 i też się nie da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest to samo. Za nic nie mogę wprowadzić innej wartości niż 1. Próbowałem chyba wszystkiego i niestety wszystkie sposoby podane na forum nie pomagają. Jak ktoś ma na to sposób to pomóżcie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności