Skocz do zawartości
bauer

przeładowanie brak błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z passatem z podpisu, jadąc ostatnio wieczorem odczułem ze działanie turbiny zaczeło zanikać, problem sie pojawiał i znikał po długim dochodzeniu stwierdziłem że to zawór n75 jednak po wymianie na nowy jest tak samo;/ o tyle jest dziwnie że raz mogę jechać do max prędkości a za chwile przestanie wogóle pompować turbina. sprawdzałem więkoszość wężyków od turbiny i podcisnienia i nie widze nieszczelności na vagu wychodzi że mam przeładowanie bo zakres jest 2100-2600 a mam ok. 2980, na kanale chyba 03 gdzie jest EGR wychodzi ze mam 450 a powino być max 250 chyba pisze z pamięci wiec proszę o wyrozumiałość. sztanga przy turbinie chodzi luzno w pełnym zakresie, sprawdzałem sam ustami. jeśli ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc. aha i jeszcze czasem jak turbina załapie to tak między 2 a 2,5 tys obrotów czuć szarpanie bądź tak jakby dziury w przyspieszaniu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację i walczę już z tym dość długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To, że sztanga pracuje luzno na zimnym, na ciepłym, na biegu jałowym nie oznacza, że bedzie pracować nadal płynnie podczas jazdy kiedy to dużo wiecej spalin i dużo większa temperatura dostaje sie na strone ciepłą turbo.

 

Przładowanie o którym piszesz jest po za zakres który mierzy map - jest to bardzo dużo. Radziłbym jak najszybciej udac sie do kogos wyspecjalizowanego w naprawie TDi inaczej mozesz uszkodzic mechanike turbo i wtedy dopiero beda koszta.

 

Myśle że teraz naprawa obejdzie sie przejzeniem turbo i kontrola pracy układu sterujacego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności