Skocz do zawartości
Grimson

Autostrady we Wloszech:jak omijac bramki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: po przeliczeniu okazalo sie, ze na same bramki podczas wakacyjnego wyjazdu wydam ok 600 PLN

Czy mozna te niecne punkty po prostu ominac tzn zjechac przez bramka z autostrady i wrocic w odpowiednim momencie?

Czy nawigacja GPS z opcja "unikaj punktow poboru oplat" wlasciwie mnie poprowadzi?

Z gory dzieki za konkretna odpowiedz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. po autostradach we włoszech sie troche wyjezdziłem i wiem że lepiej zapłacić i jechać szybko (policję bardzo rzadko widywałem) a jak sie wpier..... w jakieś miasteczko to przej......e. jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Czy mozna te niecne punkty po prostu ominac tzn zjechac przez bramka z autostrady i wrocic w odpowiednim momencie?

Żartujesz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

600zl za autostrady :?: :?: :?:

Ostatni raz we Wloszech bylem 10lat temu, autokarem-takze nie wiem, jak teraz z kosztami wyglada, ale nie mozna wykupic sobie jakiejs winietki na pewien okres :?: W Czechach winietka tygodniowa na dla auta do 3,5t kosztuje jakos 30zl... We Wloszech tego nie ma :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żartujesz, prawda?
już sie tak nie unoś we wszystkich postach.

Co za dużo, to nie zdrowo. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama podroz do Rzymu a potem na Monte Cassino to 180PLN x 2 to 360. + podroz do Wenecji, Rimini i sie uzbiera

http://www.viamichelin.pl - tam znalazlem info o oplatach

 

Poki co nadal nie wiem, czy te bramki mozna ominac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Krawcolu we Włoszech płacisz za przejechany odcinek, płacisz zawsze przy zjeździe.Trzeba pamietać aby wjeżdżając na autostradę pobrać z automatu bilet. Grimson można jechać bocznymi drogami ale nie jest to wygodne, jest na nich spory ruch jedzie się wolno. Nie wiem czy można zjechać z autostrady omijając bramki nie widziałem takiej możliwości i nie próbowałbym. Oznaczenia dróg krajowych są enigmatyczne na jednym słupku np. kilkanaście małych tabliczek ze wskazaniem kierunku stąd łatwo się zgubić. Chociaż na autostradach oznaczenia też są niewielkie i trzeba patrzeć na asfalt bo tam też są. Niestety nie są to Niemcy.Ja wolę zapłacić chociaż to bolesne i jechać szybko zwłaszcza że mam do przejechania okreśłony odcinek, niż szukać bocznej drogi a straconego czasu nie jestem w stanie nadrobić. Jeżdżąc po Włoszech nie zauważyłem jakiejś wzomożonej aktywności policji poza autostradami, czytałem o tym ale sam się z tym nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na to GPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

GPS umożliwi ci ominięcie płatnych dróg. Dróg, nie bramek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać z GPS czy bez ja jechałem z papierową mapą. Generalnie jak masz czas to mozesz omijac autostrady np. zwiedzasz coś w okolicy lub wracasz z Rzymu na pólnoc na nocleg. Natomiast jesli chcesz wrócićz Włoch na kolację do domu to jazda bocznymi drogami nie jest dobrym rozwiązaniem chyba że chcesz dojechać na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu jechałem A1 od Rzymu do Florencji, wyszło coś koło 18 EURO. Nie pamiętam bo nie ja prowadziłem i nie ja płaciłem :P Jedyne co pamiętam to fatalny stan tej autostrady (edit: miejscami, w sumie było ok), to nasze autostrady są czasami w lepszym stanie. A boczne - spory ruch, fatalne oznaczenia (no ale navi będzie prowadziła). Co do autostrad - zdarzały się często korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski niech sie wypowie w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po autostradach we wloszech dwa lata jezdziłem i jak chcesz jechać szybko (na prawde można) do celu to te ceny nie są straszne. a z policją to jak trafisz, ja nie trafiłem, a co do jakości autostrad to porównywalnie do niemcowni.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie: po przeliczeniu okazalo sie, ze na same bramki podczas wakacyjnego wyjazdu wydam ok 600 PLN

 

Pozdrawiam

 

Też jest zdziwiony tą wysokością opłat. Ja również wybieram się w tym roku do Włoch lecz nieco bliżej. Polecam tą stronę z dokładnym wyszczególnieniem opłat za wszystkie odcinki we Włoszech

http://abc.onet.pl/2029,1064800,,wlochy,kontent.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sie teraz moze ja wypowiem :) Jezdze po tych włoskich autostradach juz 11 lat

 

Ceny sa faktycznie wysokie ale raz pomyslałem sobie ze zaoszczedze na autostradzie i je omine TO BYŁ MOJ BŁĄD zrobiłem prawie dwa razy wiecej km przez zadupia z samymi zakretami gdzie nie mogłem jechac wiecej niz 40/50 km/h spalił wiecej i z pewnoscia taniej szybciej i bez nerwow jest zapłacenie za przejazd autostrada

A co do GPS to jak ustawicie na "pominiecie dróg płatnych" to was własnie przez takie zadupia bedzie kierowała A jak ktos z was ma chorobe lokomocyjną to naprawde odradzam droge zadupiami !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny sa faktycznie wysokie ale raz pomyslałem sobie ze zaoszczedze na autostradzie i je omine TO BYŁ MOJ BŁĄD zrobiłem prawie dwa razy wiecej km przez zadupia z samymi zakretami gdzie nie mogłem jechac wiecej niz 40/50 km/h spalił wiecej i z pewnoscia taniej szybciej i bez nerwow jest zapłacenie za przejazd autostrada

 

święte słowa.w 100% sie z Tobą zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co sie wybieraja do Włoch i chieli by wiedziec po ile są paliwa :)

Dzisiaj robione

20080620136zg9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze-drozej niz u nas. A wydawalo sie ze drozej niz u nas byc nie moze

Ten "diesel łan" to taka lepsza gnojowica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze-drozej niz u nas. A wydawalo sie ze drozej niz u nas byc nie moze

Ten "diesel łan" to taka lepsza gnojowica?

 

Cos jak u nas V-POWER tylko ze Diesel jezdzisz z "verwą" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności