Skocz do zawartości
chmielo1980

Stacyjka - po przekręceniu kluczyka (odpaleniu silnika) kluczyk nie odbija

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie zacinajacej sie stacyjki, po przekreceniu kluczyka(odpaleniu silnika)kluczyk nie odbija co powoduje ze nie mozna wlaczyc swiatel czy klimatronika.Kluczyk musze recznie cofnac do odpowiedniego polozenia.Czy mozna te zaciecie usunac,bo chyba wymiana stacyjki wiaze sie z kosztami.Czy mozna jakies wd40 uzyc czy cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, stacyjka jest po prostu wyrobiona, i raczej tylko wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stacyjka a kostka stacyjki jest do wymiany, bo po prostu pękła. Koszt to około 40 zeta i możesz to sam w ciągu 30 minut wymienić :D

 

kostkastacyjkib5ge0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić, to chyba już nie musze tłumaczyc :D Jeździłem tak rok czasu - idzie się przyzwyczaić do cofania kluczyka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sobie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można taką kostkę do stacyjki dostać. Czy cena 40 zł to w ASO czy w innym punkcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w ASO kosztuje. Ale powinieneś to dostać w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem polega na tym iz po zgaszeniu silnika zapala sie w srodku oswietlenie wnetrza.wczesniej tego nie bylo... dopiero zapalalo sie po wyjeciu kluczyka. dostrzeglem iz po zgaszeniu i milimetr przekreceniu kluczyka do przodu problem nie wystepuje... CO moze byc powodem tego wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki w kostce stacyjki juz sa deko wyrobione. Na wiosne bedziesz mogl dumac o wymianie, bo powoli ja bierze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się kolego ori kostka kosztuje 49 złotych w sklepie z częściami a wymiana to około godzinki spokojnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja mam taki problem z kluczykiem, że jak dotąd 2 albo 3 razy zauważyłem (dość rzadko się to dzieje), że kluczyk po zgaszeniu auta wychodzi łatwo, ze stacyjki, nie ma tego brzdęku i oporu przy wyjmowaniu kluczyka. Czy to zwiastun  że mi się może kiedyś zablokować kierownica podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności