Skocz do zawartości
Gość Czech

Skrzypiące drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czech

Czytałem o skrzypieniu drzwi, ale nic nie było opisane jak posmarować górne zawiasy /gdzie wpuścić ten smar/. Psikanie WD-40 na długo nie daje efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem skrzypi mi dolny zawias. Psikam wd 40 i innymi środkami. Nic to nie daje. CZy ktoś wie gdzie wpuścic olej albo co trzeba zdjąć w tym zawiasie aby przestało trzeszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

Zastanawia mnie śrubka zaślepiona nasadką będąca wkręcona na wysokości górnego zawiasu. Myślę żeby ją wykręcić i przez ten otwór nasmarować. Tylko nie wiem czy ona stanowi jakąś regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo gdzie wpuścić ten smar bo mam taki sam problem a jest to trochę uciążliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sposób mechaników z volkswagena na skrzypiące/piszczące ograniczniki/zawiasy drzwi.

1. Popsikać odrdzewiaczem

potem

2. Posmarować mieszanką ropy+olej (np. samochodowy najlepiej mineralny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem zwykły smar i posmarowałem delikatnie gdzie się dało, po kilku dniach ściekająca woda spowodowała ze smar spenetrował ładnie zawiasy i cisza. WD-40 nie stosuję od dawna bo on się po prostu do takich rzeczy nie nadaje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rulox

Miałem taki sam problem. Początkowo psikałem WD-40 ale tak jak piszecie jest to sposób na krótko. Najlepszym sposobem jest posmarowanie całych zawiasów smarem dookoła. Po czasie sam rozniesie się i będzie wszystko OK :)

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam silikonu w sprayu. Ma trzy zalety:

1. Jest bezbarwny więc zawiaski i ograniczniki w moim aucie są ciągle czyściutkie jak nówki

2. Tym samym sprayem zabezpieczam zimą uszczelki gumowe chroniąc je przed mrozem

3. Stosuję silikon dwa razy w roku (prztestowałem w różnych autach) więc jest to tania metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności