Skocz do zawartości
jac73

Dziwne zachowanie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie klimatyzacji, a mianowicie po uruchomieniu silnika klima nie zaskakuje na postoju, mogę czekać w nieskończoność, dopiero po przejechaniu około kilkuset metrów zaczyna działać jak należy. Po autodiagnozie climatronica brak błędów-4444, czynnik chłodzący uzupełniłem na wszelki wypadek, miałem go ok. 90%, wszystkie połączenia elektryczne przy sprężarce, bezpieczniki są ok. :confused: Niby mało to uciążliwe, ale lubię gdy wszystko chodzi jak należy a i czasami warto "schłodzić się" nieco na postoju :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wenylator chłodnicy załącza ci się na postoju? po włączeniu klimy powinien ruszyć na pierwszym biegu niezależnie od temeratury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu silnika wentylator nie startuje, dopiero po osiągnięciu 90 stopni pracuje na drugim biegu. Podczas jazdy gdy załapie klima , zalącza się również wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić ale u mnie wentylator chyba startuje na 1 bieg wtedy gdy włączam klimę a na drugi w razie potrzeby zchłodzenia "silnika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej też tak było jak piszesz, wentylator starował na pierwszym biegu w momencie włączenia klimy a później chłodził silnik w razie potrzeby. Teraz gdy podczas jazdy zaskoczy klima to wentylator chodzi na pierwszym biegu i jest wszystko ok. jeżeli zatrzymam sie na postój z pracującym silnikiem to mogę włączać i wyłączać klimę, wentylator wtedy pracuje razem z nią, natomiast jeśli unieruchomię silnik i ponownie go uruchomię to klima i wentylator nie zaskoczą, dopiero zadziałają po przejechaniu kilkuset metrów. Sam nie wiem co sądzić, objawy dziwne jak nic, próbowałem zresetować kompa, niestety nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc sprawdziłem i jak włączam klimę to wentylator startuje. może pada ci silnik wentylatora, może jakiś przekaźniczek załączający wentylator a może sterownik klimy jakiegoś zimnego lutu dostał. więcej "zdalnie" chyba nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jakiś przekaźnik na podmianę i sprawdź. Poza tym obejrzyj przewody. Może gdzieś jest przełamany i raz styka - raz nie. Najpierw zawsze trzeba obejrzec połączenia elektryczne a później dopiero szukać przyczyn mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności