Skocz do zawartości
Gość pablonzo

Stuki w zawieszeniu tył ( 4x4 )

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zamówiłem tylnie amortyzatory do mojego paska syncro bo jeden lewy mial 0% skutecznosci po badaniu na stacji diagnostycznej. Chciałbym sam sie wziaść za wymiane, ale sie zastanawiam czy jest to duzo roboty i czy bedzie potrzebny sciagacz do sprezyn przy wymianie? moze przy wymianie polecacie cos jeszcze wymienic na cos zwrocic uwage, cos sprawdzic?

zamówione amorki nie posiadaja w kąplecie odbojów itp. można pozostawic stare z poprzednich amorków?

p.s. szukajac nowych amorkow do syncro w sklepach motoryzacyjnych spotkalem sie z podzielonym zdaniej sprzedawcow, jedni twierdzili ze w syncro sa te samo co w zwyklym napedzie na 1 oś, a drudzy ze inne na dodatek drozsze.

Ja za moje firmy monroe płace 180 za szt:/

Edytowane przez lukbart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim passatem.

Gdy go kupiłem i jeździłem albo sam albo we dwójkę to byłem bardzo zadowolony z zawieszenia w moim aucie.

Jednak kiedyś musiałem jechać załadowany w 5 osób i wtedy okazało się że nie da się normalnie jeździć.

 

Tył tak bujał że nie szło ujechać więcej niż 80km/h

 

Wydawało mi się że to wina tylnych amorów, tak miałem w ibizie kiedyś, to samo potwierdził mechanik.

Wymieniłem tylne amory, jednak to nie wiele dało, może trochę, a zaczęło jednocześnie stukać w tylnym zawieszeniu, rozebraliśmy to jeszcze raz i niby wszystko dobrze poskładane.

 

Wspomne tylko że jak wymieniałem tylne amory to nie szło nigdzie kupić, w sklepach, hurtowniach, a nawet na allegro tych poduszek na górę amorów i założyliśmy stare

 

Wczoraj byłem na przeglądzie, nic z tyłu nie znalazł, niby z przodu coś jest, końcówka drążka czy coś takiego.

 

Z przodu jest cicho, tył byja i stuka

 

 

co radzicie co robić??

 

te poduchy z tyłu na amory wydają się być ok, więc czy pomogą jeśli kupie nowe?

jeśli tak gdzie można kupić takie rzeczy?

 

macie dla mnie jakieś propozycje co robić? nie chce już wyrzucać pieniędzy w błoto i kupować kolejnych rzeczy, które mi nie pomogą...

 

myślałem że coś na przeglądzie wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 4x4 więc skoro amory są nowe to zostają do sprawdzenia na szarpakach tylnie wachacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wyszło by to na przeglądzie?

Trzeba wymienić wahacze czy jakieś tuleje?

to zniweluje stukanie czy bujanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapewne masz do wymany (podobnie jak u mnie) troche tulejek (chyba ze 14szt.).

Sporo roboty i koszt niestety też.

Polecam http://forum.vw-passat.pl/threads/28746-Zawieszenie-B5-(tyl-i-przod)

Edytowane przez Broda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zaczęło pukać w dzień po wymianie amorów, od razu po wyjeździe z warsztatu. Wiem że tulejki się wybijają, ale od razu po wymianie a wcześniej nic nie stukło?

wymiary itd amorów takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Podczas jazdy tak od prędkości ok 60-70 km/h z tyłu dochodzi dziwny dźwięk. Tak jakby huczenie/buczenie/terkotanie narastające z prędkością. Na szarpakach nic nie wyszło. Zastanawiam się co tam z tyłu może jeszcze tak hałasować. Łożyska dopiero będę sprawdzał. Może coś w moście ?

 

te poduchy z tyłu na amory wydają się być ok, więc czy pomogą jeśli kupie nowe?

 

Zawsze zakładamy nowe. One sie wybijają i są częsta przyczyną stukania amortyzatora. Może dobierzesz coś z innego auta ? Poszukaj na stronach producenta amorków.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wyszło by to na przeglądzie?

Trzeba wymienić wahacze czy jakieś tuleje?

to zniweluje stukanie czy bujanie?

 

Jedz gdzieś na porządną diagnostyke. W mojej okolicy na diagnostyce mają fajne szarpaki które pracują bardzo cicho a płyty mogą ,,kręcić,, się pod kołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale trafiały sie amory bez górnego hamulca i przy pełnym wysunięciu puka. Po wymianie na innej firmy wszystko ucichlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że byłem na bardzo dobrej, nowej doinwestowanej stacji diagnostycznej.

Muszę chyba na start kupić te poduchy, ale nie wiem gdzie, na allegro niema, szukałem tyle razy. W hurtowni niby mi załatwiają ale nic z tego.

Z tego co wiem to poduchy muszą być razem z obudową metalową.

...a amory są tej samej firmy które wcześniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsiadłem do bagażnika z bratem i niema innej opcji niż to że stukanie dochodzi od amorów. Oba stukają, na górze raczej, sądzimy że to te odboje.

Przypominam ze zaczęło pukać po wymianie amorów. Na przeglądzie na szarpakach cały dół jest ok.

amory kupiliśmy podobne do tych na foto niżej i poduchy dostaliśmy w sklepie do tego auta takie jak na foto

amory (1).jpg

 

po wyjęciu moje amory wyglądają tak razem ze sprężynami

amory (2).jpg

 

na oko widać że raczej tych odboi nie da rady założyć no bo jak

tu ta guma na około jest metalem obłożona, a to się przykręca do karoserii auta

 

mechanik mowi ze trzeba kupić cały ten górny odbój-gniazdo

 

ale gdzie to kupić, dzwonie po sklepach, to albo chcą dać ten odbój co pokazałem przed chwilą na pierwszym foto albo nie mają, na allegro też nie moge nic nowego znaleźć :(

nie wiem jak tego szukać.

 

a może ten metalowy odbój-gniazdo górne amora trzeba rozciąć wsadzić nowy odbój i zaspawać? wydaje mi sie ze sie to uszkodzi jednak, że tak nie można...

mechanikom ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś amory do paska FWD, a masz 4-m. Nie rozumiem jak chcesz je zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złe zdjęcie pokazałem, bo nie mam zdjęć swoich :) wziąłem foto z allegro, amory są takie same jak moje z 2 foto :) chciałem pokazać tylko jakie dostalem poduszki do amorów. Czy w ogóle da rade je zamontować czy trzeba całe te obudowy zmieniać? gdzie to można kupić? proszę o jakąś wskazówkę, jestem zdesperowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności