Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy pilnie poszukuje pompy paliwa do passata b3 1.8 monowtrysk oczywiscie orginalnej oznaczenie silnika ABS moze ktos z was mi pomoze. Chciałem sie tez dowiedziec jak sie sciaga zbiornik paliwa i jak oraz czym sie go płuka bo mam pełno syfu w środku. z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Orginalna pompa to chyba VDO i szczerze watpie ze znajdziesz orginał .. a jak juz to cena pewnie bedzie jak za poł samochodu .

 

Kup dobry zamiennik i bedzie to samo . Poszukaj na allegro , jest tego pelno ( do Twojego auta ma byc taka o cisnieniu 1.2 bara )

 

Co do zbiornika to patrz w zalączniku .

 

Wykrecasz te dwie srubki (1) - ( najwygodniej to prawe tylne kolo zdjąc do tego, bo te srubki pewnie bedą zardzewiale i troche sie napocisz zanim je odkrecisz )

Wyjmujesz ten druciany pierscien zabezpieczający (2)

Luzujesz sruby opasek (3) i lekko opuszcasz zbiornik zeby dalo rade węzyki pozdejmowac , zdejmujesz wezyki , odpinasz kostke od pompy i wyciągasz zbiornik ( odpinanie kostki i wezykow da rade uskutecznic przez klapke w bagazniku ... ale mi sie nie chcialo ruszac butli z gazem )

 

Co do plukania to nie wiem ... pewnie benzyna i potrząsanie zbiornikiem .

 

herflik-00

zbiornik.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do plukania to nie wiem ... pewnie benzyna i potrząsanie zbiornikiem

Lepiej kupić parę litrów denaturatu (ok.10l powinno wystarczyć). Najpierw jakąś szmatką pozbieraj większy syf (dojście jest dobre po wyjęciu pompy paliwa) potem przepłukaj dobrze denaturatem, na końcu przetrzyj cały zbiornik szmatką nasączoną denaturatem co by zebrać syf ze ścianek zbiornika. Denaturat jest lepszy od benzyny bo przy okazji osuszy Ci zbiornik z ewentualnych kropel wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odnośnie pompy to w zeszłym tygodniu też wymieniałem pompe paliwa bo mi padła. U mnie siedziała pompa VDO o numerze 1H0 906 091 D o ciśnieniu 1,2bar'a. Oczywiście kupilem zamiennik w AUTOPARTNERZE za 114zł, ale na allegro są te pompy za ok 60-65zł. Polecam allegrowiczkę "Natalia FS".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień temat na taki, który opisuje usterkę !

 

 

Poza tym jak "szukasz" pompy to załóż temat w dziale " kupię " a treść pierwszego postu wyedytuj ograniczając się tylko do problemu z ściągnięciem zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień temat na taki, który opisuje usterkę !

 

kuczlaw - sebek79 miał na myśli w temacie jaką ma konkretnie pompe kupić do swojego 1,8 ABS , kolega źle sprecyzował swój temat.Pewnie jak już sie dowie jaką konkretną pompe ma kupić to przejdzie do działu "kupię" :)) - to tyle w jego obronie

 

do Twojego auta ma byc taka o cisnieniu 1.5 bara )

- w ksiązce napraw jest informacja , żę do tego silnika idzie niby pompa o ciśnieniu 1,2 bara??:(może ktoś wie gdzie można tanio dostać pompe wraz z całą obudową do tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

- w ksiązce napraw jest informacja , żę do tego silnika idzie niby pompa o ciśnieniu 1,2 bara??
RACJA MA BYC 1.2 bara. Moja pomyłka :585:

Sugerowałem sie wartościami jakie pokazał manometr przy mierzeniu mojej pompy .. i stad błąd .

 

Pompe z całą obudową ...hmm

 

takie cos ? http://www.allegro.pl/item377146763_pompa_paliwa_kompletna_vw_golf_iii_vento_1_2_bar.html

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacza, jak nataliafs z allegro to panna to uważaj bo Ci drugą dziurę w tyłku wywierci :)))

 

To koleś i to mało słowny - przynajmniej moim zdaniem.

Komentarze jakie ma mówią same za siebie - te negatywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Kupowałem z allegro w sierpniu zeszłego roku od użytkownika Byzik.Szybko i bezproblemowo.Pompa działa cały czas :) Co do reklamacji,tak mi się wydaje że z tym są zawsze jakieś problemy.A mój wybór padł na Byzik choćby i z tego powodu o którym pisze kol.stempel72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności