Skocz do zawartości
Gość robak14

Pęknął Pierścień Od Sprężyny!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robak14

Słuchajcie mam mały (albo duży) problem. A mianowicie wczoraj wracajac z pracy cos tak strrrasznie chuknęłło że o mało nie dostałem zawału.Okazalo sie że pęknął mi jeden z pierścieni od spreżyny z przodu (ten na samym dole).mechanik ( mieszkam w anglii) powiedział że w przypaku Pasków to nie jest niebezpieczne gdyż spręyny zawieszenia sa "sztywne" tzn nie obracają sie .Koszt wymiany całej sprężyny to okolice 100 funtów także chcaiłbym sie poradzić czy moge bezpiecznie jeździc przez jakis czas narazie.dzięki wielkie z gory i pozdrowionka dla Passiarzy:-))):mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

No chyba zartujesz:eek: jak chcesz jezdzic z popekana sprezyna - zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14
No chyba zartujesz:eek: jak chcesz jezdzic z popekana sprezyna - zmieniaj.

ejjj no chyba nie jest az tak tragivznie co?????? nie straszcie mnie .Mial ktos taki przypadek kiedysmoze????? to nie jakis wahacz przecie chyba nie?? Kurde juz sam nie wiem??? piszcie piszcie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień sprężyny na nowe (komplet) Już jeden Forumowicz dni temu kilka szukał dolnego mocowania sprężyny ( gniazda) na amorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14

kurde komplet!!! Ale po co skoro strona kierowcy jest ok. Nie wydaje sie wam ze troszke przesadzacie , nie no sory wiem ze chcecie pomoc ale od razy obie strony???? Dlaczego koles ktory jest od 35 lat mechanikiem ( w sumie dobrym) mowi ze to zadna tragedia, wiadomo ze lepiej wymienic ,ale mozna jezdzic narazie .Fakt samochod troszeczke opadł tzn jakies 1,5cm po lewej stronie ale w jeżdzie wogole nie czuc różnicy.Dzieki wszystkim i ciągle czekam na jakies opinie:-)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy wymienia się w komplecie (ale to moje zdanie i pewnie nie tylko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 35 lat mechanikiem

 

Jak się uczył na samochodach FSO i FSM to się nie dziw.....

 

i ciągle czekam na jakies opinie

 

Chcesz się zabić - jeździj dalej, chcesz jeździć bezpiecznie - zmień komplet i zmień mechanika - patałacha !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde komplet!!! Ale po co skoro strona kierowcy jest ok. Nie wydaje sie wam ze troszke przesadzacie , nie no sory wiem ze chcecie pomoc ale od razy obie strony???? Dlaczego koles ktory jest od 35 lat mechanikiem ( w sumie dobrym) mowi ze to zadna tragedia, wiadomo ze lepiej wymienic ,ale mozna jezdzic narazie .Fakt samochod troszeczke opadł tzn jakies 1,5cm po lewej stronie ale w jeżdzie wogole nie czuc różnicy.Dzieki wszystkim i ciągle czekam na jakies opinie:-)Pozdrawiam

 

Widzę że czekasz aż ci ktoś napisze że to nic takiego i można z tym jeździć i jak wymieniać to tylko 1 stronę. Jeśli nie może do ciebie dotrzeć że to poważna usterka bo wpływa to bezpośrednio na zachowanie samochodu podczas jazdy więc należy tą sprężynę niezwłocznie wymienić to ja już nic na to nie poradzę.

Ponadto sprężyny wymienia się parami, gdyż nigdy używana sprężyna nie będzie miała takiej samej charakterystyki jak nowa. Ale jeśli chcesz być mądrzejszy i słuchać swojego "guru mechanika" to droga wolna. Opinię forumowiczów już znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim i ciągle czekam na jakies opinie:-)Pozdrawiam

 

Dobry tekst Dzieki wszystkim i ciągle czekam na jakies opinie , Na co jeszcze czekasz? Bierz się za wymianę ! Czy czekasz jeszcze na diagnozę "Mechanika" z TVN Turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co piszesz na forum o pomoc,skoro koledzy napisali Ci że trzeba wymienić,i to nie jedną a dwie sztuki,a ty twierdzisz,że przesadzają,myślę że powinieneś zmienić i mechanika i forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14

Jaka Sprężyna????

:szok:czesc mam pytanko a minaowicie poszla mi sprezyna z przodu a wlasciwie jej dolny pierscien .Kupilem na ebayu ale koles sie mnie pyta ktora ma mi wyslac krotsza czy dluzsza:-( Skad mam wiedziec ktora potrzebuje jak sprawdzic ich dlugosc a moze ktos sie orientuje jakie one maja wymiary i ktora to ktora??? Wielke dzieki z gory za odpowiedzi:-0 Pozdrawiam:635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14

kac222

 

avatar4914_4.gif

 

KACPER

 

B5(3B) 1.8T 150KM (AEB)

Rok prod: 1998

 

Zarejestrowany: Mar 2007

Miasto: Wolica

Wiek: 26

 

Przyznaj pomógł: 2

Pomógł 3 razy

i-rss.gif

 

Galeria użytkownika

 

icon1.gif

a powiedziałeś jaki masz silnik?bo są różnice w zależności od posiadanego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14
a powiedziałeś jaki masz silnik?bo są różnice w zależności od posiadanego silnika

Mam w nicku ale jak co to powtorze mam ADR 125 kucy a te sprezyny co kupilem sa z tego 150KM z turbinka(tAKiego jak Twoj) Myslicie e beda pasowac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie kupuje się jednej sprężyny, a 2

Po 2 sprzedawcy zapewne chodzi przód or tył. Z przodu sprężyny są dłuższe, a z tyłu krótsze.

Po 3 na oko to nawet wróżyć się nie da, a tymbardziej powiedzieć czy dane springi pasują pod ten silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14
Z przodu sprężyny są dłuższe, a z tyłu krótsze

Dobra napisap mi ze maja dlugosc jakies 35cm i kolory orange yellow.Czy to przod czy tyl??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Dobra napisap mi ze maja dlugosc jakies 35cm i kolory orange yellow.Czy to przod czy tyl??????

 

Jeszcze nie widzialem sprezyn na ktorych bylby wybity numer czesci :D(zamiast tego sa oznaczenia paskowe - szukalem tych ktore podales ale bez rezultatu) Jezeli widziales fotke tych sprezyn - na tyl sa zwezane na koncach, sa o wiele mniejsze niz na przod. Na przod sa tej samej szerokosci na calej dlugosci. Najwazniejsze to z jakim silnikiem jezdzily - musi byc podobny do twojego (czyli beznyna najlepiej - chodzi o wage motoru), moze sprzedawca wie z jakiego modelu byly wyciagniete.

 

Faktem jest ze musisz kupic pare - 2 na przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14
Jeszcze nie widzialem sprezyn na ktorych bylby wybity numer czesci :D(zamiast tego sa oznaczenia paskowe - szukalem tych ktore podales ale bez rezultatu) Jezeli widziales fotke tych sprezyn - na tyl sa zwezane na koncach, sa o wiele mniejsze niz na przod. Na przod sa tej samej szerokosci na calej dlugosci. Najwazniejsze to z jakim silnikiem jezdzily - musi byc podobny do twojego (czyli beznyna najlepiej - chodzi o wage motoru), moze sprzedawca wie z jakiego modelu byly wyciagniete.

 

Faktem jest ze musisz kupic pare - 2 na przod.

 

koles wyciagnal je z paska 1.8T czyli turbinjke mial w swoim ja natomiast mam silnik ADR czyli bez Turbo.napisal mi ze jego maja ozn.kolorami pomaranczowy zolty a moje sa podobno bialy pomaranczowy pomaranczowy.Juz nic z tego nie kumam .to co brac te od kolesia czy kupic nowe.Fakt ze cena jest dobra bo gosciu chce 30 funtow za obie a nowe kosztuja jakie 90 za dwie takze sami rozumiecie:-(:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie stać Cię żeby dołożyć 90 funtów i mieć nowe pewne sprężyny a nie oszczędzać,kupiłeś samochód za kilka tysięcy a na części żałujesz?:antyvw::antyvw::antyvw::antyvw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robak14
to nie stać Cię żeby dołożyć 90 funtów i mieć nowe pewne sprężyny a nie oszczędzać,kupiłeś samochód za kilka tysięcy a na części żałujesz?:antyvw::antyvw::antyvw::antyvw:

Ty no przeciez to jest forum nie chyba mozna sie dowiedziec przeciez czasami uzywane czesci vw sa lepsze niz jakies badziewie nowe ale jednak badziewie.a jakbys ty mial okazje kupic cos taniej to nie kupilbus????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na częściach do swojego samochodu nie oszczędzam,kupuję dobre,bo chodzi o moje bezpieczeństwo,ale rób jak uważasz,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności