Skocz do zawartości
Gość barcio

CLIMATRONIC PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barcio

witam, od dłuższego czasu mam problem z klimą w moim pasku (TDI, 115km, 2000) mianowicie nic nie chlodzi, sprężarka się nie załącza. przekażnik w skrzynce ok, czynnik chlodzacy uzupelniony, a jednak sprezara sie nie uruchamia i prawie za każdym uruchomieniem auta miga wszystko na panelu klimy. Jak zamiast przakaźnika w skrzynce bezpieczników złączam na sztywno kable to sprężara się włącza i wszystko jest gites. Pod vagiem wyskakuje błąd jakiś F129 bodajże, coś z jakimś czujnikiem wysokiego ciśnienia. Gdzie on wogóle jest? Dodam, że problem wystąpił po wymianie rozrządu. Jakby ktoś z kolegów mógł naświetlić sprawe będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TO kolega czytal :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barcio

czytałem, jednak nie znalazłem tam informacji na temat tego gdzie w komorze silnika ten czyujnik jest umieszczony (patrzyłem od góry i od dołu auta i nic tam nie widze podobnego do tego czujnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czerwone koleczko

:611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś szansa uaktywnienia linków :wstyd: albo chociaż, który przekaźnik dokładnie odpowiada za klimę? i czy jest tylko jeden? pytam bo mi wszystko zgasło (łącznie z podświetleniem) i myślę, że walnął przekażnik ( :) chyba, że się mylę)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już tam byłem, i w 3BG nie ma nic na temat przekażnika do klimy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, od dłuższego czasu mam problem z klimą w moim pasku (TDI, 115km, 2000) mianowicie nic nie chlodzi, sprężarka się nie załącza. przekażnik w skrzynce ok, czynnik chlodzacy uzupelniony, a jednak sprezara sie nie uruchamia i prawie za każdym uruchomieniem auta miga wszystko na panelu klimy. Jak zamiast przakaźnika w skrzynce bezpieczników złączam na sztywno kable to sprężara się włącza i wszystko jest gites. Pod vagiem wyskakuje błąd jakiś F129 bodajże, coś z jakimś czujnikiem wysokiego ciśnienia. Gdzie on wogóle jest? Dodam, że problem wystąpił po wymianie rozrządu. Jakby ktoś z kolegów mógł naświetlić sprawe będę wdzięczny.

 

Niestety Kolego to nie jest ten rysunek który wskazałeś linkiem.Ten rysunek jest tym właściwym - pozycja 16 to czujka F129 , którą poszukujesz.:)

 

klimab5tn3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, po pierwsze to jest ODGRZANY KOTLET, po drugie TO PATRZ!!!! NA UŻYTKOWNIKA przy odpowiedzi - bo odpowiedziałeś osobie z 2006roku, która nie jest już zarejestrowana. (czasami faktycznie lepsze jest zakładanie nowego wątku :) )

Po ostatnie ;) ponawiam pytanko odnośnie przekaźnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs , faktycznie teraz jak zwróciłeś mi uwagę to widzę , co jest co .A o jaki przekaźnik Ci konkretnie chodzi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który przekażnik odpowiada za "wyświetlacz klimy"? bezpieczniki sprawdzone, objawy: klima "nie podświetla" przy włączaniu świateł, oraz nie pokazuje nic.... żadnych temp. nawet gdy jest wył. nie ma "off". Chyba że wyświetlacz padł, ale znowu chociaż by się świeciło na niebiesko - mnie wygląda, jakby prąd nie dochodził do "jednostki" sterującej -tej na kokpicie.

Jakaś podpowiedź? może ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobs załączam schematy elektryczne Climatronic Passka MY 2000

 

ac2000mk8.th.png

 

ac20001uw9.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie chodzi o schematy (tymbardziej, podałeś do B5 przed liftem, a ja pytam o 3BG), tylko o to który przekaźnik na bezpiecznikach odpowiada za KLIMATYZACJĘ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - no nie będe tego komentował, ale......... zajęło mi to niecałą minutę :kwasny:

 

beztytuuuk9.jpg

 

 

1-- Przekaźnik wentylatora chłodnicy (urządzenie klimatyzacyjne)

4-- Sterownik urządzenia klimatyzacyjnego

 

.................. :584:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, Dankek, :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniu23

Panowie.Mam problem.Klima nie puszcza mi zmrozonego powietrza.Puszcza lekko zimne a im dluzej jedziesz od zalaczenia powietrze robi sie zimniejsze ale nie mrozne.Nabijałem, odgrzybiałem, obieg jest szczelny,filtr kabinowy wymieniony, zalacza sie normalnie, brak błedów climatronika. Co moze byc przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wyświetlaczu Climatronika jaką temp ustawiłeś - LO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności