Skocz do zawartości
miloo1981

B3 Passat 1.6td SB vs. 19.td AAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mialem okazje jechac seatem toledo brata z silnikiem aaz 1.9 td i powiem ze zrobil na mnie bardzo duze wrazenie.Silnik bardzo ladnie wkreca sie na obroty rwie do przodu bez oporu no i odnioslem wrazenie ze moj pasek jakos inaczej jezdzi i chyba tak jakos wolniej?? wiem ze moze to subiektywne odczucia ale mnie to troche drazni . Nie wiem moze to wina tego ze pasek ma intecooler i ma wiekszaaa turbo dziure i charakterystyka silnika jest inna i inaczej przebiega moment obrotowy, a w seacie turbo pompuje prosto do silnika . Jesli ktos cos wie na ten temat to bede wdzieczny za odpowiedzi pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma zdrowego, a ty nie? normalnie temat w sam raz do bravo girl albo dla wrozki.

 

 

 

z tym rwaniem do przodu to nie przesadzaj, to tylko 75 kobylek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm napisalem ze to moje subiektywne odczucie wiec.. a co do zdrowotnosci to oba maja podobny przebieg i nie wykazuja oznak choroby( nie biora oleju ponad norme , pala od kopa,itp)

to moze tak zapytam czy te silniki powinny pracowac tak samo?? czy obecnosc ic w SB powoduje inna charakterystyke pracy silnika i wieksza turbo dziure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prace silnika ma wplyw tak wiele rzeczy, ze rozpatrywanie tylko samego ic nie ma sensu. gdybys wzial 2 passaty, jeden sb i drugi aaz [zalozenie zdrowe serca] to niestety aaz powinien dostac wciry. co do turbo dziury to zobacz sobie przy jakich obr jest max momentu w tych silnikach. chyba obydwa maja przy 2400, takze nie powinno to byc jakos specjalnie odczuwalne, aczkolwiek lekko lejace wtryski, czy nawet slabej jakosci olej moze miec wplyw na subiektywnie gorsze osiagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś takie wrażenie że Seat lepiej się zbiera, bo chyba jest lżejszy niż Passat. Tak sobie wnioskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial okazje to postawie odbydwa na kawalku prostej i sprobuje sie z seatem , ale co ciekawe to brat ktory jezdzi seatem twierdzi ze passat lepiej idzie :) , a tak w ogole to jest mozliwosc sprawdzenia wtrysków bez ich wykrecania z głowicy ?? chodzi mi o cisnienie jakie daja przy rozpylaniu??

 

No i własnie seat jest o ok 170 kg lzejszy od passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest mozliwosc sprawdzenia wtrysków bez ich wykrecania z głowicy ?? chodzi mi o cisnienie jakie daja przy rozpylaniu??

 

nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle można dojść do wniosku ze wtryski mi leją, jakieś charakterystyczne objawy są tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość looggin
Ostatnio mialem okazje jechac seatem toledo brata z silnikiem aaz 1.9 td i powiem ze zrobil na mnie bardzo duze wrazenie.Silnik bardzo ladnie wkreca sie na obroty rwie do przodu bez oporu no i odnioslem wrazenie ze moj pasek jakos inaczej jezdzi i chyba tak jakos wolniej?? wiem ze moze to subiektywne odczucia ale mnie to troche drazni . Nie wiem moze to wina tego ze pasek ma intecooler i ma wiekszaaa turbo dziure i charakterystyka silnika jest inna i inaczej przebiega moment obrotowy, a w seacie turbo pompuje prosto do silnika . Jesli ktos cos wie na ten temat to bede wdzieczny za odpowiedzi pozdro.

 

Witajcie.

Mam silnik 1.6 TD w Golf II i ma całkiem przyzwoitego kopa. Myślę, że z Passatem trochę mu za ciężko.

Pozdr.:cool:

 

Dziewczyny sprawdzają wtryski po wyciągnięciu. Uważam, że tak powinno się zawsze robić. A Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duńczyk

jak chcesz sprawdzić wtryski to niestety musisz je wykręcic,a czemu w ogóle chcesz je sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz sprawdzić wtryski to niestety musisz je wykręcic,a czemu w ogóle chcesz je sprawdzić

Znowu odkopany kotlet, tym razem sprzed prawie 8 miesięcy. Myślę że kolega zrobił już co miał zrobić z tymi wtryskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak kolega "souler" . zbyt dużo rzeczy ma wplyw na dynamike itp.

Natomiast myslę że jest to Twoje jakieś odczucie , nie wystarczy się przejechać raz i odrazu coś stwierdzić , paskiem wiesz jak jeździć a seata może nie masz tak wyczutego , do tego paliwo itd .

 

Ja natomiat miałem porównanie z golfem II GT albo GTI , nie wim .

Stałem na świiatłach a obok podjeżdza golf , nie to żebym cffffaniakował czy coś , ale zobaczył passka na alumach , przyciemniane szyby i bijący po oczach mylny napis TDI L:) na tylnej klapie .

Gdy zapaliło się zielona , tak stoimy io stoimy aż tu nagle but :P . 1- łeb w łeb , 2- łeb w łeb , 3 - też , a dalej czułem jak juz mi obrotów zaczyna vrakować i nagle golf cisną ładnie do przodu ( ładnie szedł ) , no i się zmazałem :( , taki to koniec tej histori.

 

P.S. trochę się rozpisałem sorki :)

Edytowane przez oslo
nie dopisa?em paru szczegu?ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko waga ma tu znaczenie ale i skrzynia.

Jak sie przesiadlem tydzien temu z Golfa MK2 JR do Passata B3 SB to stwierdzilem ze to mul.

W Golfie jak turbo zaciagnelo przy 2500 obr. to wgniatalo w siedzenie i to mocno.

Jak startowalem ze swiatel z BMW E30 318 to je odsadzilem.

W Passacie tak nie wgniata.

Ale...Passat jest sztywniejszy i tego tak nie czuc.Poza tym ma duzo dluzsze przelozenia w skrzyni.Wskazowka od predkosciomierza idzie do gory tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności