Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na zdjęciach że wielu z Was mocuje radio taką metalową obejmą która często jest w zestawie. Chce tak przymocowac radio po prawej stronie tunelu środkowego, na wysokości gałki zmiany biegów. Wie ktoś czy pod tym plastikiem nie ma niczego bo mógłbym uszkodzic wiercąc dziurę i potem wkręcając tam śruby mocujące??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij mieszek gałki zmiany biegów i odsuń troszkę ręką tunel i wierć spokojnie.Ja właśnie mam tak przykręcone.Najlepiej użyj śrubek z nakrętkami ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tym bardziej potrzebujesz radyjka selektywnego i z dobrą modulacją odbiornika. Nie wiem za ile masz zamiar go kupić, ale 100 razy wolałbym Presidenta Harry II Classic. U nas na aukcji znajdziesz go za 399zł. Patrz u mnie w podpisie link.
To tym bardziej potrzebujesz radyjka selektywnego i z dobrą modulacją odbiornika. Nie wiem za ile masz zamiar go kupić, ale 100 razy wolałbym Presidenta Harry II Classic. U nas na aukcji znajdziesz go za 399zł. Patrz u mnie w podpisie link.

 

Marku chyba mylisz pojęcia...jak juz radio ma byc selektywne to za to odpowiedzialny jest odbiornik a nie nadajnik(czułosc radia,trzymanie czestot..itd)a nadajnik odpowiada za modulacje.

Harry ostatnio oprócz ceny i nazwy nic soba nie reprezentuje,to samo radio tylko w opakowaniu unidena na alledrogo mozna kupic za 120zeta a pracuje nawet lepiej,Podstawa to dobra antena(zestrojona)a nie smieszne magnesówki hustlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zamontowane i jest ok.

undek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mniw wygląda to tak:)

15032009320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciśnięte między tunel środkowy a fotel pasażera, nic nie trzeba wiercić czy ciąć a antena na tylnej klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wciśnięte między tunel środkowy a fotel pasażera, nic nie trzeba wiercić czy ciąć a antena na tylnej klapie.

Ja też i nie narzekam na takie rozwiązanie. Przy okazji przydał się głośniczek od zestawu głośnomówiącego (reszty zestawu nie było :D)

Zdj?cie0016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie podłaczyliście zasilanie?? bo ja nie mam już pomysłu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie podłaczyliście zasilanie?? bo ja nie mam już pomysłu :(

 

Bardzo prosta sprawa ;) Podepnij się choćby pod zapalniczkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie podłaczyliście zasilanie??

Najlepiej bezpośrednio pod aku, ew. pod bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał extreme8818 Zobacz post

a gdzie podłaczyliście zasilanie?? bo ja nie mam już pomysłu

Bardzo prosta sprawa Podepnij się choćby pod zapalniczkę...

 

chciałem tak zrobić ale nie wiem jak sie dostać do kabli. a wtyczka to ja pierdziu za zadne skarby nie chce.

 

Cytat:

Napisał extreme8818 Zobacz post

a gdzie podłaczyliście zasilanie??

Najlepiej bezpośrednio pod aku, ew. pod bezpieczniki.

 

jak podpialem pod bezpieczniki to mi zasilanie odlacza jak przekrece kluczyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak podpialem pod bezpieczniki to mi zasilanie odlacza jak przekrece kluczyk...

Żarówka i dwa kable ew. jak masz miernik i szukaj stałego prądu.

Ja mam bezpośrednio pod aku, i to jest najlepsze rozwiązanie bo przynajmniej wiem że z elektryki nic mi w radio nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem tak zrobić ale nie wiem jak sie dostać do kabli. a wtyczka to ja pierdziu za zadne skarby nie chce.

 

Ja zdemontowałem popielniczkę (całą) kable wyprowadziłem pod tunelem środkowym obok lewarka zmiany biegów i wpiąłem się bezpośrednio pod instalację z zapalniczki.Trochę dłubania z tym jest,ale przynajmniej żadne kable nie wystawają.Jeszcze jedno-CB mam właśnie przykręcone do tunelu od strony pasażera,dla mnie najwygodniejsza opcja.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jest wyjąć radio i podłączyć CB pod stały PLUS, dochodzący do radia. nawet jak nie masz zdolnosci manualnych, to po prostu zetnij trochę izolacji na takim przewodzie, skręć z końcówką przewodu od CB, zaizoluj i zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cb podłączyłem pod włącznik świateł kabel gruby żółto szary chyba plus po stacyjce cb mi sie wyłącza wraz z wyłączeniem zapłonu bardzo fajna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja cb podłączyłem pod włącznik świateł kabel gruby żółto szary chyba plus po stacyjce cb mi sie wyłącza wraz z wyłączeniem zapłonu bardzo fajna sprawa

 

Fajna,jak dla kogo ;) Po włączeniu radia musiałbym przełączać z 9 na 19 bo na tym kanale włącza się CB po całkowitym "odcięciu" zasilania.Za dużo pracy jak dla mnie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdemontowałem popielniczkę (całą) kable wyprowadziłem pod tunelem środkowym obok lewarka zmiany biegów i wpiąłem się bezpośrednio pod instalację z zapalniczki.Trochę dłubania z tym jest,ale przynajmniej żadne kable nie wystawają.Jeszcze jedno-CB mam właśnie przykręcone do tunelu od strony pasażera,dla mnie najwygodniejsza opcja.Pzdr.

 

no dobra. a jak ją wymontować?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jakbym czytal forum to bym nie polamal swojej :)

 

ja mam po prawej stronie tunelu na rzepach....u kumpla to rozwiazanie nie trzyma ale u mnie o dziwo jest ok.... tyle ze ja mam alana 45 wiec spore radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po włączeniu radia musiałbym przełączać z 9 na 19

 

to dziwne u mnie od razu wskakuje na 19 , może dla tego ze nie am szybkiej "9" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności