Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

.... że co najmniej żarniki do wymiany.... oba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekręcałeś kilka razy?? może przetwornica nie zaskoczyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekrecalem, probowalem tez zapalac auto na wylaczonych swiatlach bo normalnie mam je caly czas ustawione na maxa w prawo i nic, myslalem ze chociaz bedzie zmieniac kolor a tu nic, czy mozliwe ze to przetwornica padla a nie zarnik? Jak to zdiagnozowac? Niektorzy pisali ze im sie kabele zsunal ale jak to sprawdzic czy samemu mozna tam cokolwiek zobaczyc bez demontazu czegokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełóż żarnik z drugiego, jak zapali to ten wyjęty spalony, jak nie zapali to instalacja lub przetwornica. jak będziesz wymieniał to nie baw się w pozorne oszczędności tylko wymieniaj oba. Jak padł jeden to drugi zrobi to za chwilę, a poza tym będzie różnica w natężeniu nowego i starego. Przy żarnikach często nie daje znać np. migotaniem, osłabieniem swiatła itp, że się wcześniej spali tylko jak już pada to od razu..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak bez kosztow mozna sprawdzic czy to zarnik czy przetwornica padla czy cos jeszcze innego,ja sam tego nie zrobie bo sie nie znam gdyz wg tego co czytalem to nic sie nie zrobi bez demontazu zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem, zacznij od zamiany miejscami lewego z prawym i odwrotnie. Po świeceniu lub jego braku od razu będziesz mógł określić czy to żarnik czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak musisz zderzak sciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok to teraz jaki jest koszt przetwornicy i czy jest to oprocz zarnika jedyna rzecz kt mogla sie zepsuc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie masz wyjścia. Musisz zdjąć zderzak, a potem to już nie problem sprawdzić czy to żarnik czy przetwornica. Problemem dla Ciebie może być tylko to, że jak już masz ściągnięty zderzak (np. w serwisie), to żeby naprawić usterkę (wymienić żarnik lub ew. przetwornicę) będziesz musiał czekać aż nabędziesz zepsutą część (żarnik, przetwornica). Bo średnio opłacalne jest zdejmowanie zderzaka w celu weryfikacji usterki, ponowne go zakładanie i zdejmowanie gdy przyjdą zamówione nowe części.

 

Musiałbyś to tak ogarnąć, że serwis zdejmie zderzak, sprawdzi czy to żarnik czy przetwonica (np. przekładając żarnik ze sprawnej lampy), a Ty w tym czasie zorganizujesz sprawną część. Ja "zaryzykowałem" i kupiłem 2 nowe żarniki zanim sprawdziłem czy to przetwornica czy żarnik, po zdjęciu zderzaka od razu je wymieniłem bo winny był żarnik i auto miałem sprawne po paru godzinach. Ja jestem przekonany że winny jest żarnik, bo przetwornica rzadko pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też obstawiam żarnik...........

pod warunkiem że siedzi przetwornica ori, bo jak to jest jakaś chinszczyzna to wszystko możliwe.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie. Czy tutaj na forum istnieje mozliwosc sprzedania czegokolwiek?? zakupilem ksenon d1s oryginal osram. nie jest uzywany nowy w pudelku ale niestety nie moge go zwrocic a posiadam go 2 dni. zepsula sie lampa a nie zarowka.... nie chcxe byc zablokowany wiec swracam sie z zapytaniem co mozna tu na forum zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sprzedać ewentualnie resztę do tego żarnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Mam pytanie. Czy tutaj na forum istnieje mozliwosc sprzedania czegokolwiek?? zakupilem ksenon d1s oryginal osram. nie jest uzywany nowy w pudelku ale niestety nie moge go zwrocic a posiadam go 2 dni. zepsula sie lampa a nie zarowka.... nie chcxe byc zablokowany wiec swracam sie z zapytaniem co mozna tu na forum zrobic??

 

Regulamin forum

4. Handel i reklama na forum

 

4.1 Jakikolwiek handel na forum jest zabroniony – nie akceptujemy żadnych propozycji sprzedaży, kupna, usług, ogłoszeń, linków do ogłoszeń/aukcji, niezależnie czy będą umieszczone w poście, osobnym wątku, profilowym podpisie czy shout boxie.

4.2 Wyjątkiem jest sprzedaż aut – wyłącznie passatów, będących własnością forumowiczów oraz sprzedaż prowadzona w dziale „Ogłoszenia i usługi komercyjne”.

Ogłoszenia o sprzedaży auta mogą zamieszczać użytkownicy z 1,5-rocznym stażem na forum. Akceptowalna forma ogłoszenia to wątek z linkiem do portalu ogłoszeniowego/aukcyjnego.

4.3 W dziale komercyjnym umieszczamy ogłoszenia forumowiczów znanych osobiście administracji, prowadzących zarejestrowane działalności gospodarcze, oferujących swoje usługi na ogólnodostępnych stronach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moge kupic zarniki Osram D1S w oryginalnym opakowaniu vw o numerze 66144,inny numer na opakowaniu 955050 po 230zl szt,nie wiem jaka to barwa swiatla bo nic na pudelku nie jest napisane,nie jest to zakup od kogos tylko normalnie ze sklepu w moim miescie,czy to dobry zarnik do mojego auta i czy warto za ta cene

 

Dzieki z gory za info

 

I tak nie masz wyjścia. Musisz zdjąć zderzak, a potem to już nie problem sprawdzić czy to żarnik czy przetwornica. Problemem dla Ciebie może być tylko to, że jak już masz ściągnięty zderzak (np. w serwisie), to żeby naprawić usterkę (wymienić żarnik lub ew. przetwornicę) będziesz musiał czekać aż nabędziesz zepsutą część (żarnik, przetwornica). Bo średnio opłacalne jest zdejmowanie zderzaka w celu weryfikacji usterki, ponowne go zakładanie i zdejmowanie gdy przyjdą zamówione nowe części.

 

Musiałbyś to tak ogarnąć, że serwis zdejmie zderzak, sprawdzi czy to żarnik czy przetwonica (np. przekładając żarnik ze sprawnej lampy), a Ty w tym czasie zorganizujesz sprawną część. Ja "zaryzykowałem" i kupiłem 2 nowe żarniki zanim sprawdziłem czy to przetwornica czy żarnik, po zdjęciu zderzaka od razu je wymieniłem bo winny był żarnik i auto miałem sprawne po paru godzinach. Ja jestem przekonany że winny jest żarnik, bo przetwornica rzadko pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry, taki sam zapewne siedzi w lampie. Ja też kupiłem Osram 66144 i taki też siedział w lampie (albo 66146). Cena 230 jest dobra, dużo taniej niż 230 zł nie znajdziesz, chyba że podróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Moge kupic zarniki Osram D1S w oryginalnym opakowaniu vw o numerze 66144,inny numer na opakowaniu 955050 po 230zl szt,nie wiem jaka to barwa swiatla bo nic na pudelku nie jest napisane,nie jest to zakup od kogos tylko normalnie ze sklepu w moim miescie,czy to dobry zarnik do mojego auta i czy warto za ta cene

 

Dzieki z gory za info

 

 

 

Cena może być :) wg naszych informacji barwa światła to 4150k

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche mało chyba bo te ktore powyzej ktos opisywal maja powyzej 5000K, czy naprawde jest to taka widoczna roznica?

230 zl za 4150K vs 309zl za 5500K Osram cool blue intense

 

jaka jest srednia cena (nie ASO) wymiany zarnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką barwę ma ori xenon, ale oczywiście możesz kombinować. Zamierzasz kupić jeden czy 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze 2 szt i jesli moj obecny ma 4150K to nie zamierzam kombinowac

a ile sie placi za wymiane? niestety nie mam okło siebie firnmy ktora mi sprzeda zarniki i je zalozy wiec musze szukac uslugi osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile się płaci ja sam wymieniałem (bez zdejmowania kół, żeby dostać się do śrub trzymających zderzak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności