Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak większość zestawów. Bez wzmacniacza ani rusz. Ale jeszcze się zastanów nad tym zestawem bo podobno tweetery dają po uszach jak dentysta po zębach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wygłuszenie wzmacniacz i można się rozkoszować muzyką w aucie ja mam u-Dimension EL COMP6 ładnie graja nie jakis mega bass ale wysokie za to czyste i do tego sooboferek dogrywa wiec starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem el comp 6 ale właśnie przez tweeter nie dało się słuchać np. Dragonforce. Dawały tak po uszach sybilantami że szok. Ale poza tym reszta niczemu sobie jak za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem el comp 6 ale właśnie przez tweeter nie dało się słuchać np. Dragonforce. Dawały tak po uszach sybilantami że szok. Ale poza tym reszta niczemu sobie jak za taką kasę.

 

ale dajesz inny rezytsor 1om i uciszasz tweetera i daja rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem. Ale ostatecznie zmieniłem zestaw z przodu na taki 2 klasy lepszy. Dokładniej u-dimension ProZ Comp 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maty dystanse i wygłuszenie to podstawa i kable

 

Też o tym myślałem. Ale ostatecznie zmieniłem zestaw z przodu na taki 2 klasy lepszy. Dokładniej u-dimension ProZ Comp 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o rozmiar nitu (po rozwierceniu starych nitów) jaki kupić aby przymocować nowe głośniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nity fi5mm tylko weź te długie bo są też krótkie ale te będą za krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nity fi5mm tylko weź te długie bo są też krótkie ale te będą za krótkie.

Długie 10 mm wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie kabli, chodzi mi o różnice między pro-48 a CCA-44 firmy hollywood oprócz ceny,przekroju i materiałów z których zostały wykonane, które polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie im droższe to lepsze jakościowo materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątek natknąłem się na te grubsze przewody, myślałem, że gdzieś jest haczyk,widocznie chodziło tylko o budżet, dzięki za odp. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o różnice między pro-48 a CCA-44 firmy hollywood

 

PRO-48: zasilanie 8GA (ok 8,5 mm2) CCA-44: zasilanie 4 GA (ok 21 mm2)

PRO-48: przewód głośnikowy 2x16 GA (ok 2x1,5 mm2) CCA-44: przewód głośnikowy 2x14 GA (ok 2x2,0 mm2)

PRO-48: przewód z czystej miedzi beztlenowej OFC CCA-44: przewód aluminiowy pokryty miedzią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz ceny,przekroju i materiałów z których zostały wykonane, które polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponowie pytanie, ponieważ nadal nie mam pewności, co do właściwości obydwóch kompletów, producent podaje, że maja po 600W /80A i sam nie wiem czy można temu ufać i zastosować ten cieńszy kabel z miedzi beztlenowej, wiadomo mniejszy problem przy instalacji. Dodam, że planowany komplet nie powinien przekroczyć 500W RMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju zainwestuj w grubszy kabel. Nie będą ci przygasać światła mijania, wzmacniacz będzie miał stabilne zasilanie i jak pokażesz kumplom taki kabel to będą szukać szczęk pod autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wybierz inną alternatywę, np Sinuslive 16 mm. W zestawie masz zasilające z bezpiecznikiem, RCA i do tego polutowane konektory. Głośnikowe sobie dokupisz ... Zresztą możesz sobie wszystko oddzielnie skompletować z tej stronki zwłaszcza, że firma solidna i sprawdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Mój pierwszy post tutaj, tak wiem, wiem, czytałem regulamin, szukałem już tematu ale nikt nie miał tego problemu.

Zakupiłem dwa dni temu Passata B5 sedan '97. Zamontowałem wzmacniacz i subwoofer, zmieniłem głośniki z przodu (bo nie działały), zmieniłem radio (z nie ori Blaupunkta na nie ori Peyinga z wyjsciem na wzmiacniacz). Zamieniłem kable w ISO z A7 na A4 i odwrotnie itp. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie wyjechałem z garażu - na jednej dziurze radio przestaje grać (zasilanie jest podowana - radio świeci) a za jakiś czas znowu gra. Miał ktoś kiedyś taki problem? Mam nadzieje że wydzieli się z tego nowy temat bo szukam od południa i nic nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności