Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym wymienic wszystkie glosniki

Moglby mi ktos zapodac jakies propozycje co do glosnikow?

Najlepiej wymienic radio+glosniki, czy wystarcza same glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie . Jakie głośniki kupić na przód zamiast serii bo mi sie seria porwała . budżet to do maks 200 . moja muzyka to mieszanka od dub stepu do disco polo :) głośniki by napoczątku chodziły na samym radiu a z czasem wzmak . co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę...

Nawet do 500zł nic lepszego od serii nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz napiszę...

Nawet do 500zł nic lepszego od serii nie kupisz.

 

Tylko że jedni mówią że seria to gówno a jedni że zajebista ja niestety nie miałem okazji posłuchać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 nic ciekawego nie kupisz. Same gówno wiec wolałbym kupić używaną serię w dobrym stanie. Przy tych rodzajach muzy sprawuje się bardzo ciekawie jak na seryjne papierzaki. Sam słucham podobnej muzy. Zwróć tylko uwagę czy membrana albo resor nie są rozerwane. Na pewno będziesz zadowolony. A pod wzmaka musiałbyś dać jakieś markowe odseparowane głośniki za przynajmniej 300-400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej a za 300 ? jestem kompletnie biały w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldeq ja tez zielony w tym temacie, zadzwonilem do goscia z allegro, ktory jak sie okazalo handluje glosnikami od lat w cenach glownie 1000-10000 a tansze ma tylko dla upartych ktorzy sie nie dadza namowic na te za 1000. Planowalem cos za ok 250zl, czyli tak jak Ty. Namowil mnie na 500zl z haslem ze jak je wezme, to napewno do niego wroce jak bede planowal kolejne inwestycje audio - mial w 100% racje. Wczoraj w nocy udalo mi sie je zalozyc i od tamtego czasu nie moge sie doczekac wtirku zeby do niego zadzwonic i mu podziekowac:))).

 

Zdecydowanie polecam glosniki Audio System MX 165 Plus. U mnie pod samym radiem alpine cde103bt graja poprostu genialnie. Nie bawilem sie w wygluszenie itp. Wg tego goscia, lepiej wpakowac kase zamiast wygluszenia, kabli itp - w lepsze glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W granicach 300zł masz w miarę ciekawe propozycje moje na stronie 52 tego tematu. M.in. Lanzar, u-Dimension, crunch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktory jak sie okazalo handluje glosnikami od lat w cenach glownie 1000-10000 a tansze ma tylko dla upartych ktorzy sie nie dadza namowic na te za 1000. Planowalem cos za ok 250zl, czyli tak jak Ty. Namowil mnie na 500zl z haslem ze jak je wezme, to napewno do niego wroce jak bede planowal kolejne inwestycje audio - mial w 100% racje

 

I zarobił 500 zł, bo nie naciągnął ciebie na 1000 ale na 500 ... też nie jest źle :) Widać, że nie słuchałeś zróżnicowanych systemów, tylko zadzwoniłeś do gościa o poradę. Szkoda, bo w tej cenie można kupić coś lepszego... Słuchałem tego zestawu i moje ucho uznało, że dźwięk jest zbyt metaliczny, pomimo wygłuszenia drzwi.

 

Wg tego goscia, lepiej wpakowac kase zamiast wygluszenia, kabli itp - w lepsze glosniki.
- największa bzdura jaką słyszałem ... - bez urazy kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupię jeden midbass oryginalny z dystansem.Ja ktoś ma do sprzedania to proszę info na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...z tyłu 2 ori głośniki niestety już się porwały i muszę coś myśleć o wymianie bo słuchać się nie da głośniej... można i czy w ogóle jest sens oddać ori do przewijania? czy to się robi w przypadku tych głośników....?

 

Mogę kupić używki ori ale jaką mam pewność że pograją trochę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość screwdriver

Witam wszystkich forumowiczów

 

Prześledziłem cały wątek ponieważ jestem zainteresowany zmianą sprzętu grającego w moim variancie, z tego co zdążyłem wywnioskować czytając wszystkie 58 stron ( jestem raczej początkujący w tym temacie ) to tyle że potrzebuję zestawu na przód plus ew. wzmacniacz, przy wzmacniaczu dojdzie pewnie zmiana radia ( nie jestem pewien czy mam 4 czincze w radiu ). Zainteresowały mnie następujące zestawy:

 

http://allegro.pl/focal-is165-is-165-nowy-komplet-najtaniej-i4145317515.html - FOCAL IS165 IS 165

 

http://allegro.pl/audio-system-mx165plus-mdf-dedykowany-wroclaw-i4174192810.html - Audio System MX165Plus

 

http://www.mediamarkt.pl/glosniki-ground-zero-gztc-165t,id-145161 - Ground zero GZTC 165T

http://allegro.pl/focal-performance-ps-165-120w-glosniki-165mm-kabel-i4145339522.html - FOCAL PERFORMANCE PS 165

 

http://allegro.pl/stp-mata-wygluszajaca-butylowa-bitumiczna-25x50cm-i4204517736.html - mata wygłuszająca butylowa do przednich drzwi

 

Zależy mi na jakości dźwięku i czystości, mniej na głośnym graniu, i stąd pytanie czy któryś z tych zestawów jest pod względem czystości dźwięku lepszy od innych ?, czy potrzebuję wzmacniacz i jaki, żeby wydobyć jakość z tych zestawów ? ew czy w tej grupie cenowej ( 400-600 zł) można znależć coś ciekawszego co brzmi bardziej naturalnie niż wymienione wyżej ? No chyba że konieczna bedzie zmiana radia ( mam starszego pionnera z pasującym do całości podświetleniem ) ?

 

przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów :zdrowko:

Edytowane przez screwdriver
dodatkowy link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś może czy jest możliwość zamontowania takiego zestawu jak np. w Audi A4 bądź A6 (ori głośniki+ori sub)? Czy w ogóle firma VW miała taki zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidu16 ja posiadam ori zestaw nokii 8 głośników w boczkach+ ori sub z audi a4 wpasowany w lewy tylny boczek. Później będę mógł dodać foto jak mi to wyszło. Generalnie ogólna koncepcja została spełniona czyli nie zaśmiecić sobie bagażnika i poprawić brzmienie a za cenę 70zł jaką wydałem na suba i adapter pod nieoryginalne radyjko jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się może czy będzie całość współpracowała z ori radiem (GAMMA V )? Co trzeba by przerabiać ewentualnie? Jakieś problemy z montażem suba w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ori to nie wiem, ale tam od suba idzie wiązka i żółta kostka którą wpina się w radio ori, ale gdzieś wyczytałem że jest P&P ale głowy nie dam. problemem był litraż którego musiałem zmniejszyć ale wpasował się dobrze i gra dobrze. a miałem takiego suba jak na tej aukcji: http://allegro.pl/audi-a4-passat-kombi-tuba-subwoofer-zmieniarka-cd-i4227373360.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gamma nie powinno być problemu. DSP Nokii podepniesz bez problemów. Nie wiem jak z subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o opinie tych głosników. Czy nadaja sie pod wzmacniacz czy bardziej pod radio. Pozdrawiam

 

Bezapelacyjne pod wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności