Skocz do zawartości
Gość wesley43

dziwne huczenie z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannonia

nie - u nmie nie słychać plastików, za to skrzynia nietety :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadur

witam wszystkich czytam to forum i mam kilka pytan z tego co tu wyczytalem to mam najprawdopodobniej objaw konczacego sie lozyska oporowego na mechanizmie roznicowym w skrzyni biegow. objaw jaki zauwazylem w miom pasku jest taki ze jak jade wolno na 1 biegu to slychac terkotanie kiedy wcisne spreglo to terkotanie ustepuje. podnioslem auto i recznie pokrecilem kolem lewym bo to jest z lewej strony wersja angielska, i coz kiedy obracam kolem to jest wlasnie taki lekki terkot. czy moze mi ktos powiedziec czy warto sie zabierac za naprawe tego i jak dlugo mozna na czyms takim jezdzic . pewnie zaraz ktos odpowie tak dlugo az sie rozleci tyle to i ja wiem chodzi mi o to ile to czasu trzeba zeby naprawic. wybieram sie za tydzien do polski i niewiem czy mi nie padnie gdzies na trasie a tego wolalbym uniknac. wiec jesli ktos jest tak mily a moze mial taka przypadlosc to cos mi podpowie. dzieki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadur

witam usterka zostala zlokalizowana mianowicie poszedl mi przgob ten przy skrzyni biegow. po powrocie z urlopu zabiore sie za niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeszukałem FAQ w poszukiwaniu tematu jaki mnie dręczy i znalazłem - poczytałem sobie, ale mimo wszystko mam do Was prośbę o poradę. Od jakiegoś tygodnia słychać dziwny przydźwięk z przodu samochodu - spróbuje go opisać jako takie "łułułu" cyklicznie powtarzające się, ale tylko podczas jazdy (na postoju nic) - najlepiej słyszalne to przy prędkości około 60 km/h po zrzuceniu na luz (podczas jazdy też, tylko wiadomo silnik). Wymienione łożyska w kołach - nic z tego; no to mnie mechanik nastraszył, że to przekładnia główna w skrzyni :/ .Czy jednak ktoś z Was spotkał się u siebie z czymś innym, bo rozpytałem w sklepiszonach o części zamienne - odpowiedzi brzmiały drastycznie, więc na razie odrzucam tę wersję wydarzeń :niepewny: .

Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy próbowałeś zmiany/zamiany opon? bo często wadliwe gumy dają taki odgłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy próbowałeś zmiany/zamiany opon? bo często wadliwe gumy dają taki odgłos

Zamiany nie, tylko szkopuł w tym, że jeżdżę na nich cały czas i nic nie było słychać, to cóż by się nagle z nimi stało? (ale ciekawa teoria - nie pomyślałbym o oponach). Najdziwniejsze jest to, że nie stało się to podczas jazdy, tylko jednego dnia gut, a na drugi dzień już przydźwięk - to jak to, zepsuło się na postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, różnie bywa, mogło tez się coś z oponami nagle stać, czemu nie, wybrzuszenie, pękniecie osnowy, zużycie bieżnika itp itd

w zeszłym roku miałem tak huczące continentale że we wrześniu założyłem koła zimowe na tył bo nie mogłem wytrzymać hałasu, i nastała cisza

polecałbym zarzucić kółka od innego paska (chyba ze masz jak ja kpl. kół zimowych) i to potwierdziłoby lub wyeliminowało podejrzenie opon czy felg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze masz jak ja kpl. kół zimowych

Kół nie, tylko same opony - więc trochę to kłopotliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marguzik

przepraszam ale nie chcę zaczynać nowego tematu a mam następujący problem

mam paska ze wspomaganiem kierownicy i ostatnio uciekł mi płyn od strony pasażera z przodu gdzieś w okolicach pompy wspomagania ale jak narazie nie znalazłem dokładnego miejsca wycieku ale nie wtym jest problem bo dolałem płyn i jak narazie jest ok choć płyn ubywa (na tydzień spada z kreski max do min jak narazie tak jeżdże bo niemam czasu tego robić możliwe że najbliższa sobota)

tu mam teraz pytanie ponieważ zauważyłem że w zbiorniczku zbiorczym płynu od wspomagania jest efekt jakby sie płyn "gotował" (ma temperature 30 stopni po średnim czasie jazdy) lub można raczej powiedzieć że te "gotowanie" to wypływ płynu z dużą prędkością czy ciśnieniem z króćca powrotu bo zasysania raczej jest niemożliwe (!!występuje to gdy kierownica jest w spoczynku, a podczas pracy niweiem ponieważ niemiałem jak narazie pomocnika aby to skontrolować) :niepewny: CZY TO JEST NORMALNY STAN TAKIEJ ŻECZY :orany: ?

ponieważ wcześniej niewiem jak sie zachowywał ten płyn stąd moja niewiedza.

a czytałem już forum i nieznalazłem nic na ten przypadek)

 

Brak płynu wykryłem po innym odgłosie pracy silnika podczas skręcania jaki postoju wtedy zajżałem do zbiorniczka z płynem , czas jaki przejeździłem z mała ilością płynu to około 15 minut zanim dotarłem do sklepu .

 

teraz pompka pracuje (po odgłosie pracy na zimnym silniku) niezbyt dobrze bo jest pisk ale odgłos pochodzi od paska choć moge sie mylić wcześniej tego nie było

 

dzięki za przeczytanie mego opwiadania ale musze to napisać zeby uzyskać konkretną odpowiedź dzieki i czekam na odpowiedź

MAREK B4 35i AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,z góry przepraszam jeżeli podłączyłem się pod zły temat, jeżdżę Passatem B4 1,9 tdi w wersji kombi, Mam problem z łożyskiem z przodu od pewnego czasu po stronie lewej. Wymieniłem łożysko na skf ,wprasowywałem na prasie tak jak się powinno to robić, poskładałem wszystko do kupy pojechałem testować , okazało się że dalej huczy, następna wymiana łożysko swag, tak samo wprasowane nie wbite młotkiem i objaw ten sam. Dlatego moje pytanie brzmi co jest nie tak? Może być krzywa półoś? lub w jakiś sposób uszkodzona piasta? zwrotnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał innych opon masz może jakieś dwie inne na podmiankę ?? czasami wydają bardzo podobny dźwięk jak łożysko najpierw to spróbuj.

Edytowane przez Sonic B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z łożyskiem z przodu od pewnego czasu po stronie lewej

Jesteś pewien że lewe, łożyska lubią rezonować po całym układzie napędowym.

Lewarek i osobno oba koła przetestuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lewe, sprawdzałem, 3 komplety kół na wszystkich to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wszystkich to samo.

Z jaka siłą dokręciłeś piastę?

Weszła lekko w łożysko czy musiałeś też wciskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasta była wciskana , Dokręciłem mocno , kluczem i rurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywanie huczenie z przodu silnika przy jeździe na wprost to nic innego jak tylko kończące się przeguby wewnętrzne pomaga na trochę nałożenie nowego smaru do przegubów. Można sprawdzić luz na tych przegubach wchodząc pod samochód i ruszając góra dół jak będzie stukać to macie przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności