Skocz do zawartości
BAREEEK

awaria silniczka szyby elektrycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Mój silniczek podnosi szybkę(i dobrze) ale sam musze pilnować kiedy jest juz zamknięta i puścić przycisk - co prawda nie jest to trudne ponieważ szybka wtedy przeraźliwie mi trzeszczy(nie ma odcięcia). Mój problem wydaje się może śmieszny ale jest to szybka koło kierowcy i baardzo mnie to denerwuje. Prosze zatem o małą pomoc. Czy jest to usterka drobna czy zaraz musze wymieniać cały silniczek - niestety kompletnie się na tych sprawach nie znam a nie chce grzebać bez powodu żeby jeszce bardziej sprawy nie popsuć.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szyba ci sie podnosi to sam silniczek masz raczej dobry. Stawiałbym raczej na uszkodzenie mechanizmu podnoszenia szyby a konkretnie to wytarte zęby na zębatce mechanizmu. Miałem to samo. Naspawywałem zęby na zębatce ale długo to nie wytrzymało. Dopiero jak wymieniłem cały mechanizm podnoszenia szyby to działa do tej pory.

A wygląda to tak jak na tej aukcji

http://allegro.pl/item355829899_podnosnik_szyby_passat_b4_przedni_prawy_elektryka.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to zębatka bo szybka jest podnoszona ale aż nadto. Inaczej: jak mam zamkniętą szybkę to wciąż mogę ją podnosić i podnosić powodując zgrzyt związany z tym że wyżej po prostu podnieść się jej nie da( jak to dobrze że nie mam cabrio bo pewnie musiałbym ją łapać:). Wydaje mi się więc raczej że problem stoi bardziej po stronie elektryki - nie ma odcięcia zasilania szybki - charakterystycznego cyknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę ją podnosić i podnosić powodując zgrzyt związany z tym że wyżej po prostu podnieść się jej nie da

 

Witam kolego miałem taki sam problem... wina było po stronie mechanizmu... a konkretniej tak jak opisywał przedmówca mój... Wytarte ząbki na zębatce co powoduje ze silniczek nie dostawał sygnału, zblokowania zębów, lecz cały czas chciał jakby zasunąć szybe.

Wyciągnąłem cały mechanizm, nadspawałem, zrobiłem ładne ząbki w nowym nadlewie i póki co ... działa.

Przy okazji nasmarowałem wszystkie zębatki prowadnice i wsio wsio.

Rozbierz zobacz, zalookaj będziesz wiedział, czy to winne są wytarte ząbki ( u mnie było 3 do 5 ząbków wytarych)

PozdraVWiam, moze troche pomogłem, rozjasniłem sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W długi weekend będzie mam nadzieje czas żeby zobaczyć co sie tam dzieje i ewentualnie dospawać. Mam tylko ostatnie pytanie dużo rozbierania przy tym całym mechanizmie było? tzn. pewny jestem że go zdemontuje ale z zamontowaniem na nowo może byc problem - zastanawiam się czy dam radę sam czy może lepiej specjalisty oddać w ręce:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz to sam, rozebranie i wykręcenie całosci to około 10 min:)) , tak samo z włożeniem pozdrawiam

 

PS. Też mi skakało(domykało i domykało) winą były ząbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zatem Wam wszystkim za zgodną odpowiedź i pozdrawiam. Tym miłym akcentem uwazam post za zakończony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dyskusja już zakończona, ale mam zapytanie :

CZY NIE MA KTOŚ NIEPOTRZEBNEGO USZKODZONEGO ELEKTRYCZNIE SILNICZKA PODNOSZENIA SZYBY.

Potrzebuję samą zębatkę napędową z silniczka.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dyskusja już zakończona, ale mam zapytanie :

CZY NIE MA KTOŚ NIEPOTRZEBNEGO USZKODZONEGO ELEKTRYCZNIE SILNICZKA PODNOSZENIA SZYBY.

Potrzebuję samą zębatkę napędową z silniczka.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odzew.

do jakiego samochodu?? do b5?? jeśli tak to raczej pytanie źle skierowane... poza tym postów się nie dubluje i jest takie coś:

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod temat żeby nie śmiecić na forum. a więc u mnie objawy są troche inne ale tez dotyczą mechanizmu szyby ale tylnej prawej, mianowicie sama potrafi się otwierać. wieczorem gdy zamknę, rano wychodząc do roboty jest uchylona i jest szpara wysokości może z 5 cm. nie wiem co z tym jest może sterownik silniczka już dostaje hopla? nie ważne czy sterowanie tylnymi szybami z przodu jest włączone czy nie. macie jakieś pomysły? narazie to odłączyłem całkowicie wtyczkę w drzwiach. pozdravwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moduł(sterownik) się zepsuł albo wilgoci dostał. W b4 każdy mechanizm ma osobny moduł także tył nie ma nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności