Skocz do zawartości
dest

wilgoc na słupkach tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam taki problem ze po mocnych deszczach ze na tylnych drzwiach

lewe.jpg

prawe.jpg

 

robi sie mokro i widac ze jest woda skroplona na uszczelce (tej takiej wlochatej) a pozniej to wysycha i robi sie biale. w aucie nie mam wody odprowadzenie wody w drzwiach jest drozne. czy przyczyna moze byc uszczelka? czy te listwy ozdobne? ktos mial taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam identycznie ale nic z tym nie robie i nic mi sie od tego nie dzieje oprócz tego że brzydko wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nic poza tym ze brzydko wyglada i jest mokro jak pada min 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Przyłączam się do wątku. Mam tak samo ale tylko lewy tył. To białe to raczej pleśń :-) Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z tyłu ale do tej pory nie wiedziałem co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas wiecej ;) ciekawe czy komus uda sie to zwalczyc. jak sie pytalem mechanika to powiedzial zeby blacharza odwiedzic :( a do blacharza nie chce mi sie wybierac ;) moze na fotkach nie widac ale lewy tyl jest zawsze mocniej mokry:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche wątek...

Znajomy ma podobny problem ktoś już może wie co z tym zrobić i czemu i skąd to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tam jest metal wtopiony w uszczelkę,ten metal rdzewieje ,a rdzewieje wtedy gdy woda ścieka po szybie,ja to poczyściłem było tam dużo rdzy która oddziaływała na uszczelkę ,prędzej czy później może znowu spuchnie,zabezpieczyłem smarem żeby woda się nie dostawała,myślałem jeszcze o skróceniu uszczelki ale nie zrobiłem tego ,zobaczymy co będzie dalej,zawsze można obciąć ze 2-3 cm ta gdzie łapie korozja i zabezpieczyć,oczywiście miałem zdjęte boczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka nie jest taka droga jeśli trzeba ją kupić. Tak jak napisał Paweł z biegiem czasu drut, który jest w niej zatopiony zaczyna rdzewieć. W efekcie woda zaczyna coraz łatwiej przeciekać do środka i wszystko zaczyna powoli gnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tych ostatnich deszczach jest to samo plus pojawia się woda na dywaniku za fotelem kierowcy. Cóż, trzeba będzie przepchnąć kanały odprowadzające wodę w drzwiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż, trzeba będzie przepchnąć kanały odprowadzające wodę w drzwiach...

Prędzej uszczelnić blachę do której jest przymocowany cały mechanizm podnoszenia szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki tam jest metal wtopiony w uszczelkę,ten metal rdzewieje ,a rdzewieje wtedy gdy woda ścieka po szybie,ja to poczyściłem było tam dużo rdzy która oddziaływała na uszczelkę ,prędzej czy później może znowu spuchnie,zabezpieczyłem smarem żeby woda się nie dostawała,myślałem jeszcze o skróceniu uszczelki ale nie zrobiłem tego ,zobaczymy co będzie dalej,zawsze można obciąć ze 2-3 cm ta gdzie łapie korozja i zabezpieczyć,oczywiście miałem zdjęte boczki

 

moglbys bardziej opisac jak to zrobiles? mowisz o uszczelce w srodku czy na zewnatrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędzej uszczelnić blachę do której jest przymocowany cały mechanizm podnoszenia szyby.

 

Racja :)

Jakiś czas temu wystarczyło mi dokręcenie tej blachy "na maksa" i przepchanie kanałów, teraz pewnie trzeba będzie użyć silikonu lub czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki tam jest metal wtopiony w uszczelkę,ten metal rdzewieje ,a rdzewieje wtedy gdy woda ścieka po szybie,ja to poczyściłem było tam dużo rdzy która oddziaływała na uszczelkę ,prędzej czy później może znowu spuchnie,zabezpieczyłem smarem żeby woda się nie dostawała,myślałem jeszcze o skróceniu uszczelki ale nie zrobiłem tego ,zobaczymy co będzie dalej,zawsze można obciąć ze 2-3 cm ta gdzie łapie korozja i zabezpieczyć,oczywiście miałem zdjęte boczki

 

Czy mógłbyś zapodać fotkę tej uszczelki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś zapodać fotkę tej uszczelki ??

ta co w 1 poście,cały czas piszemy o uszczelce wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta co w 1 poście,cały czas piszemy o uszczelce wewnętrznej

 

Aha , ok . Dzięki . Trochę zwątpiłem bo kolega wcześniej napisał pytanie odnośnie zewnętrznej uszczelki czy wewnętrznej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlak by to też mam z tyłu po lewej stronie tego syfu po prostu pleśń!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja mam panowie takie pytanie ja sciągnąć z tylnych drzwi zewnętrzną uszczelkę zgarniającą wodę , bo bąble się zrobiły i w dwóch miejscach guma odchodzi od szyby . Proszę o pomoc woda się leje do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności