Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój setup to seria avb + Turbo BRD + Soft Na wiosnę IC :)

4c1e1a04af7b27c3m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ładniutko ;) Że tez mnie ta skrzynia trzyma, ehh.

Robota Aligatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow ale wynik aż kusi mnie aby podłubać moje avb , mam teraz 160km na turbo awx/avf..........ale na BRD, pompkach AL lub BQ , FIMIC'u pewnie byłoby 180km.....tylko czy warto dla 20km wydawać jakieś 3500-4000 tys??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam teraz 160km na turbo awx/avf..........ale na BRD, pompkach AL lub BQ , FIMIC'u pewnie byłoby 180km.....tylko czy warto dla 20km wydawać jakieś 3500-4000 tys??

Na takim zestawie jaki wymieniłeś można zrobić okolice 200km;)

A całość wyjdzie dużo taniej niż te 3500-4000zł;) Można się zamknąć bez problemu w 2500-3000zł bez spawania dolotu tylko montując na silikonach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie i nigdzie znaleźć odpowiedzi nie potrafię...

 

Jak wygląda montaż Turbosprężarki BRD w silniku AVB ?

Nie chodzi mmi o instrukcję montażu a o samą informację czy pasuje plug&play ? :)

Czy przypadkiem wylot z części zimnej nie wymaga małej "kombinacji" ?

 

Myślałem nad zakupem AWX/AVF ale BRD jak widzę byłoby lepsze i nie "pociło" by sie tak przy virusie... dobrze myślę ?

 

 

z góry dzięki za odpowiedz bądz jakieś sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje bez problemu, tylko musisz pamiętać o zaślepieniu jednego otworu w części gorącej, śruba M14 to załatwia tylko musi być krótka

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż BRD w AVB jest prosty :) Co do zaślepienia otworu morze być taka śruba jak jest w kole. Ja nie skrócałem tej śruby, do środka turbiny jej nie wkręcisz bo otwór się zmniejsza. Po za tym trzeba troszkę zeszlifować takie mocowanie na silniku, ponieważ gruszka z BRD o nie haczy, a wolałem żeby miała luz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam z innej beczki jak to jest z hybrydą avf z wiekszymi wirnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek 200km z Avb to już ryzyko tam jest sabszy słupek niż w AVX/AVF, no i sprzęgło pewnie wcześniej by się wysrało...........ale kusisz olek oj kusisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda montaż Turbosprężarki BRD w silniku AVB ?

Nie chodzi mmi o instrukcję montażu a o samą informację czy pasuje plug&play ?

Czy przypadkiem wylot z części zimnej nie wymaga małej "kombinacji" ?

 

Montaż brd w silnikach avb, ajm, awx, avf, afn, avg itp. jest naprawdę banalnie prosty i zajmuje tyle samo czasu co zamontowanie seryjnej turbiny. Poza tym mocowaniami jest taka sama jak seryjna turbina.

Jedyne co trzeba zrobić w pd130 to obciąć szybko-złączkę na wężu do ic i zacisnąć opaską tak jak było w starszych i słabszych 1.9tdi. A w starszych 1.9tdi wylot części zimnej/kompresji pasuje idealnie do seryjnych węży.

 

BRD jak widzę byłoby lepsze i nie "pociło" by sie tak przy virusie... dobrze myślę ?

 

Dobrze myślisz. Turbo awx kończy się przy doładowaniu 1.45-1.5bara i to jest dla niej niebezpieczne na dłuższą metę. A brd w serii pompuje ok 1.65bara więc nawet jak wymienisz pompki na wydajniejsze i zrobisz ok 190km to brd i tak będzie pracowało niewysilone;)

 

zaślepieniu jednego otworu w części gorącej, śruba M14 to załatwia tylko musi być krótka

 

Zaślepić trzeba i można to zrobić śrubą od kół ale może być długa bo tak jak Tomek napisał za gwintem jest otwór dużo mniejeszej średnicy żeby tylko sonda przeszła;)

 

 

a tak zapytam z innej beczki jak to jest z hybrydą avf z wiekszymi wirnikami?

 

Jeżeli pytasz o hybrydę z wirnikami arl to ma mniejszą wydajność niż brd pomijając fakt że każda inaczej pompuje i są często awaryjne;) Znam osoby które dopiero przy trzeciej- czwartej hybrydzie byli zadowoleni że auto w końcu dało się dobrze wystroić na fajną moc...

 

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

 

olek 200km z Avb to już ryzyko tam jest sabszy słupek niż w AVX/AVF, no i sprzęgło pewnie wcześniej by się wysrało...........ale kusisz olek oj kusisz

 

U nas w tdi'kach na vp jak chce się bezpiecznie przekroczyć 200km to składa się silnik z dołem od avb żeby ryzyko awarii zmniejszyć i pozwolić sobie na zrobienie większej mocy więc nie jest aż taki słaby żeby 200km nie wytrzymać;)

Poza tym skoro u Ciebie wyszło na awx 161km/364Nm tzn że silnik i pompki zdrowe więc...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, temat o AVB, więc i ja może zadam pytanko ;)

Znajomy mechanik polecił mi kumpla, który podobno powiększa moc z AVB do 115KM, przy czym spalanie maleje o ok. 1L/100KM i jest to najlepsza opcja dla tego silnika. Wierzyć mu, iść w tym kierunku? Kosztowało by to podobno ~500zł.

Wiem, że on(znajomy) mnie nie okłamuje, jednak ten tuner może jakieś bajki puszczać.

Aktualnie nie zamierzam nic robić, jednak w wakacje z pewnością będę myślał nad jakimś wzmocnieniem serca passata :) Czytając wypowiedzi na forum widzę, że 130-140KM jest bezpieczną granicą, a ten mi tu wyjeżdża z optymalnym 115KM.

Dodam, że sinik ma przebieg 150tys KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dac ok 1200 i mieć przyrost ok 40% u sprawdzonego renomowanego tunera, który napisze program pod Twoje autko?

A czy ten kolega czasem Ci boxa z rezystorkiem nie wepnie? Bo raczej tak cos mi się wydaje, że może być.

Lepiej poczekać dozbierać i udać się do kogoś kto wie co robi i mieć jakiś sensowny przyrost ;) A 15 koni za 500zł to tanio też nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który podobno powiększa moc z AVB do 115KM

 

Zdrowy AVB może mieć na starcie koło 115 koni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 koni za 500 zł ? Według mnie nie warto lepiej dołożyć następne 500 i jechać na grupowy. Dasz 1000 i masz 30% - 40% więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tysiak....grupowy cip 800zł kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grupowy czipek to jest to ;) ja będe polował na turbo BRD z jakiegoś rozbitka... wtedy Chip i będzie latać "bestyja" :D

 

Tomek77-89 a możesz napisać jak zmiana ze spalaniem ? bo jeśli taka zabawa przekracza później 8L na setkę to będe poważnie się zastanawiał nad zmianami. Wiadomo... cały czas nie jeżdzę z butem w podłodze ale podczas wyprzedzania.. to te dodatkowe kucyki byłyby zbawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu, Spalanie wzrosło ale przy mocnym deptaniu do 12 - 13 l. Przy bardzo spokojnej jeździe 7 - 8 l. Gdy pracuje tylko silnik 1,4 l/h Na turbinie z AVB było 0,7 l\h

Na trasie jeszcze nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek... 12 litrów !? i 8 przy spokojnej (bardzo) jeździe ? kurde :] myślałem że będzie to troche mniej. jeździłem 2.5 TDI w A6 (180KM/370NM) w quattro i przy normalnej jeździe czyli nie oszczędnej ani też nie butowaniu wyrabiałem się w 9 litrach (trasa z prędkościami 160-180km/h to zaledwie 8.2l). W porównaniu wagi passata i A6 to passat wygrywa. No i myślałem że troszkę mniej to wyjdzie.

 

co nie zmienia faktu że dziwi mnie Twoje spalanie na biegu jałowym. u mnie seria spala 0.40l/h. No chyba że podajesz wartości z MFA to się zgodze że będzie rozbieżność. Ale kwestia spalania po zmianie turbiny i wirusie... 1.4 l/h ?? specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że mapa nie jest konfigurowana aż tak bardzo przy obrotach jałowych. wzrost dwukrotny ? dlaczego ? turbina nie "dmucha" na jałowych, więc dawki paliwa chyba nie są zmieniane przy tych wartościach/obrotach ? może się wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem ?

 

Wiem że te konie muszą się skąś brać :) czyli ze spalania większej ilości wahy. Zastanawiam się teraz jak bardzo różni się ten najprostszy chiptuning (pewnie ten oferowany na grupowym) od tego "indywidualnego", czyli chip który umozliwia płynne przełącznie sie softów. Czyli po wciśnięciu więcej niż 70% zakresu "pedała" włącza nam się wirus :) Prosił bym o jakieś naprowadzenie mnie na dobrą ścieżkę... O ile droższy jest Chip z wykorzystaniem dwóch programów w kompie ? (seria i wirus) ?

 

sory za rozpisanie ;) pozdrawiam mniszek.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu, Spalanie które podałem są z MFA i przy korkach. Sam dokładnie muszę to jeszcze posprawdzać jak to z tym spalaniem. Puki co wydaje mi się duże :) Mimo wszystko warto taki zabieg przeprowadzić. Po wciśnięciu gazu zapominasz o spalaniu :D

 

Co do chipa indywidualnego i grupowego nie wiem czym się różnią

Widziałem kiedyś takie urządzenie co przełączasz programy ale jakoś mnie to nie interesowało i pewnie jak byś takie coś miał to ciągle będziesz jeździł na virusie :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności