Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w trasie przy prędkości 140/h - 6.7l

a wokół komina - ok 7.8l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to są panowie realne spalania dla AWX :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz nie wierzyć, masz prawo!

Jak podczas tankowania po odbiciu, przytrzymam jeszcze wkrętakiem zaworek odpowietrzający - wchodzi mi dodatkowo ok 15 litrów ON. Kompurer mi zaniża zużycie paliwa.

Kłania się płynna jazda i obserwacja drogi maksymalnie daleko przed autem (tzw. przewidywanie), można jeżdzić szybko ale bez zbędnych zrywów i hamowań.

Popieram !! Spróbujcie jeździć jak to mówią "EKO" choćby nie wrzucanie na luz a przewidywanie jak przed Tobą zachowuje sie samochód czy 100 metrów przed Tobą (albo z 300 na trasie ) zmienią się swiatła i puść gaz na biegu - można osiągnąć takie zasięgi jak 1000-1200 KM na baku - a twierdzenia ze komputer zawyża nie za bardzo rozumiem - bo co zawyża ile km przejechałem ? Jak się tankuje do pełna i komp pokazuje 1150 KM po czym nawigacja pokazuje ze tez tyle samo przejechałem to czemu mam nie wierzyc ? No cóż na forum można wyczytać ,że niektórzy mają ustawione auta jak zegarki a niektórzy mniej plus styl jazdy - i stąd pojawia się wierzę lub nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy, trochę racji masz w tym co mówisz, ale mniejsze spalanie też da się osiągnąć, we wrześniu śmigałem nad morze, z lbn niecałe 800km w jedną stronę, spalanie wyszło 5,8 na 100, silnik jak w podpisie, teraz po sofcie, w większości trasa ok 70% jazdy, spalanie wychodzi 6,9 na 100, i na baku przejadę 910 km, ale to już głęboką rezerwę zaczepiam,

a mój rekord, jak jeszcze miałem ATJta to 1115 km na baku, ale wskazówka już się nie ruszała

 

a każde tankowanie zapisuje sobie na spritmonitor.de, po zmianie silnika na AWX, średnie spalanie z 10kkm to 7,04 l/100km, a średnie spalanie z 16 miesięcy to 7,14

 

pozdr

Edytowane przez wilczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj AVF:

Miasto srednio: 8-9 L/100km

Trasa srednio: 6-7 L/100km

Na pelnym baku 63 litry udalo mi sie zrobic 1040 km w cyklu (80% trasa i 20% miasto) i to byl rekord a tak to zazwyczaj na pelnym robie 700-800 km w cyklu przewaznie miasto. Co do spalania to rekordy na trasach:

4,8 litra na 100 km i 7,6 na 100 km

W miescie:

7,2 l na 100 km i 12,5 na 100 km

 

No to jak koledzy to i ja dodam jeszcze spalanie srednie z okolo 8000 km, wyszlo 7,4 ON/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój silniczek to AHU, bez klimy. Paska mam od 2 tygodni, jazda to 70%trasa reszta miasto. Po zatankowaniu pod korek, do momentu zapalenia się rezerwy zrobiłem jakieś 920km. Prędkości z jakimi jeżdżę, to prędkości przepisowe, na 2-pasmówce Kostrzyn-Poznań lecę tak do 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam AHU i automat a spalanie jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat AVF 6-manual (250tyś km przebiegu)

Paliwo BP DieselUltimate

 

Krótkie odcinki po 11km

Ilość km przejechanych na baku - do zapalenia się rezerwy:

690km (lato)

630km (zima)

920km (trasa - lato) bez oszczędzania samochodu ;) (5 osób w aucie)

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie spalanie po mieście odcinki do 30 km 8,3L trasa do 6,5L prędkość typowo emerycka 100Km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF tiptronic

Srednie miasto zalezy od korkow i pory roku 9-11

Trasa srednio 6-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztery osoby, bagaznik zaladowany na maxa i w miare dynamiczna jazda- bak wystarcza od dunkierki do gorzowa wlkp. super sprawa

 

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

 

a jesli chodzi o rekord to na odcinku 300km spalanie wyszlo 4.3l/100km, ale zeby uzyskac taki wynik trzeba traktowac paska delikatniej niz kobiete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak niektórzy, ale ja mam auto po ty aby nim jeździć a nie toczyć się po drodze. Poza tym najczęściej się gdzieś śpieszę i nie zawracam sobie głowy tym jak niskie spalanie chcę mieć. Zgodnie z tym tankuję Paska co około 850 km w momencie kiedy zapala się judasz. Na FIS pokazuje średnie spalanie 6,5 l/100km i tyle mniej więcej wychodzi w praktyce przy normalnej jeździe.

W tym roku byłem na urlopie w Chorwacji. Przed wyjazdem skasowałem dane na FIS-ie. Przejechałem 3500km z 4 dorosłymi osobami na pokładzie, pełnym bagażnikiem i boxem na dachu, prędkości autostradowe 130-140km/h. Po powrocie średnie spalanie wynosiło 6,5 l/100 km.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat jest ile przejedziesz na baku a nie ile pali ci auto. Proszę trzymajmy się wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś policzyłem po ostatnich 1400 km ( 1000 km trasy+400 miasta) spalanie i wyszło mi 5,71l/100km czyli wyszło że na jednym baku jakieś 1100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na baku jakies 950km na trasie hiszpania polska z predoscia 130km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieście średnio 800-850 km do zaświecenia rezerwy

W trasie 1000-1100 km

rekord był jak rezerwa zaświeciła się przy 1230 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość najk1956

ja mam pasata 1.9tdi 110 z chipem i 920 km... w trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 po miescie, 650 do 700 trasa...

 

Nie mam pojęcie jak Wy jeździcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kabel mi się od noki popsuł bo bym wrzucl wynik mojego awx jaki mi się najmniejszy zdarzył - 4.9 średnia ze 100 km. Wyzerowałem kompa i tyle wyszło....ale kosztem tego że każdy bieg zmieniałem do 2 tys i to była męka a nie jazda....Nigdy już nie powtórzę takiego wyczyny bo to spowodowało by braniem prozaku moich pasażerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

1.9 awx przy zalaniu baku na ful wraz z odpowietrznikiem ;), do zaświecenia rezerwy przejechał 1250

spalanie w trasie5.8 do 6.8

miasto 7,5- 8,5

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności