Skocz do zawartości
Gość snajp85

AFN szarpie przy przyspieszaniu w zakresie 1500-2100 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

panowie potrzebuje fachowej rady bo ja już wymieniłem pompę wtryskową wyczyściłem sitko w zbiorniku jak kolega miał wtryski też sprawdziłem i dalej szarpie przy przyspieszaniu co z tym dalej robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie potrzebuje fachowej rady bo ja już wymieniłem pompę wtryskową wyczyściłem sitko w zbiorniku jak kolega miał wtryski też sprawdziłem i dalej szarpie przy przyspieszaniu co z tym dalej robić

 

i co naprawiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie potrzebuje fachowej rady bo ja już wymieniłem pompę wtryskową wyczyściłem sitko w zbiorniku jak kolega miał wtryski też sprawdziłem i dalej szarpie przy przyspieszaniu co z tym dalej robić

Masz EGR sprawny? Spróbuj zdjąć wężyk z egra, zaślep go i potestuj czy są nadal drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy potencjometr w pedale gazu nie wytarł się zbytnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz automata czy manuala. U mnie miałem podobny problem tylko miałem automata. Strasznie szarpał w przedziale 1600-2000. Problem tkwił podobno w skrzyni . Naszczęście sprzedałem autko ! :)

 

totalna bzdura automat to nie jest, u mnie tez to wystepuje jutro jade do mechnika na diagnostyke ale nie jest to automat tez go mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian 0776 U mnie przy ruszaniu jak szarpało to się okazało że dwumasa zaczęła padać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, zacząłem od najprostszej rzeczy czyli od filtra paliwa i pomogło. Ale często jest też tak że nastawnik jest brudny. Ale zacznijcie od filtra. Jako ciekawostkę dodam że mi się to stało zaraz po wymianie filtra może z 300km przejechałem, jakiś wadliwy musiał być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobny problem z szarpaniem przy przyspieszaniu wolna dodaje gazu i samochód jakby robił krótkie skoki.Później już tego nie wyczuwam tylko z niskich obrotów.Samochód Passat b5 1.8 ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś szarpało w golfie4 tdi (AHF). Winny okazał się uszkodzony przepływomierz powietrza, po wymianie szarpanie ustąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja rozwiązałem u siebie w b5 problem szarpania 1800-2000 obrotów dosyć niedawno:

 

szarpie na zimnym silniku 1800-2000 obr. zawsze te sam przedział

-osłabł ewidentnie

-na wyższych obrotach raz ciągnie odpuszcza i ciągnie dalej

-łapał notlaufy ale odpuścił ostatnio

 

błędy..:

 

01265 - Exhaust Gas Recirculation Valve (N18)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

65535 - Internal Control Module Memory Error

28-10 - Short to B+ - Intermittent

00542 - Needle lift Sensor (G80)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent wtrysk sterujący

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-10 - Short to B+ - Intermittent

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

 

 

Co pomogło:

 

Wyczyszczona turbina - zmienna geometria się zacinała

Co do egr - pęknięta wiązka - naprawione

Szarpanie i błąd wtrysku - przetarta wiązka, zaizolowana błąd zniknął

i najciekawsze błąd sterownika samochodu:) pęknięty wężyk wewnątrz komp, pływał sobie w ilości 0.5 oleju i prawdopodobnie podawął złe wartości:)

 

Co do szarpania to pomogła izolacja wiązki wtrysku sterującego i wymiana wężyka wraz z oczyszczeniem sterownika z oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już jakiś czas problem z moim passatem 1.9tdi 130km awx 2003r. najpierw przy ok.100km/h wpadał w tryb awaryjny ale zapaliła się również kontrolka abgas service,po podłączeniu do kompa błąd przeładowania turbiny.Turbo wyczyszczone(zapiecz.łopatki) a auto pali dobrze iprzy delikatnym przyspieszaniu przyspiesza do ok.100km/h tj.ok.3000obr,na biegu jałowym dochodzi do ok.3400obr,przy mocniejszym przyspieszaniu szarpie jak by chciał a nie mógł(ciągnie ,blokuje) do ok.3000 obr.kilka miesięcy wcześniej wymienione wszystkie filtry,olej.Następnie wymieniłem przepływomierz i czujnik ciśnienia na org. nic ,wymieniony n75 na nowy,podmieniony n18,wymienione wszystkie wężyki gumowe podciśnieniowe i dalej nic,próba na odłączonym katalizatorze od turba nic.Oddałem na warsztat odłączony do kompa zero błędów posprawdzali ciśnienie paliwa ,egr itd.wymienili przewód przy pompowtryskach i dalej nic diagnoza turbo do wymiany cena 1500euro,zabrałem auto za sprawdzenia zapłaciłem 250e,wymieniłem turbinę na inną po regeneracji, choć gość który je regeneruje wstępnie stwierdził że moja jest dobra i dalej to samo.Niewiem już co dalej.Cena godziny na warsztacie w niemczech to od 50-100e bez gwarancji że naprawią .Jak by ktoś miał pomysł co dalej to z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zrobić logów vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co nazywacie szarpaniem . ale u mnie w AFN tez to jest ale tylko na 5 biegu 1500-2000obr takie jak by wibracje wina za to ponosi , nastawnik i pompa . Wszystko inne jest sprawdzone i zlogowane , turbo nie przeładuje nawet trochę ale ma 70 tys 7 lat temu kupiłem nówke nie żadne regeneracja .

U mnie pomaga przegonienie auta (autostrada) albo dolewam do baku ze 100ml dobergo oleju do dwusuwa .

Niestety pompa ma przebieg pod 500 tyś taki urok do tego mam bardzo pchnięty nastawnik żeby dawka była duża bo tak to wydajnośći juz straciła sporo pompa jak i pewnie wtryskiwacze

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na 3 i 4 auto robi zajączki jakby brakowało paliwa u mnie poprawa była przy anemicznym przyspieszaniu na zimnym,jak zaczął szarpać to docisnąć gaz wystarczyło i wracało do normy wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam dostępu,a szarpie na każdym biegu turbo zaczyna ciągnąć izaczyna coś blokować,popuszcza i blokuje aż dojdzie do ok 3000obr i przestaje szarpać i muli na tych obrotach.

Edytowane przez Mario725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie wywnioskować co i jak, odłącz przepływomierz i przejedz się bez niego, zatkaj egr zrób test, sprawdz zmienną gemotrie najlepiej ręcznie czy delikatnie chodzi, węże podciśnienia przejrzyj je tylko dokładnie jedz po każdym, jeżeli nie kopci to znak, że raczej rury turbo są sprawne... później pozostaje filtr paliwa mówisz ze kiedyś wymieniałeś... a jak nie to wtryski albo pompa...bo ewidentnie twoje objawy jak dla mnie wskazują, że są przerwy w paliwie, a czy jak odkręcasz wlew paliwa to syczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało przy przyspieszaniu w zasadzie od 3 do 5 biegu, najczęściej przy redukcji i nagłym wciśnięciu gazu, coś na zasadzie zrywania przyczepności przez koła, ale to silnik szarpał. Wymiana filtra paliwa, wymiana pompy paliwa w baku, czyszczenie smoka nic nie dało. Wężyk paliwa pod podłogą był zagięty, powyginany (uszkodzenie mechaniczne), wymiana uszkodzonego odcinka nie przyniosła efektów. Dodam, że były przypadki, że na ciepłym silniku auto traciło moc i wyłączał się silnik, który ciężko było odpalić, dopiero kilkukrotne pompowanie pedałem gazu i długa praca rozrusznika pozwalała odpalać auto, ale trzeba było utrzymywać na wysokich obrotach aby nie gasł ponownie. Po kilku minutach problem mijał bezpowrotnie na kilka tygodni lub miesięcy. Skutecznym rozwiązaniem okazała się wymiana pompy vacum, która również odpowiada za paliwo. Prawdopodobnie łapała lewe powietrze i paliwo się cofało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie. Tdi 90koni ahu - na wolnych obrotach co jakis czas delikatnie poszarpuje, nieregularnie, rak jest dobrze, a czasem czesciej. Dodatkowo dzisiaj podczas szybkiego przyspieszania, na ulamek sekundy przerwal, jakby kto zaplon na chwile wylaczyl. Podczas kolejnego depniecia to samo. Grzebane nie bylo

. Podpowiedzcie cos dobrzy ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Też mam problemy z moim paskiem.Powyżej 100km/godz.i obrotach od 2000 do 3000 silnik szarpie.Wymieniłem filtr nic nie pomogło.Dziś zaczęła migać świeca żarowa po wyłączeniu silnika kontrolka zgasła,ale silnik dalej szarpie.Brak jest błędów!! Czy coś da wymiana pompy vacum. Silnik 2.0 DPF 136KM BGW 2004r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! z racji że jeszcze nie mogę zakładać nowych tematów piszę tutaj :). Pacjent b5 1.9 ahh przy przyspieszaniu z wciśniętym pedałem gazu na maxa od ok 2800 obrotów auto zaczyna szarpać (skacze jak kangur) błędów brak ,egr zaślepiony, przepływka wyczyszczona ,f.paliwa wymieniony niestety nic to nie dało.Panowie macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności