Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

wczoraj rano aq znienacka zdechł :(. Nawet kontrolki się nie zapaliły:669:.

Odłączyłem "+" i całą noc go ładowałem. Dziś rano wskazywał 9.7V i nadal kupa .

Po podłączeniu miernika (przy odłączonym "+") voltomierz pokazuje 9,6V a jak podłączam "+" to od razu wskazanie spada do ok. 1V

Czy to normalne:confused:?

Jak zdiagnozować usterkę:confused:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator lubi paść bez ostrzeżenia. Ja jakiś czas temu przerabiałem taką sytuację. Wsiadam rano do samochodu, odpalam go bez problemu (-4 stopnie). Po pokonaniu 20km przełączył mi się w tryb serwisowy, więc się zatrzymałem żeby go zgasić i odpalić na nowo - już nawet rozrusznik nie przekręcił, działało tylko radio bo próba opuszczenia szyby kończyła się wyłączeniem wszystkich odbiorników.

 

Czeka Cię najprawdopodobniej zakup nowego akumulatora, a w Twoim przypadku z uwagi na litraż nie możesz raczej kupić byle czego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakiej usterce mówisz, akumulator jest padnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navkol aku do wymiany. Sprawny powinien mieć powyżej 12 V - może mieć zwarcie wewnętrzne którejś z cel lub jest zasiarczony. Tak czy owak wymiana . :) Ja polecam BANNER:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem analogiczną sytuację tydzień temu. Akumulator kręcił ze strzału nie było problemu, aż tu nagle po nocy w garażu nawet nie zakręcił. Urwała się cela w akumulatorze - i zmarł śmiercią naturalną. Miałem dylemat jaki akumulator wybrać - Bosch, Varta czy też Centra Futura. Jednak postanowiłem kupić to co wkaładała fabryka VW, a więc MOLL. Polecam ten akumulator i jednocześnie życzę wytrwałości podczas przeprowadzania wymiany. Ja się zdrowo namęczyłem z wyjęciem i później włożeniem. Pozdrawiam i polceam przeczytanie innych postów w tym temacie. Jest w nich wiele cenny rad dotyczących sprawdzenia czy np. nic Ci prądu nie zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten aq ma ciut ponad pół roq :confused:

 

Aku jak był na" chodzie", to sprawdzałeś ładowanie , poziom elektrolitu w celach , spadek napięcia przy pracy rozrusznika ?

Być może trafiłeś na ''wekendowy" produkt. Gwarancję jeszcze masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ten aq ma ciut ponad pół roq

 

Obstawiam zwarcie w celi. Skoro ma pół roku to zapewne jest na gwarancji a więc karta gwarancyjna i aku w łapkę i do sklepu po nowy w ramach gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aku jak był na" chodzie", to sprawdzałeś ładowanie , poziom elektrolitu ?

Nie, nie wpadłem na to. Tamten też się skończył "nagle". Postawiłem wieczorem furę do garażu a rano nawet nie pierdnął...:confused:

Cytat:

Napisał kuczlaw viewpost.gif

Obstawiam zwarcie w celi. Skoro ma pół roku to zapewne jest na gwarancji a więc karta gwarancyjna i aku w łapkę i do sklepu po nowy w ramach gwarancji :)

 

Zamierzam to właśnie uczynić :-P

Ale sam fakt jest wkurzający, no nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie wpadłem na to. Tamten też się skończył "nagle". Postawiłem wieczorem furę do garażu a rano nawet nie pierdnął...:confused:

Cytat:

Napisał kuczlaw viewpost.gif

Obstawiam zwarcie w celi. Skoro ma pół roku to zapewne jest na gwarancji a więc karta gwarancyjna i aku w łapkę i do sklepu po nowy w ramach gwarancji :)

 

Zamierzam to właśnie uczynić :-P

Ale sam fakt jest wkurzający, no nie??

Wkurzające to mało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej marki ta bateria była ?

Nie wim teraz, bo jest zainstalowany a raczej trudno się do niego dobrać ;) . Obudowa jest niebieska :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zmiane tytułu tematu!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy jest ta padlina.żeby mieć na uwadze przy kupnie nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności