Skocz do zawartości
Gość mc09

Spalanie w tiptronicu - TDI

Rekomendowane odpowiedzi

a mam kolejne pytanie czy wasz pedal gazu tez jest taki czuly? wystarczy ze hmm cofniecie delikatnie noge i z 8 l/100 zrobi wam sie 5 l/100? taki prawie nie wyczuwalny ruch noga wiecie o co mi chodzi?jak jezdze kolegi passatem z manualna skrzynia to u niego takie cos nie wystepuje tzn obojetnie czy trzymam pedal tak jak po rozpedzaniu zeby zachowac stala predkosc czy go minimalnie cofne jak u siebie to u niego pokazuje tyle samo albo moze troche mniej o 0.1 a u mnie jest ogromna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko przy PD, nie podaje wtedy paliwa.To samo jest w benzyniakach na wtrysku paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie puszcza pedla gazu to nie podaje ;)mi chodzi o utryzmywanie stalej predkosci ze jak by to nazwaz mozna utrzymywac dana predkosc albo wcisnietym gazem tak normalnie albo go delikatnie odjac ale tak zeby auto nie zwalnialo i nagle sa roznice kolo 2 - 3 litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest, tozasługa elektronicznego pedału, jest bardzo czuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alaska007

Przeglądając użytkowników to sami 1,9 TDI dla odmiany podam dane 150 konnego silnika.

ad1 0,7 l/h na D 1,2

ad2 0,8 l/h na D 1,2

ad3 11,5l/100km

ad4 7,5 l/100km

ad5 10l/100km

:654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam paska dwa tygodnie 1,9 TDI 130 KM z Tiptronic, ale bez komputera pokładowego więc ciężko mi powiedzieć ile to spala.

Dzisiaj zatankowałem do pełna i średnia mi wyszła 9,1 l/100 km. połowa trasa druga połowa miasto (Koszalin dość dużo stania na światłach). Normalny styl jazdy.

To ma tyle palić, czy jeszcze się nie nauczyłem jeździć automatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowski z litr mniej powinien byc ;) tej średniej.

U mnie teraz we wrocku w korkach i na klimie komp pokazuje 10,1 :( Fakt, że troche go też butowałem ostatnio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam4x7

U mnie wygląda ono następująco:

ad 1 - 0,7 na D - 1,2

ad 2 - 0,8 na D - 1,3

ad 3 - od 7 - 14l

ad 4 - 6l

ad 5 - 5,6l

ad 6 - 7,7l

 

dodam że to wyniki z jazdy bez pośpiechu. wydaje mi sie że starałem się jeździć oszczędnie, dużo jest w tym jazdy na tempomacie ( oczywiście tam gdzie się da ). najbardziej mnie wkurza że trzeba go "rozkręcić" zawsze na światłach na trasie buja się jak pociąg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam teraz pali na klimie w mieście?? U mnie wyniki od 9 wzwyż :kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem totalny rekord ... 13L - calodzienna jazda w ogromnych korkach z klimą na 18 st.C i maksymalnym nadmuchem ... w pewnym momęcie temperatura silnika doszła do 120st.C (zatrzymała sie przed czerwonym polem) klimatyzacja przestała działać, a skrzynia zaczela trochę szarpać przy zmianie z N na D ... po wyjechaniu z korków temperatura szybko spadła do książkowych 90st.C i wszystko wróciło do normy - klima znowu zaczela działać i skrzynia plynnie przyjmowala zmiane z N na D. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy jak stoicie w korkach swiatlach itp to zmieniacie z D na N ? ja ostatnio w korku jak stalem to mi poszlo 30 l/100 :D tzn takie wskazania kompa ale jak dojechalem do domu byly jakies 11.5 tak patrzac na to ile km przejechalem to mam spalanie okolo 9.5 po miescie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios i Dest nie daje sie skrzyni na N bo wtedy nie ma smarowania odpowiedniego i prędzej czy później ją trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Poza tym podczas przełączania z N na D i odwrotnie w skrzyni zwiększa się ciśnienie. Skrzynia w D z hamulcem to odpowiedni sposób stania w korku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tak zawsze jezdzilem tylko zastanawialme sie bo niektorzy znajomi zrzucali na N ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dest jakie masz spalanie teraz w miescie z klimą?? Bo mój 11 i dalej .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazuje fis czy to co jest faktycznie? teraz w wawie w korkach i na klimie o dziwo pali chyba mniej albo tyle samo ( widac w moim podpisie jak klikniesz to cie przeniesie) pali tak 9.2-9,4 litra ;) a z fisa mi ppokazuje jakos 10 srednio a w tak z dziennych jazd to mi potrafi i 12 -13 pokazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie na N w korku gdy auto się porusza 5m co 2min to jak najbardziej normalna sprawa ... owszem skrzynia nie ma smarowania na N ale tylko wtedy gdy auto jedzie i skrzynia wtedy pracuje (stąd zasada że automata się nie powinno holować) gdy auto stoi w miejscu brak tego smarowania w żaden sposób nie wpływa na skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios oczywiście, że wpływa, poszperaj sobie na forum, było o tym, ponadtopolecam zadzwonić do 2-3 warsztatów conaprawiają skrzynie automatyczne i dowiesz sie paru ciekawostek ;)

 

Dest faktyczne mi takie wychodzi, dotankowałem ostatniodo pełna i wyszło 11 :kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przeglad Ci pomoze? zobacz w jakim stanie masz filtr powietrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, wczoraj sprawdzałem dolot cały, Filtr ma przejechane 11 tysiecy i tak za jakis miesiąc olej zmieniam toi od razy wszystkie filtry.... Sprobuje zatankować na innej stacji jeszcze bo cosik mi nie pasuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności