Skocz do zawartości
Gość Piotr53

Jaki rozrusznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr53

Witam! chciałem zapytać czy może ktoś wie jakie rozruszniki pasują do VW pasata 93r silnik 1.8i typ abs miałem BOSCH 02A 911 023 lecz obudowa się uszkodziła może ktoś wie jaki by tam jeszcze pasował chodzi konkretnie o numery fabryczne ,a może kto ma taki rozrusznik i chciałby go odsprzedać . Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki silnik i ten sam rocznik....trzabybyło zobaczyc co tam u mnie siedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj rano samochód mi odmówił posłuszeństwa (w ogóle rozrusznik nie zakręcił mimo, że wczoraj wszystko było w porządku) i nie wiem czy się czasem rozrusznik nie zawiesił. Moje pytanie wyda się może trochę śmieszne, ale gdzie w passacie b3 1.8i ABS znajduje się rozrusznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Dzisiaj rano samochód mi odmówił posłuszeństwa (w ogóle rozrusznik nie zakręcił mimo, że wczoraj wszystko było w porządku) i nie wiem czy się czasem rozrusznik nie zawiesił. Moje pytanie wyda się może trochę śmieszne, ale gdzie w passacie b3 1.8i ABS znajduje się rozrusznik?

Przywal w niego z wyczuciem z młocisza , może puści.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

silnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zamierzam zrobić:), ale najpierw sprawdzę klemy. Dzięki za zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik? Z przodu, pomiędzy akumulatorem a aparatem zapłonowym. Wchodzi w skrzynię biegów w miejscu gdzie skrzynia robi się cieńsza. Idzie do niego bezpośrednio gruby przewód od akumulatora.

 

Usterek może być kilka:

 

- jak jest cisza po przekręceniu kluczyka i kontrolki gasną - zdechł aku.

- jak jest cisza po przekręceniu kluczyka i kontrolki nie gasną - cewka elektromagnesu lub przewód zasilający, albo kostka stacyjki (często padają)

- jak słychać "klik" po przekręceniu kluczyka - zdechł aku, automat w rozruszniku nie łączy, wytarły się szczotki.

 

Generalnie jest kilka postów na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacząć szybciej pisać :hyhy:

 

Edit 2: Na dodatek patrzeć w którym oknie piszę - chciałem to edytować :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ABSach mocowany jest na 2 śruby, ja wymieniłem na regenerowany. Trochę "piszczy" ale sprawnie odpala auto. Całość załatwiałem z użytkownikiem "rozauto" z tematu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18127&highlight=rozrusznik , ogólnie dużo taniej niż w zakładach specjalizujących się w naprawie rozruszników, tyle tylko że to Warszawa a pewnie wolałbyś coś na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle tylko że to Warszawa a pewnie wolałbyś coś na miejscu.

Zdecydowanie na miejscu, najlepiej we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niewiele Ci poradzę w tej materii, może poszukaj przez net osoby fizycznej zajmującej się regeneracją rozruszników. Bo w zakładach będą śpiewać za całą usługę (wymontowanie regeneracja zamontowanie) tyle samo co za nowy rozrusznik (przy sprawnych rękach i najlepiej kanale samemu można wymienić rozrusznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podaje ci numery bosch pod którymi występuje twój rozrusznik 0001 107 003, 0001 107 004, 0001 112 010, 0001 112 011, 0001 114 009, 0001 114 010, 0986014810, 0986014820, 0986016110, przez firmy zajmujące się regeneracją po prostu CS619 a przez chińczyków STR2020 jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze albo rozrusznik to pisz na gg 6342348, bo widzę że kolega powyżej polecił mnie dzięki, ale ten numer telefonu co mam podany jw linku jest nie dostępny walczę właśnie o niego z operatorem :) i trace nadzieje na odzyskanie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak słychać "klik" po przekręceniu kluczyka - zdechł aku,

 

Niestety, a może stety "zwyciężyła" ta opcja. Teraz tylko muszę rozgryżć dlaczemu padł akumulator- stawiam na pompkę od centrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności