Skocz do zawartości
robertgreenford

Na co zamienic passata?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radekk123

Mam ten sam problem.Zastanawiam się nad przeiadką na golfa v plus 2.0 TDI (obowiązkowo czarny).Dzieciaki podrosły i przydoło by się wieksze auto,a touran mi sie kompletnie nie podoba.Tylko czy aby golf V plus jest wiekszy od passata kombi i jak się prowadzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mxzibi
a6 (z tych lat)to przecież passat tylko ubrany w inna "kieckę" wiecej falbanek i większy dekolt :D

 

 

Chyba sobie żartujesz to właśnie PASSAT dostał nowe podzespoły od AUDI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównałem toyotke avensis z 2004 roku i mazde 6 (miałem obie do rozbierania :) ) no i mazda troszku kiszka. Więc będzie prawdopodobnie albo avensis albo a6 (chce w quattro i najlepiej z silnikiem 2.8 v6)

NIe chce już klekotów. Passat dostanie odemnie nowe sprzęgło we wtorek i idzie do żyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jozek

No szczerze to ja b4 chcę zamienić na Caravelle albo Multivana. Tylko, że duże auto jest mi potrzebne z racji hobby i w ogóle takich tam innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gustdelf

Moze mi ktos doradzi, moi rodzice przymierzaja sie do zakupu auta chca na to wydac doslownie oszczednosci calego zycia i ponoc ma to byc ich ostatnie auto. Ktos im tam nagail nissana almera (2004) albo seata ibize (2004) jezeli juz mieliby brac to ktory z tych 2, a jesli zaden z nich to co do 30 000 zl? Niestety nie moge byc na miejscu wiec moze pomozecie mi ich nakierowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
Moze mi ktos doradzi, moi rodzice przymierzaja sie do zakupu auta chca na to wydac doslownie oszczednosci calego zycia i ponoc ma to byc ich ostatnie auto. Ktos im tam nagail nissana almera (2004) albo seata ibize (2004) jezeli juz mieliby brac to ktory z tych 2, a jesli zaden z nich to co do 30 000 zl? Niestety nie moge byc na miejscu wiec moze pomozecie mi ich nakierowac?

 

Nie chce żeby później na mnie psioczyli ;), ale ja bym chyba wziął Seata. A może niech nie słuchają innych, tylko siądą przed komputer czy popatrzą na mieście, jaki samochód się im podoba ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak kolega zmieni na golfa to i forum zmieni ;)

Passat do końca!

później tylko dobra trumna ;)

ale nie będzie tak wygodna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi by wystarczyl pasek z ostanich 2005(3bg),2,5tdi na pelnym wyposazeniu.W ostatecznosci cos z lexusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forda mondeo mk3 z 2litrowa benzyna:

- tani

- niezawodny

- dobre prowadzenie

- obowiazkowo w benzynie 2,0 , zadnych diesli

 

taki passat ale większy i nie kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym w życiu nie zamienił passata na forda.

never!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za różnica - auto ma jeździć

 

miałem kawał czasu forda mondeo , teraz mam passata - niniejszym nadaję sobie uprawnienia do wypowiadania się i porównywania tych 2 aut :-)

 

 

wcale nie jest tak ze passat jest lepszy od mondeo w każdym aspekcie , jest wiele obszarów w których mondeo przewyższa passata znacząco

 

oczywiście są tez obszary gdzie jest odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np fabryczne zawieszenie ;) dopoki do passata nie wstawilem bilstein b6 to passat nie jezdzil w porownaniu do forda ;) a jeszcze fordy chyba tez sie roznia miedzy soba tzn chodzi mi o to ze widac roznice w wykonaniu aut na polske i aut na zachod i pojawiania sie rdzy itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał czasu miałem mondeo mk3 kombi benzyna 2.0 145 km w wersji trend+

 

 

po tym jak się przesiadłem do passata b6 oto moje wnioski:

 

- passat jest znacznie bardziej twardy i lepiej sie prowadzi (ale mam sportline więc pewnie dlatego)

- wnętrze jest gorzej wyciszone niz w mondeo, słychać bardziej szum opon (a mam te same - michelin primacy) i szum powietrza

- deska trzeszczy a w mondeo się to nie zdarzało (w mondeo mam przebieg ponad 160 tys km)

- materiały wewnątrz są ładniejsze ale gorszej jakości niz w mondeo

- audio jest do bani (mam rcd300) , w mondeo było całkiem nieźle i nie musiałem wymieniac, tutaj jest to chyba konieczność

- skrzynia biegów pracuje mniej precyzyjnie niż w mondeo ale za to jest lepiej zestrojona z silnikiem (zresztą w mondeo maiłem 5 a tutaj 6 biegów)

- design wnetrza jest o niebo lepszy , w mondeo panowała grobowa atmosfera

- passat jest bardziej przyjazny , ma więcej schowków i innych sympatycznych bajerów umilających podróż i codzienne uzytkowanie - takich jak lampki, uchwyty, roletki, i inne pierdoły

- passat jest mniejszy w srodku (subiektywne wrażenie) - nie porównywałem rozmiarów

- mondeo to był taki miękki kanapowiec a mój pasek jest podskakującym na nierównosciach "gokartem"

 

oczywiscie to tylko moje subiektywne opinie , proszę mnie tu zaraz nie atakować

 

fakt ze w mondziaku w koncu zardzewialy drzwi od dołu co mnie zdenerwowało - nie w aucie za takie pieniądze

 

aha - i części do mondeo są prawie dwukrotnie droższe - to mnie bardzo zdziwiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po roku uzytkowania paska zaczynam powoli myslec nad zmiana.Narazie sobie czytam tu i uwdzie o 3 pojazdach choc za wiele tego niema-Toyota Rav4(2 latek), Honda Crv(3-4latek) oraz Nissan Xtrail(2latek)l wszystkie w benzynie-2.0 na dodatek automat.Mial ktos przyjemnosc pojezdzic nimi,cos slyszal o awaryjnosci itp.Jedna gazeta sugeruje kolejnosc-Honda,toyota,nissan pod wzgledem bezawaryjnosci.Wyposazenie nissana bije na glowe toyote i honde w cenie 10tys f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rav4,honda brzydka ale moze byc,nissan kicha bo wszystko prawie na podzespołach renault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec ma Rav4 rok 2002r 2.0 D4D 116KM - jakosc wykonania slaba, silnik tragedia moja 2.0litrowka ADY lepiej jezdzila , prowadzenie kiepskie - 140 i ciezko jest utrzymac auto w koleinach ,jest idealne auto dla kobiety. Jedyne co mi sie podoba to wyglad z zewnatrz - jednak po pierwszej jezdzie czar prysl. Jesli chodzi o uzytkowanie - to przeglad wakacyjny w ASO 600zl z wymiana filtrow olejow, sprawdzenie oleju w moscie itd. Wedlug mnie to nie jest auto dla faceta. Jak juz terenowka to cos wiekszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie po roku uzytkowania paska zaczynam powoli myslec nad zmiana.Narazie sobie czytam tu i uwdzie o 3 pojazdach choc za wiele tego niema-Toyota Rav4(2 latek), Honda Crv(3-4latek) oraz Nissan Xtrail(2latek)l wszystkie w benzynie-2.0 na dodatek automat.Mial ktos przyjemnosc pojezdzic nimi,cos slyszal o awaryjnosci itp.Jedna gazeta sugeruje kolejnosc-Honda,toyota,nissan pod wzgledem bezawaryjnosci.Wyposazenie nissana bije na glowe toyote i honde w cenie 10tys f.

Też zmieniam na jakiegoś SUVa, ja juz zdecydowałem się na subaru forester. Jeździłem praktycznie wszystkimi SUVami z wyjątkiem opla, kii, chevroleta, no te droższe BMW, merc itp. Co do jazdy po asfalcie zdecydowanie najlepsza jest honda i subaru, przy czym tym drugim jeździłem tylko 230 konną benzyną, pozostałe to diesle. Hondą jedzie się jak w miarę luksusowym kombi, niestety wszystkie diesle z mocą ok 150 KM są jdnak trochę słabowate, więc hondą równiez nie poszalejesz. Niestety poza asfaltem kiszka zupełna, napęd na 4 koła jest tylko z nazwy. Subaru jedzie jak gokart, trzyma się drogi jak przyklejony, problem tylko w tym że trochę ma się poczucie jakby się taczką jeździło, ale o dziwo dziury w drodze tłumi bardzo dobrze. X-trail na szosie to nieporozumienie jak dla mnie, zachowuje się jakby był ze trzy razy większy i cięższy, ale ma dziury jest bardzo dobry. Outlander niczym specjalnie się nie wyróżnia tyle tylko że z dieslem ciężko go zmusić do szybszej jazdy, męczy się bardzo, gorzej też od hondy (ale lepiej od nissana) prowadzi się po szosie. Całkiem fajnym autem i stosunkowo niedrogim jest suzuki grand vitara. Silnik diesla niezbyt mocny, prowadzi się też podobnie jak nissan, ale to trochę inna klasa. Poza drogą i na dziurak suzuki jest rewelacja! Gdyby nie ten mały bagażnik. Do VW tiguana nawet nie wsiadałem, bagaznik mikroskopijny (wbrew temu co podają w ofercie), a cena za to kosmiczna. Subaru jest najlepszym wg mnie kompromisem, do tego jeszcze ma naprawdę rewelacyjny stały napęd 4x4, co oprócz niego oferuje tylko suzuki. Cena też jest bardzo przystępna. Jeżeli auto ma być na szosy to wg mnie honda (tylko ten wygląd) lub subaru, jeżeli też troszke teren to suzuki lub subaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji spytam sie jak maja sie koszty utrzymania bmw 330d/xd oraz 530d do passata b5 fl 1.9tdi 4x4 ?

 

Jesli to wazne to kazde auto w wersji kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności