Skocz do zawartości
Gość anoak

Podobieństwa i róznice pomiędzy Passat B5 a Audi A4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pp5585

no tak ale my tu nie piszemy o tym czy ma takie same czesci itd, tylko porownujemy passata z a4 i powiem szczerze. Odnosnie miejsca z przodu audi jest jak golf i nei wazne moze miec nawet skrocona plyte podlogowa od a8. Z tylu nie siedzialem w audi a4 za to siedzialem w passacie i powiem szczerze ze tez nie jest zle.

Moje zdanie jest takie passat odnosnie komfortu stoi duzo wyzej niz a4.

A poza tym wyglada tez lepiej np passat 3B i audi a4 '96 rok... Zart to audi wyglada prawie jak Audi 80

Jesli juz bym mial zmieniac passata na audi to tylko a6 lub Jaguara S-type strasznie mi wpadl w oko ale to nie ten przedzial cenowy jeszcze.

Pozdro

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

porównaj sobie passata 3B z audi a4 po 2000 roku - niebo a ziemia. Dziwi mnie, że wszyscy mierzą poziom komfortu tylko ilością miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle-jak powiedzial kolega wyzej nie chwal auta przed czasem-ja tez chwalilem zrobilem 10 tys bezawaryjnie a teraz wszystko sie sypie ale i tak go lubie i nastepnego tez kupie passata kombi (tylko ze boje sie pompowtryskiwaczy dlatego kupilem afn choc kaski mialem wiecej) mam tez chrapke na a4 po 2001r,mialem kiedys audi b4 zrobilem nim 100tys km i powiem ze nie mialem polowy tych awari i usterek co w moim pasku (audi tez bylo tdi) praktycznie nic w nim mi sie nie zepsulo,nawet nie warto wspominac-kilka drobnych rzeczy a do paska w miesiac dolozylem ok 1000 zl i to nie koniec(zona niedlugo mnie chyba z domu wyrzuci) nie licze materialow eksploatacyjnych jak rozrzad,paski itd. ale komfort w jezdzie tak jak pisza koledzy jest nieporownywalny pasek poprostu plynie teraz juz chyba nie robia takich aut jak w latach wczesnych 90 no ale coz wszystko idzie do przodu a wszechobecna elektronika jeszcze nam wyjdzie bokiem---pozdrawiam serdecznie wszystkich-rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porównaj sobie passata 3B z audi a4 po 2000 roku
jak po 2000roq to chyba nie z 3b tylko 3bg trzeba porównywać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rafaltdi" nie wiem dlaczego sie boisz pompowtryskiwaczy. ja mam paska 115koników na pompce i zrobilem nim juz ponad 20 tysiaków i nic tylko lać i jechać no powiedzmy że nic bo zawieszenie troszke poprwiłem i wymieniłem 4 wachacze ale w paskach to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

a jest jakaś różnica między 3b a 3bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma?? oszukali mnie decydenty polskie :P

 

no wg. mnie jest... przynajmniej z zewnątrz 3bg jest duzo ładniejszy od 3b a zarazem od a4 po 2000 roq, w srodq wydawało mi sie ze tez ale sie nie przygladałem, w sumie ani w jednym ani w drugim duzo nie siedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3b to sedan 3bg to kombi czyz nie szanowni koledzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry 3b tomoj czyli prze restylingiem a 3bg to chyba po rest. czyli b6 jak niektorzy okreslaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: TO poczytajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

Witam, dodam parę słów, przed kupnem passata (mojej perełki) szukałem A6 4x4 bez znaczenia z jakim silnikiem dodam że wcześniej przez ok. 4 miesiące jeżdziłem A6 z 99r. 2.8 z napędem na jedną oś, zdecydowałem się na moją perełkę i co mogę powiedzieć na ten temat to to że passat w mojej wersjii naprawdę niewiele różni się od analogicznej wersjii A6 4x4 2.8 (to samo zawieszenie, ten sam układ przeniesienia napędu) a cena dużo niższa i moje wrażenie jest takie że passat jest zgrabniejszy od A6(A6 jest trochę cóż kobylaste w porównaniu z passatem) więc po co przepłacać ? Jeśli A6 to tylko wierzcie mi albo Allroad albo 4.2 albo S6 reszta to przerost formy nad treścią tzn. możesz mieć to samo za mniejsze pieniądze w passacie.

P.S. Jeśli chodzi o tapicerkę skórzaną to nigdy bym nie zamienił mojej alcantary na skórę z A6........ :622:

A porównywanie passata i A4 to chyba nie tak........... Choć porównując wersje podstawowe to A4 jest lepiej wykonane i ma lepsze materiały wykończenia niż passat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

o co ci chodzi kuczlaw? trzeba to było wysłać rafaltdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz sorry po prostu sie przejezyczylem moj blad powinienem pomuslec bardziej przed pisaniem -przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafaltdi A3 i A4 to te same samochody wiec nie moga być robione na róznych płytach... pragne poinformować że porownujemy roczniki 96-97... a w necie czytamy

 

"Prawdopodobnie pod koniec 2007 roku na rynku ma zadebiutować model A5, który zostanie sklasyfikowany między Audi A4 a A6. Nowy model nie będzie jednak sedanem, lecz czteroosobowym coupe. Konstrukcyjnie samochód ma się opierać na płycie podłogowej VW Passata. Do napędu mają posłużyć silniki 6-cylindrowe o pojemności 3.2 i 3.6 l. Producent nie przewiduje natomiast jednostek z turbodoładowaniem."

 

czy też :

 

"segment a - SEICENTO, MATIZ i inne małę gównienka

segment b - fiesta, polo, corsa - ogółem najmniejsze samochody jakie - w wersjach 5D - mogą służyć rodzinie

segment c (kompakty) - Golf, Astra, Corolla, Civic, 307, Focus, Jetta i OCTAVIA

segment d - bmw 3, merc C klasse, passat, mondeo, Saab 9-3, Alfa 156

segment e - 607, bmw5, merc E Klasse, Alfa 166, Saab 9-5"

 

tutaj mozna sie tez pokusić o np własnie klase średnia wyższa i niższa :) Bo przeciez np jetta stoi miedzy C a D tak samo jak np A4... bo wymiarami A4 jest bardzo zblizona do Jetty ( bory- bo wkońcu to to samo )

 

sadze że nie ma tu sie nad czym rozwodzić... ogólnie jak ktoś chce mieć mniej miejsca niech kupi A4... jezeli ktoś chce miec mniej miejsca i mniejszy kufer niech kupi golfa... a jak ktoś chce mieć wiecej miejsca niech kupi passata a jak ktoś chce mieć wielka krowke to A6 :) takie sa realja... ktoś napisał jeszcze tutaj jak mozna porownywać komfort z ilościa miejsca... no sorx a jak ktoś chce jechać np 1000km w golfie/a4/jetta - i ma wysiaść i powiedzieć "oj jak świetnie sie jechało" - g... prawda zarówno z przodu jak i z tyłu jest CIASNO! W pasku czy też w A6 nie ma takiego problemu! i to jest właśnie KOMFORT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

MrWho skąd pomysł, że a3 i a4 są "tymi samymi samchodami"? Wychodziłoby na to, że golf4 ma w palecie audi dwa odpowiedniki! Powtarzam jeszcze raz: audi a4 i vw passat są skonstruowane na tej samej płycie podłogowej! Z resztą w tej klasie istnieje bardzo wyraźny podział na dwie grupy: auta luksusowe ( przewodzi w niej bmw serii 3, a zaliczamy do niej także mercedesa klasy C oraz właśnie audi A4 no i oczywiście wszyskie jaguary itp ) oraz auta bardziej użytkowe, które zamiast klasy, wyposażenia i jakości wykonania mają oferować klientowi przestrzeń, możliwości ładunkowe, wielość konfiguracji wnętrza itp itd. Grupie przewodzi vw passat a zaliczamy do niej także samochody forda, opla, również fiata czy citroena. Jeszcze jakieś wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

czyli z tego co piszesz niewazne jaki duzy i komfortowy jest samocod wazne kto go robi i zgodnie z twoim tokiem rozumowania to np golf4 jest klasa duzo wyzsza niz daewoo leganza... Bo przeciez daewoo robi smieci. No chyba zartujesz. Mowisz o klasie wyposarzenia wymien cokolwiek co mozesz dostac w audi a4 a czego nie dostaniesz w pasacie. To skoro passat odosnie klasy wyposazenia(czy tez wykoania) jest nizej niz a4 (pomimo tego ze wiekszosc uzytkowanikow sadzi inaczej) to gdzie sklasyfikujesz phanteona??

 

Pozdro

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

potrafisz czytać ze zrozumieniem? Macie podejście zgodne z definicją amerykańskiej tandetności - byle było dużo, a czego to już nas nie obchodzi. Audi zawsze biło VW na głowę jakością wykonania i ilością wyposażenia dodatkowego! Nie rozumiem dlaczego za wyznacznik prznależności do danej klasy uznaliście akurat golfa4, który z gamy aut zbudowanych na jego płycie podłogowej jest samochodem zdecydowanie najsłabszym! Postawienie w jednym rzędzie golfa, a4 czy leganzy jest zupełnym nieporozumieniem. Pytanie do ciebie: jeździłeś kiedyś audi? Jeśli nie, to proszę Cię - nie wypowiadaj się w tej kwesti. Jeśli dla Ciebie jedynym istotnym kryterium jest ilość miejsca to przeżuć się na Żuka albo Nysę - miejsca będziesz miał w cholerę. W kwestii Phaetona wolałbym się nie wypowiadać - za tą kasę wolałbym jednak A8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

potrafie czytac ze zrozumieniem tylko tak szczerze jakos nie moge sie dopatrzec jakis iststnych roznic w jakosci wykonania czegokolwiek miedzy a4 a passatem... powiem wiecej fotele sa jakies lepsze w passacie. Az dzis odwiedze kumpla i popatrzymy razem no chyba ze to jakas roznica bo on ma audi a4 '99 a ja mam passata po liftingu '01 ale w sumie w srodku chyba nic sie nie zmienilo w passacie.

Tandeta czy taniocha to dla mnie:

- skrzypiace plastiki - passat, nie zauwazylem

- brak dodatkowych bajerkow np ciekawe schowki, lampki, gniazdo zapalniczki w bagazniku czy lipnie wygladajacy bufet - passat, nie zauwazylem

- niewygodne fotele (jak w nysce, lub fiacie uno) - passat, nie zauwazylem....wprost przeciwnie nie odpowiadaja mi fotele w audi...

 

Nie wypowiadam sie o a6 bo nie mialem z tym autem duzo stycznosci.

 

Passat nie jest idealny ale sadze ze odnoscie klasy jest wyzej niz a4 ...

W passacie denerwuje np duze spalanie ale to ma sie nijak do klas samochodow.

Jak jestes taki bystry i wyszczekany to moze przytoczysz pare przykladow (moze zdjecia ??) wyzszosci audi a4 nad passatem bo moje zdanie jest takie:

JAKOSC TA SAMA ale w passacie, MIEJSCA duzo wiecej i to mnie sklania do podzialu takiego jak podal ktos tam powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego porównujecie A4 B5 do Passata B5 :646:

 

Przypominam raz jeszcze jak Audi produkowało A4 B5 to VW był w połowie produkcji Passata B4 i w tym czasie które auto było lepsze??

 

Vw jest do tyłu o conajmniej 3 lata :640:

 

Proponuje zamknąć ten temat bo zmieza do nikąt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
A czy przypadkiem to A4 nie jest na płycie podłogowej golfa?

 

A4 zaczeli produkować od 94 roku praktycznie bez zmian do 2001 roku

a VW Golfa 4 od 97 roku :640: :640: .

 

Jak więc A4 moze miec płyte z auta które w 94 roku jescze nawet nie było na deskach kreslarskich :638: :638: :614: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności